كشاورزی در زمین تمرین ركوردار پرتاب چكش زنان

كشاورزی در زمین تمرین ركوردار پرتاب چكش زنان به گزارش اسب من ركوردار پرتاب چكش زنان ایران می گوید به خاطر اینكه زمین تمرین قبلی او به كشاورزی اختصاص داده شده به زمین دیگری رفته كه فنس پرتاب ندارد.زهرا عرب رستمی، رکورد دار پرتاب چکش زنان ایران در گفتگو با ایسنا به شرایط تمرینی خود اشاره نمود و اظهار داشت: تمریناتم را آغاز کرده ام و تمرکزم بر مسابقات جوانان جهان است که مرداد ماه سال آینده در کنیا برگزار می گردد. ورودی مسابقات ۵۸ متر است که من را کسب کرده ام اما در ایران هم یک مسابقه ورودی برای اردوهای تیم ملی می گذارند که باید در آن شرکت کنم.

او در این مورد اضافه کرد: شرایط تمرینی من خوب است اما مثل همیشه امکانات خاصی ندارم؛ زمین پرتابی که قبلا آنجا تمرین می کردم الان به کشاوری اختصاص داده شده و من به یکی از روستاهای ورامین رفته ام که از آنجا تا خانه مان ۱۵ دقیقه راه است اما فنس پرتاب ندارد. از سوی دیگر دستکش و کفش پرتاب هم ندارم و با این که چکش هایم باید ۴ کیلوگرم باشد اما خالص نیست و وزن کمتری دارد. با این وجود امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم.

رکوردار پرتاب چکش در مورد زمین تمرین خود اظهار داشت: زمین فعلی من برای فوتبال بوده و فقط دو دایره دارد که وسایل پرتاب را با خودم به آنجا برده ام. این زمین بزرگ است اما به علت نداشتن فنس پرتاب خطرناک می باشد. زمین قبلی یه دیوار داشت که در فاصله ۶۰ متری با نقطه پرتاب بود و چون پرتاب های من با چکش سه کیلویی بالای ۶۵ و با چکش چهار کیلویی بالای ۶۰ متر بود، مدام چکش هایم به دیوار می خورد و یا آن طرف دیوار می افتاد اما در زمین جدید این مشکل را ندارم، تنها وسایل لازم تمرین می خواهم. البته هیات تهران فنس زمین قبلی را به محل تمرین جدیدم آورده اما هنوز کسی آنرا نصب نکرده است.

او در مورد شرکت در مسابقات پیش رو بیان نمود: گویا اردیبهشت ماه مسابقات کشورهای اسلامی در ترکیه و مسابقه ای در چین برگزار می گردد که در رده سنی بزرگسالان است. من هم به شرایط خوبی نیاز دارم چون رکورد نفرات برتر کشورهای اسلامی بالای ۶۵ متر و رکورد من ۵۹ متر است. در نتیجه به شرایط تمرینی خوبی می خواهم تا به تدریج خویش را به سطح بالاتری برسانم. امیدوارم فدراسیون در این حوزه برنامه ریزی کند چون ما حالا اردو هم نداریم در حالیکه کشورهای دیگر، اردوهای خویش را با رعایت پروتکل ها بهداشتی شروع کرده اند.

این ورزشکار خواهان برگزاری مسابقه رکوردگیری نوجوانان شد و بیان نمود: فقط سال جاری در رده سنی نوجوانان هستم و دوست دارم که رکورد بزنم اما فدراسیون می خواهد اواخر سال مسابقه برگزار کند که به سن من نمی خورد. گفته اند برای اعزام نوجوانان به قهرمانی آسیا رکوردگیری برگزار می نماییم که باید با مسؤلان فدراسیون صحبت کنم، در صورت امکان زمان آن بگونه ای باشد که سن من هم بخورد.

عرب رستمی در انتها از باشگاه پلیمرخلیج فارس تشکر کرد و اظهار داشت: این باشگاه خیلی برای من و دوومیدانی کاران زحمت کشید، بگونه ای که یکی از انگیزه هایم برای رکوردشکنی حمایت های این تیم بوده است. امیدوارم پر قدرت راه خویش را ادامه دهد و حامی ورزشکاران باشد.

منبع:

1399/08/13
12:45:34
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: اردو , باشگاه , پرتاب , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری