كمك ۲۷ میلیاردی كمیته ملی المپیك به فدراسیون ها

سعیدی: هدف ما تعامل بین كادر فنی تیم ملی تیراندازی و فدراسیون بود

سعیدی: هدف ما تعامل بین كادر فنی تیم ملی تیراندازی و فدراسیون بود به گزارش اسب من دبیركل كمیته ملی المپیك اظهار داشت: هدف كمیته ملی المپیك ایجاد همدلی و تعامل بین كادرفنی تیم ملی تیراندازی با فدراسیون بود اما تصمیم و اختیار با خود فدراسیون است.کیکاووس سعیدی در گفتگو با ایسنا درباره اینکه فکر می کند با برگزاری جلسه، اختلافات در فدراسیون تیراندازی تمام شود و آرامش به تیم ملی برگردد یا خیر، بیان نمود: جلسه با حضور آقایان صالحی امیری، سجادی و دادگر و خانم ها طاهریان و فرهادی زاد و هاشمی سرمربی تیم ملی تیراندازی بانوان برگزار گردید. هدف از این جلسه ایجاد همدلی، هم افزایی و تعامل بین کادرفنی تیم ملی تیراندازی با فدراسیون بود و اینکه ابهامات موجود رفع گردد.

او افزود: سیاست کلی کمیته ملی المپیک هم مداخله در امورات داخلی و فنی فدراسیون ها نیست و این جلسه هم نشست دوستانه ای بود تا اگر کمکی از جانب کمیته ملی المپیک قابل اجرا باشد، صورت بگیرد. حالا دیگرفدراسیون تصمیم خواهد گرفت و اختیار دارد که برنامه های خودش را در چهار چوب اهدافش، عملیاتی کند.

سعیدی در پاسخ به این پرسش که نتیجه جلسه را مثبت ارزیابی می نماید یا خیر، اظهار داشت: ما با رعایت اصل استقلال فدراسیون ها نگاه حمایتی داریم. کمیته ملی المپیک نقش حمایتی دارد و در پاره ای از موارد با برگزاری نشست ها و هم اندیشی ها در جهت رفع مشکلات فدراسیون ها تلاش می کند.

* ۲۷ میلیارد کمک مستقیم و غیر مستقیم به فدراسیون ها در ۷ ماه گذشته

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که تابحال چند میلیارد کمک مستقیم و غیر مستقیم به فدراسیون ها شده است، خاطرنشان کرد: در هفت ماه گذشته بر مبنای بودجه مصوب سال ۹۹، حدود ۲۲ میلیارد تومان کمک مالی مستقیم به ۴۷ فدراسیون داشته ایم و معادل ۷۵ درصد از بودجه فدراسیون ها پرداخت گردید. حدود ۵ میلیارد تومان هم کمک غیر مستقیم انجام داده ایم. به ورزشکارانی که بورسیه بازی های المپیک تابستانی و زمستانی هستند، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت کردیم. بیشتر از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم بابت حقوق شش ماه دوم ورزشکاران، مربیان و سرمربیانی که سهمیه المپیک توکیو گرفته اند، پرداخت گردید. ۵۶ المپین هم که ماهانه از جانب کمیته ملی المپیک حقوق دریافت می کردند پرداخت حقوقشان بدون وقفه انجام شده است.

او اضافه کرد: با شرایط خاص ایران، کمک قابل توجهی انجام شد و باید از سازمان برنامه ریزی و بودجه و پیگیری های موثر آقای صالحی امیری که نقش زیادی در جذب منابع داشته است، تشکر کنم. ما تابحال توانسته ایم بخش عمده ای از تعهد خویش را انجام دهیم. امیدوارم این کمک ها در جهت ارتقا سطح آمادگی ورزشکاران که دغدغه اصلی آنها حضور موفق در المپیک توکیو است، موثر مواقع شود.

سعیدی در پاسخ به این پرسش که کمیته ملی المپیک تا آخر سال می تواند بودجه فدراسیون ها را ۱۰۰درصد پرداخت کند یا خیر، تصریح کرد: رویکرد کمیته ملی المپیک پرداخت ۱۰۰ درصدی بودجه فدراسیون هاست اما بستگی به شرایط بودجه و میزان دریافتی ما از خزانه داری کل دارد.


منبع:

1399/07/28
19:06:00
5.0 / 5
1411
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیراندازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری