محمد تابع در نشست خبری:

بهترین شرایط را برای اردوهای ورزشكاران فراهم می نماییم

بهترین شرایط را برای اردوهای ورزشكاران فراهم می نماییم اسب من: دبیر كل كمیته ملی پارالمپیك اصرار كرد در راه آماده سازی ورزشكاران برای حضور در بازیهای پارالمپیك سال آینده بهترین شرایط را برای آنها فراهم خواهند كرد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک امروز سه شنبه در نشست خبری خود که به صورت آنلاین انجام شد در مورد موارد مطرح در نشست اخیر ستاد بازی های پارالمپیک توکیو این کمیته و مصوبات آن که مربوط به بازی های پارالمپیک توکیو و آماده سازی ورزشکاران و تیم ها برای اعزام به آن بود، توضیح داد.
وی در آغاز این جلسه اظهار داشت: طبق اعلام کمیته بین المللی پارالمپیک، بازی های توکیو به طور قطع سال آینده برگزار می گردد و همین مسئله امید و انگیزه ها را برای ورزشکاران زنده کرد.
تابع با تاکید بر حمایت بیشتر مجموعه پارالمپیک از ورزشکاران و ایجاد شرایط مناسب برای ورزشکاران جهت نتیجه گیری آنها تصریح کرد: هفته گذشته جلسه ستاد بازی های پارالمپیک انجام شد و با مصواتی همراه بود. این مصوبات حدودا در امتداد مصوبات قبلی بود مثل اینکه صرف کسب سهمیه به منزله اعزام نیست، ورزشکاران صاحب سهمیه حتما باید در گروه های مورد نظر به لحاظ مدال آوری باشند تا اعزام آنها قطعی شود.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به اینکه باتوجه به شرایط موجود و در پیش بودن فصل سرما شرایط ویژه ای برای اردوها در نظر گرفته شده، افزود: البته که شروع اردو منوط به کسب مجوز لازم است. در این صورت هزینه لازم برای اردو به فدراسیون های مربوطه داده می شود تا اردو را در شهرهای با وضعیت سفید یا زرد برگزار گردد.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمام مراحل تصریح کرد: برای اعزام ورزشکاران به شهر محل برگزاری اردو و بابت هر یک از آنها دو صندلی رزرو می شود، در محل اسکان ورزشکاران هم رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.
به گفته تابع عمل به مصوبه قبلی در خصوص پرداخت حقوق ماهیانه به ورزشکارانی که شانس مدال نقره و برنز هستند یا در گروه چهارم قرار دارند، از نیمه دوم اجرا می شود.
وی در این حوزه اظهار داشت: تا به امروز حقوق ورزشکاران شانس مدال طلا پرداخت شده و از نیمه دوم هم پرداخت حقوق ورزشکاران سه گروه دیگر را آغاز می نماییم.
دبیر کل کمیته ملی المپیک در مورد صحبت های مطرح در ارتباط با اسبقیان و ترک فدراسیون جانبازان توسط وی و بازگشتش به وزارت اظهار داشت: در مورد امور مدیریتی فدراسیون ها واقعا اطلاع خاصی ندارم، نمی توانم در این مورد نظری داشته باشم فقط امیدوارم هر اتفاقی می افتد به خیر باشد.
وی اشاره کرد: وزارت ورزش در مورد امور مدیریتی فدراسیون ها تصمیم گیرنده است، از موضوع مطرح شده در ارتباط با آقای اسبقیان و بازگشتش به وزارت من بی اطلاعم.
تابع در مورد موضوع استخدام ورزشکاران پارالمپیکی و انتقادات مطرح توسط بعضی از آنها نیز اشاره کرد: بخشنامه استخدامی برای ورزشکاران داریم که مصوبه دارد، باید تلاش شود تا در صورت امکان و به نفع برخی ورزشکاران جوانتر، تغییراتی در این بخشنامه اعمال شود. پیگیر این مسئله هستیم.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در مورد بسکتبال با ویلچر و مهلت مقرر برای کلاس بندی ورزشکارانش اظهار داشت: مواردی از جانب کمیته بین المللی پارالمپیک مطرح شده در خصوص اینکه برخی کلاس بندی ها فاقد اعتبار است، مقرر است برخی کلاس بندی ها باید تغییر کند. مقرر است در این حوزه کمیته ملی پارالمپیک با کشورها مذاکره کند. نوبت ایران برای روز گذشته بود که نشد. طی روزهای آینده اساسا صحبت هایی با کمیته بین المللی پارالمپیک خواهیم داشت.
وی همین طور در مورد سهمیه مرحوم راضیه شیرمحمدی در تیر و کمان و وضعیت آن اظهار داشت: اول اینکه برخی سهمیه ها به کشور داده می شود نه به فرد ضمن اینکه ملاک اعزام فقط سهمیه نیست. شاید در تیر و کمان در صورت وجود شرایط و رکوردهای مناسب فردی جایگزین شود.
تابع در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در ارتباط با ایجاد شرایط قرنطینه برای ورزشکاران اظهار داشت: اولویت سلامت ورزشکاران است، اساسا در صورت کسب مجوز هم اردو را در شرایط عمومی برگزار نمی نماییم، ایجاد شرایط قرنطینه یکی از ملاک ها برای اردوهای پارالمپیکی است اما در هر صورت باید مجوز اردو را داشته باشیم تا شرایط مورد نظر را اعمال نماییم.
وی همین طور در مورد تیم ملی تیراندازی و اعزامی به مسابقات جهانی صربستان که مهرماه برگزار می گردد نیز اشاره کرد: اعزام این تیم به شرایط پرواز بستگی دارد.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در مورد رشته های پارالمپیکی که به فدراسیون ها واگذار شده اند و مشکلاتی که برای آنها وجود دارد نیز اظهار داشت: قاعدتا وقتی جابه جایی وجود دارد، مشکلاتی ایجاد می شود که تلاش داریم آنها را برطرف نماییم.


منبع:

1399/06/25
23:33:47
5.0 / 5
1570
تگهای خبر: آنلاین , اردو , اسب , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری