در یك تیم استارت آپی محقق شد؛

ساخت دستگاهی برای افزایش توان هوازی ورزشكاران

ساخت دستگاهی برای افزایش توان هوازی ورزشكاران اسب من: پژوهشگران در یك تیم استارت آپی موفق به طراحی و ساخت دستگاهی برای افزایش توان هوازی ورزشكاران شدند خط تولید این دستگاه نیز به راه افتاده است.علی پورخلیل دکترای مهندسی پزشکی از دانشگاه آخن آلمان و مدیر یک تیم استارت آپی به خبرنگار مهر درباره محصول تولید شده در این تیم اظهار داشت: ما موفق شدیم که دستگاهی برای افزایش توان هوازی ورزشکاران طراحی نماییم و آنرا در خط تولید قرار دهیم.
وی با اعلان اینکه این دستگاه با نام «سینرمی» یک دستگاه شبیه ساز ارتفاع و قابل حمل است که برمبنای دانش پیشین با هدف بهبود عملکرد بدنی ورزشکاران توسعه داده شده است، اظهار داشت: ورزشکاران می توانند برای تمرین در ارتفاع از این دستگاه استفاده کنند؛ این دستگاه روشی نوین برای ارتقا و بهبود عملکرد بدنی است آنها می شود.
وی با اشاره به رشته های ورزشی که ورزشکاران می توانند از سینرمی بهره ببرند، اظهار داشت: این دستگاه برای رشته های استقامتی و ورزشکاران حرفه ای توسعه یافته است؛ ورزشکاران در حوزه های قهرمانی همچون رشته های هوازی، فوتبال، شنا، قایقرانی، دوچرخه سواری و … از این دستگاه برای افزایش توان هوازی خود استفاده می نمایند.
به گفته پورخلیل، این روش مبتنی بر تمرین در شرایط شبیه سازی ارتفاع یعنی کاهش فشار سهمی اکسیژن است؛ هنگام قرارگیری و انجام فعالیت ورزشی در ارتفاع، پاسخ طبیعی بدن به شکل پر تهویه ای ریوی و برمبنای خاصیت تطابق پذیری بدن منجر به تولید بیشتر هموگلوبین در خون می شود. شبیه سازی ارتفاع الان در بعضی کشورهای توسعه یافته مانند آلمان و آمریکا برای ورزشکاران حرفه ای و بعضی از نیروهای نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: استفاده از این فنآوری، منجر به بهبود عملکرد ورزشی شده و نتایج افزایش عملکرد بدن مشابه دوپینگ دارد؛ با این تفاوت که تعداد گلبول های قرمز و افزایش ظرفیت هوازی و انتقال اکسیژن و در نتیجه توان خروجی بدن با روش های طبیعی بدست آمده است.
وی با تاکید بر اینکه این روش طبیعی، هیچ گونه عوارضی مانند عوارض دوپینگ بر روی بدن ورزشکار ندارد، اظهار داشت: امروزه شرایط زندگی در ارتفاع و تمرین در سطح دریا بسیار رواج پیدا کرده است. بدین جهت ورزشکاران نیاز دارند در محل زندگی این تمرینات را انجام دهند.
پورخلیل با اعلان اینکه این وسیله در واقع برای افزایش توان هوازی ورزشکاران طراحی شده است، بیان کرد: حالا دانش فنی ساخت دستگاه را بدست آوردیم و این محصول در خط تولید قرار گرفته است.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، این دستگاه با همکاری مرکز ملی نوآوری و شتاب دهی فناوری های ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی بعنوان مرجع علمی و توسط تعدادی از نخبگان دانشگاه های اروپا و دانشگاه های مطرح داخلی طراحی و ساخته شده است. طراحان این دستگاه تجربه توسعه نسل های جدید شبیه سازهای تمرین در ارتفاع را برای تیم ملی دو و میدانی آلمان در سال های ۲۰۱۲-۲۰۱۶ داشته اند.
همچنین این تیم محصول خودرا در رویداد استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه نمود.


منبع:

1399/07/27
21:34:53
5.0 / 5
1586
تگهای خبر: پزشك , تیم , تیم ملی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری