در گزارش اسب من عنوان شد

زمان رونمایی از لباس كاروان ایران در المپیك

زمان رونمایی از لباس كاروان ایران در المپیك اسب من: بگفته رئیس ستاد فرهنگی المپیك توكیو، از میان طرح های نهایی شده برای پوشش اعضای كاروان اعزامی به این بازی ها در دو بخش رسمی و ورزشی مردان و زنان، لباس های منتخب تا آذرماه رونمایی می شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، بیشتر از یک سال از همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کمیته ملی المپیک برای طراحی پوشش اعضای کاروان ایران در بازی های المپیک توکیو می گذرد اما هنوز طرح های نهایی معرفی و رونمایی نشده اند در صورتیکه تا زمان جدید برای برگزاری این بازی ها کمتر از یک سال باقی مانده است.
البته قرار بود سلسله نشست های برگزار شده در ارتباط با نمونه های دریافتی برای لباس کاروان المپیک و داوری تخصصی آنها، اوایل اسفندماه با انتخاب نهایی به نتیجه برسد اما فراگیری جهانی ویروس کرونا و تصمیم کمیته بین المللی المپیک برای تعویق یک ساله المپیک توکیو، انجام این مهم در این بازه زمانی که نصرالله سجادی وعده انجامش را داده بود، لغو و در مجموع روند حرکتی آنرا کندتر کرد.
حالا اما با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری سی و دومین دوره بازی های المپیک مقرر است پرونده نیمه باز طراحی پوشش لباس کاروان ایران به جریان بیفتد و نمونه های نهایی شده از کُمد بیرون بروند تا بالاخره مشخص شود ورزشکاران و همراهان آنها در توکیو چه پوشش رسمی و ورزشی خواهند داشت.
امین عارف نیا رئیس ستاد فرهنگی المپیک توکیو در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری تعداد نمونه های نهایی شده برای پوشش رسمی و ورزشی اعضای زن و مرد کاروان ایران اظهار داشت که حداکثر تا آذرماه از لباس های منتخب در هر بخش رونمایی خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه پس از فراخوان عمومی، بررسی طرح های دریافتی و ارزیابی نمونه دوزی های انجام شده، طرح های منتخب مشخص شدند، اشاره کرد: نمونه های دریافتی برای پوشش اعضای کاروان در دو بخش مردان و بانوان و برای دو سِت رسمی (ویژه رژه) و ورزشی بود. در آخرین نشست ارزیابی از میان ۶ طرح ۳ نمونه برای لباس کاروان ایران در هر یک از این بخش ها برگزیده شد و لباسی که رونمایی می شود از میان این سه طرح خواهد بود.
عارف نیا در توضیح تکمیلی این مساله تصریح کرد: برای هر ست رسمی و ورزشی مردان و بانوان، سه طرح انتخاب شده اند و ۱۲ کالکشن لباس در اختیار داریم که در نشست داوری برای تعیین پوشش کاروان، لباس منتخب در هر بخش (ست رسمی بانوان، ست ورزشی بانوان، ست رسمی مردان، ست ورزشی مردان) از میان آنها گزینش خواهد شد.
رئیس ستاد فرهنگی المپیک توکیو در مورد زمان بررسی و انتخاب نهایی در مورد لباس کاروان ایران و افراد تصمیم گیرنده دراین زمینه نیز اظهار داشت: برای انتخاب نهایی لباس از میان طرح های فینالیست نشستی با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان، مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرضیه شفاپور دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس این وزارتخانه خواهیم داشت اما هنوز زمان نشست معین نیست.
وی اظهار داشت که باتوجه به فاصله زمانی باقی مانده تا زمان بازی های المپیک به زودی نشست موردنظر برگزار و طرح های منتخب مشخص می شوند و بعد از تصویب نهایی و رونمایی از آنها، مرحله تولید در دستور کار قرار می گیرد.
عارف نیا با تاکید بر اینکه پروتکل های بین المللی باید در مورد لباس کاروان المپیک اعمال شود، اشاره کرد: رونمایی از لباس کاروان المپیک زمانی انجام می شود که تمام مراحل اصلاحی در مورد آن صورت گیرد. در فصل پاییز و حداکثر تا آذرماه این مبادرت به سرانجام می رسد.
رئیس ستاد فرهنگی المپیک توکیو در آخر اشاره کرد: سال قبل تمام اقدامات لازم و پیش بینی شده در مورد کارهای فرهنگی کاروان المپیک و طراحی لباس اعضای این کاروان، طبق برنامه پیش بینی شده انجام شد اما شیوع ویروس کرونا و دستورالعمل های صادر شده در خصوص جلوگیری از ایجاد تجمعات، ادامه فعالیت ها و برنامه ها را منتفی کرد. به زودی اما در تمام این حوزه ها کارهای لازم برمبنای مصوبات ستاد از سر گرفته می شود.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، این برای اولین بار است که طراحی پوشش لباس اعضای کاروان المپیکی ورزش ایران به صورت تخصصی و از کانال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگرود ساماندهی مد و لباس این وزارتخانه انجام می شود. در واقع پس از واگذاری کارهای فرهنگی ایران در المپیک توکیو به ستاد فرهنگی مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت طراحی لباس هم به این وزارتخانه و کارگروه ساماندهی مد و لباس سپرده شد.


منبع:

1399/07/03
22:03:29
5.0 / 5
1752
تگهای خبر: المپیك , بازی , تخصص , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری