استرس كرونا، مشكل كمانداران در اردوهای تیم ملی

استرس كرونا، مشكل كمانداران در اردوهای تیم ملی به گزارش اسب من سرمربی تیم ملی تیروكمان اظهار داشت: هر چند شرایط كمانداران در اردوی دوم بهتر از اردوی اول بود، اما در اردوها بیش تر از آن چه كه روی تمرینات كمانداران تمركز نماییم استرس آنرا داریم كه ورزشكاران به كرونا مبتلا نشوند.


مجید میررحیمی در گفتگو با ایسنا درباره وضعیت کمانداران بعد از آخر دومین اردوی آمادگی اظهار نمود: دومین اردوی کمانداران در تبریز برگزار گردید و شرایط کمانداران از نظر رکوردی نسبت به اردوی اول بهتر بود. هر چند با شرایط ایده آل هنوز فاصله بسیاری دارند.
او اظهار داشت: در این اردو برنامه ریزی بیش تر روی بحث بدنسازی و آماده سازی کمانداران بود و با افزایش تعداد تیرهای پرتابی تلاش کردیم ورزشکاران را به یک آمادگی مطلوب برسانیم.
سرمربی تیم ملی ریکرو خاطرنشان کرد: در هر اردو هدف گذاری بر این است تا سطح آمادگی کمانداران را مورد ارزیابی قرار دهیم و برپایه شناسایی نقاط ضعف، تمرینات خویش را روی آن نقاط معطوف می نماییم تا بتوانیم از نظر رکوردی ورزشکاران را به شرایط خوبی برسانیم.
میررحیمی تصریح کرد: برای این که در جریان وضعیت آمادگی کمانداران قرار بگیریم، پیش از شروع اردو از ورزشکاران رکوردگیری می شود تا بدانیم در چه میزان از سطح آمادگی قرار دارند تا برنامه های تمرینی خویش را پیاده نماییم.
وی افزود: متأسفانه به علت این که در هر ماه تنها ۱۰ روز اردو داریم این مسئله سبب می شود تا با شروع اردوی بعدی ما باردیگر مروری بر تمرینات قبلی داشته باشیم تا کمانداران را برای اردوی بعدی آماده نماییم. ما پارسال از ۳۶۵ روز سال ۲۶۰ روز را اردو داشتیم و این مسئله سبب می شد تا روند آماده سازی کمانداران با سرعت بیش تری پیش برود اما الان شرایط بگونه ای است که به خاطر کرونا مجبوریم سختی های زیادی را تحمل نماییم تا خدایی ناکرده یکی از ورزشکاران به این بیماری مبتلا نشود. در حقیقت ما بیشتر از آن که روی تمرینات و آماده سازی ورزشکاران تمرکز نماییم سلامتی آنها را در اولویت قرار می دهیم و این مسئله تا حدودی کار را سخت می کند.
میررحیمی در پاسخ به این پرسش که آیا با این وضعیت تصور می کنید تا آخر سال کمانداران به اوج آمادگی برسند؟ اظهار داشت: ۸ ماه عقب افتادگی برنامه ها با برگزاری ۱۰ روز اردو در طول ماه جبران نمی گردد و کار سختی را برای آماده سازی تیم تا آخر سال داریم، البته شرایط دشوار می باشد و چاره ای نداریم که با همین روند اردوهای خویش را پیش ببریم.
میررحیمی افزود: اگر به دنبال کسب سهمیه تیمی در المپیک توکیو هستیم، احتیاج به برنامه مدون داریم تا کمانداران را به سطح آمادگی مطلوب برسانیم که البته تنها برگزاری ۱۰ روز اردو برای آماده سازی کافی نیست.
او اضافه کرد: ما زمانی اردوهای خویش را در شرایط کرونا آغاز کردیم که زیر ساخت ها همچون خوابگاه اختصاصی برای کمانداران آماده نبود و زمان زیادی را از دست دادیم، الان هم که به فصل سرما نزدیک می شویم مجبوریم اردوهای خویش را با زمان محدود برگزار نماییم تا سلامتی ورزشکاران به خطر نیفتد. در حقیقت ما بیشتر از آن که به فکر آماده سازی تیم باشیم، به فکر این هستیم که با کنترل شرایط و رعایت فاصله گذاری فیزیکی مشکلی برای ورزشکاران پیش نیاید.
سرمربی تیم ملی ریکرو در انتها اظهار داشت: از آذرماه سال قبل تا به الان کمانداران در هیچ تورنمنت برون مرزی شرکت نکرده اند و بعید می دانم تا اردیبهشت سال آینده شرایط اعزام برای کمانداران فراهم گردد. به هر صورت شرایط سختی را برای آماده سازی تیم داریم و مجبوریم این شرایط را تحمل نماییم تا تیم را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک در پاریس آماده نماییم.
منبع:

1399/07/28
19:24:55
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: اردو , المپیك , بیماری , پرتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری