مجمع فدراسیون دوچرخه سواری؛

قمری: خداحافظی ام قطعی نیست

قمری: خداحافظی ام قطعی نیست مجمع عمومی فدراسیون دوچرخه سواری در حالی امروز انجام شد كه قمری رئیس این مجموعه از احتمال خداحافظی خود از این رشته گفت و گلایه از گرانی و هزینه های این رشته داشت.به گزارش اسب من به نقل از مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری امروز یکشنبه یازدهم آبان ماه به صورت وبینار و به ریاست دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و بعضی از اعضا به صورت محدود در سالن آکادمی کمیته ملی المپیک اجرا شد.
در ابتدای این مجمع که با هدف بررسی عملکرد سال ۹۸ فدراسیون دوچرخه سواری برگزار شد، قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ضمن یاد و خاطره محمد پراش، درگذشت وی را به خانواده ایشان تسلیت گفت و اضافه کرد: امروز گزارش بازرس و حسابرس فدراسیون ارائه شد. فدراسیون دوچرخه سواری در سال قبل ۳۶ مدال در مسابقات بین المللی کسب کرده است. در سال قبل بهترین نتیجه تاریخ بانوان توسط سمیه یزدانی با کسب عنوان سومی در آسیا ثبت گردید که بعد از هفتاد سال این مدال بدست آمد. همین طور در رده جوانان مدال داشتیم و نتایج قابل قبولی گرفتیم.
وی درباب روند کسب سهمیه المپیک و تغییر آن نسبت به سالهای قبل هم بیان کرد: روند کسب سهمیه المپیک نسبت به گذشته تغییر کرده است و برخلاف دوره های اخیر که با کشورهای آسیایی مقایسه می شدیم این دفعه در سطح جهانی مقایسه می شویم. با این شرایط باید به بخش پیست دقت کنیم، چونکه رقبا به خاطر زیرساخت های بیشتری که دارند، از ما جلو افتاده اند. به همین دلیل فردا نامه ای به وزارت ورزش می زنیم تا پیست سرپوشیده و چوبی ما زودتر آماده شود.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به پیوستن مجموعه دوچرخه سواری معلولین به این فدراسیون اشاره نمود و اظهار داشت: پیوستن ورزشکاران جانباز و معلول به زیرمجموعه فدراسیون دوچرخه سواری هزینه های زیادی را به ما تحمیل کرده است. تنها ۵۰ میلیون تومان در این بخش در سال قبل به ما کمک شد که خیلی کم بود. با این وجود در این بخش نمایندگان ایران به مسابقات قهرمانی آسیا هم اعزام شدند.
قمری همین طور در ادامه به گران شدن وسایل این رشته ورزشی اشاره نمود و بیان داشت: هزینه خرید یک دوچرخه از ۵۰ به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده و برای یک جفت کفش باید ۱۲ میلیون تومان هزینه شود. اعتقاد دارم در این شرایط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید نگاه ویژه تری به دوچرخه سواری داشته باشند چونکه کار در این شرایط سخت شده است.
وی به کوشش های صورت گرفته در مدت ریاست اش در فدراسیون دوچرخه سواری پرداخت و اظهار داشت: در دوره ریاست من در فدراسیون نزدیک به ۴۰۰ مدال کسب شده است و اعزام ها و برگزاری کلاس های زیادی را داشته ایم. سرمایه گذاری زیادی روی موضوع مبارزه با دوپینگ کرده ایم، بطوریکه ۳۰ میلیارد تومان وثیقه از ورزشکاران بر سر این مساله گرفته ایم.
خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون خداحافظی خود از این مجموعه هم اظهار داشت: من کارمند وزارت ورزش هستم و باید بدانم که در ماموریت هایی که اعلام می شود، برمبنای آن باید اطاعت و دستورات ما فوق را قبول کنم. اتفاقات ارزشمندی در دوچرخه سواری افتاد و وظیفه داشتم که امروز از اعضای مجمع بابت همکاری و تلاش آنها تشکر کنم. به هر حال برمبنای دستوراتی که ما فوق اعلام می کند که بمانم یا بروم و همین طور مشورت هایی که خواهم کرد، در زمان مقتضی تصمیم گیری خواهد شد. بدین سبب خداحافظی ام قطعی نیست و در آینده مشخص می شود.
وی گفت: در ماه های پایانی دوره ریاست چهار ساله ام هستم و جا دارد که از زحمات اعضای مجمع تشکر و از آنها خداحافظی کنم.
علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان بعد از ارائه گزارش خزانه دار گفت: میزان هزینه ای که برای بانوان در این سال شده بسیار کم است و شاید اشتباه شده باشد. طاهریان هم در این خصوص اظهار نظر کرد که این هزینه کرد برای بانوان بسیار کم است و امیدوارم که همانطور که رئیس فدراسیون گفت بیش تر از این هزینه شده باشد.

1399/08/14
23:04:43
5.0 / 5
1473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری