رشد ۵۰ درصدی هزینه كارت خدمات درمانی ورزشكاران

رشد ۵۰ درصدی هزینه كارت خدمات درمانی ورزشكاران اسب من: تعرفه عضویت در كمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشكی ورزشی بعد از 1.5 سال از 20 به 30 هزارتومان افزایش یافت تا رشد 50 درصدی را تجربه كند.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، بخش درمان فدراسیون پزشکی ورزشی شامل درمانگاه تخصصی مرکزی فدراسیون، درمانگاه های غیر متمرکز در ورزشگاه ها، باشگاه ها و استان های مختلف کشور است و کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی با هدف حفظ و ارتقاء سلامتی و تندرشتی جامعه ورزش و در امتداد ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به ورزشکاران در سال ۱۳۶۹ تأسیس گردید و هر ساله ورزشکاران با عضویت در این کمیته و دریافت کارت عضویت از خدمات آن بهره مند می شوند.

تعرفه عضویت در کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی در سال های ۹۵، ۹۶، ۹۷ برای متقاضیان ۱۵ هزار تومان بود و در سال ۹۸ و نیمه اول سال ۹۹ معادل ۲۰ هزار تومان دریافت شد و با تصویب مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی از این پس معادل ۳۰ هزار تومان خواهد بود.

بنابر تصویب مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی قرار بر این شد تا درعین حال تعرفه های خدمات درمانی نیز ۵۰ درصد افزایش یابد.

با این مصوبه ورزشکاران از این پس با پرداخت ۳۰ هزارتومان به مدت یک سال می توانند از خدمات تخصصی فدراسیون پزشکی ورزشی بهره مند شوند.

ویژگی های کارت خدمات درمانی ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی

از جمله خاصیت های کارت خدمات درمانی ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی شامل برخورداری از امکانات تشخیصی و درمانی هیأت های پزشکی ورزشی استانها و نیز فدراسیون پزشکی ورزشی با تخفیف ویژه، برخورداری از امکانات بستری و اعمال جراحی تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان های طرف قرارداد فدراسیون پزشکی ورزشی عموما به صورت رایگان، از دیگر خاصیت های دریافت هزینه درمان در صورت هزینه کرد، حداقل یک برابر و حداکثر پنج برابر تعرفه دولتی است.

از دیگر خاصیت های کارت خدمات درمانی دریافت هزینه اقدامات پاراکلینیکی، داور و وسایل حداقل ۲۵ درصد و حداکثر ۵۰ درصد مبلغ هزینه کرد، دریافت غرامت نقص عضو در صورت بروز نقص عضو دائم بدنبال حادثه ورزشی، دریافت غرامت فوت ناشی از حادثه ورزشی است و در عین حال ورزشکارانی که در فروردین در سال به عضویت در می آیند در صورت دارا بودن عضویت سال قبل از حداکثر تعهدات بهره مند می شوند.

نحوه استفاده از خدمات کمیته خدمات درمانی

در لطمه های اورژانسی اقدامات درمانی با هزینه کرد شخصی صورت گرفته سپس باید جهت دریافت هزینه درمان به هیأت پزشکی ورزشی استان مراجعه کرد، همین طور در لطمه های غیر اورژانسی بعد از تهیه و تأیید فرم گزارش حادثه ورزشی با مهر و امضاء باشگاه جهت ادامه درمان به هیأت پزشکی ورزشی استان مراجعه شود.

این درحالی است که خدمات و تعهدات کمیته فقط مختص لطمه های ورزشی است و لطمه های قدیمی و مزمن و یا پیش از تاریخ شروع عضویت مشمول تعهدات کمیته خدمات درمانی نمی گردد، همین طور هزینه فیزیوتراپی، ویزیت متخصصین، دندانپزشکی و وسایل مصرفی شامل سقف پرداخت و تاریخ اختتام اعتبار کارت تا سال بعد هاون تاریخ است.

منبع:

1399/07/26
00:21:31
5.0 / 5
1570
تگهای خبر: باشگاه , پزشك , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری