پس از حذف از بازیهای آسیایی چین

شعبانی بهار: تلاش می نماییم كامپوند را به بازی های آسیایی 2022 برگردانیم

شعبانی بهار: تلاش می نماییم كامپوند را به بازی های آسیایی 2022 برگردانیم به گزارش اسب من رئیس فدراسیون تیر و كمان بعد از حذف كامپوند از بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین اظهار داشت: این مورد از راه فدراسیون جهانی در حال پیگیری است تا امكان حضور باردیگر رشته كامپوند در بازی های آسیایی چین فراهم گردد.


غلامرضا شعبانی بهار بعد از حذف کامپوند از بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به این که میزبان بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین است میزبان همانند بازی های المپیک این اختیار را دارد تا رشته هایی که شانس مدال آوری اش در آن زیاد است را خود انتخاب نماید، مثل رشته کاراته که ژاپن آنرا در این دوره به بازیهای المپیک اضافه کرد، ازاین رو این حق میزبان است که بخواهد رشته ای را کم یا زیاد کند.
وی اظهار داشت: رشته کامپوند در سال ۲۰۱۴ وارد بازی های آسیایی شد و در آن سال اسماعیل عبادی توانست در بخش انفرادی اول شود و در تیمی سوم شدیم. در بازی های آسیایی جاکارتا هم میزبان تعداد مدالهای این رشته را در بخش زنان و مردان کم کرده بود تا شانس مدال آوری خویش را در سایر رشته ها افزایش دهد.
شعبانی بهار تصریح کرد: کاهش تعداد مدال های کامپوند در بازی های آسیایی جاکارتا تا حدودی این نگرانی را بوجود آورده بود که ما در بازی های آسیایی آینده شاید کامپوند را نداشته باشیم. حتی سال قبل در مسابقات کسب سهمیه که در تایلند برگزار شد، وقتی وارد سایت چین شدم رشته کامپوند جزو رشته های حاضر در بازی های آسیایی چین نبود و این مساله را من به فدراسیون جهانی گوشزد کردم که چرا کامپوند جزو رشته های رسمی بازی های آسیایی نیست و فدراسیون جهانی تصریح کرد که این مورد را پیگیری خواهم کرد. متاسفانه طی شش ماه گذشته چون فدراسیون جهانی به خاطر کرونا فعالیتی نداشت متوجه شدیم که رشته کامپوند از بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین حذف گردیده است.
شعبانی بهار اضافه کرد: درباره این مورد با فدراسیون جهانی و دبیر کل مکاتبه کردیم و حتی امروز نامه ای به رئیس کمیته ملی المپیک و دبیرکل کمیته ملی المپیک ارسال کردیم تا بتواند پیگیری های لازم را از راه فدراسیون جهانی و شورای المپیک آسیا داشته باشند.
وی اظهار داشت: چین در کامپوند نسبت به ریکرو ضعیف تر است و بطور قطع میزبان تلاش می کند رشته هایی را در بازی های آسیایی قرار دهد که شانس مدال آوری خویش را افزایش دهد. به هر صورت برای بازگشت این رشته به بازیهای آسیایی تلاش خواهیم کرد به جز فدراسیون جهانی درباره این مورد با برخی از کشورهای صاحب نام در رشته کامپوند همچون هند، کره، ژاپن، چین تایپه و... رایزنی های درون سازمانی را انجام دهیم تا رشته کامپوند را در صورت امکان به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین برگردانیم. امیدوارم در این حوزه به موفقیت های لازم دست پیدا نماییم.
او در آخر اضافه کرد: این مساله بدون شک برای فدراسیون جهانی یک تهدید به حساب می آید. چونکه در خلال این سال ها فدراسیون جهانی تلاش کرده بود تا این رشته در المپیک ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۸ حضور پیدا کند و الان با حذف این رشته از بازی های آسیایی تلاش فدراسیون جهانی بی نتیجه خواهد بود.
منبع:

1399/07/07
13:50:21
5.0 / 5
1593
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیر و كمان , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری