براساس بودجه تصمیم می گیریم؛

پهلوان زاده: تیم ملی شطرنج بانوان نیازی به مربی خارجی ندارد

پهلوان زاده: تیم ملی شطرنج بانوان نیازی به مربی خارجی ندارد اسب من: رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به مذاكرات صورت گرفته با گزینه های خارجی برای هدایت تیم ملی مردان اظهار داشت: در بخش بانوان نیازی به مربی خارجی احساس نمی گردد.مهرداد پهلوان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی شطرنج بانوان در استان گلستان در مورد اینكه برنامه فدراسیون شطرنج برای پیگیری اردوهای این تیم و همینطور تیم مردان چگونه است، و چه تصمیمی برای كادر فنی این دو تیم اتخاذ شده است؟، توضیح داد.
وی با یادآوری اینكه مسابقات قهرمانی كشور بانوان در دو مرحله برگزار شد، تصریح كرد: بر همین مبنا تركیب تیم ملی شطرنج برای حضور در رویدادهای آتی مشخص شد و توانستیم بر مبنای آن برگزاری اردوهای این تیم را در دستور كار قرار دهیم. 5 نفر برتر رقابت های كشوری یعنی مبینا علی نسب، مطهره اسدی، آناهیتا زاهدی فر، وصال حامدی نیا و هما علوی همراه با سارا خادم الشریعه و میترا حجازی پور نفراتی بودند كه در اردو حضور داشتند و به دیگر مراحل اردو هم دعوت خواهند شد.
رئیس فدراسیون شطرنج ادامه داد: رقابت های كشوری در بخش مردان طی سه مرحله برگزار می شود، ازاین رو اسفند ماه كه مرحله سوم و نهایی این رقابت ها برگزار می شود، تركیب تیم ملی مشخص می گردد و می توانیم بر مبنای آن، برگزاری اردوهای آماده سازی را آغاز نماییم.
پهلوان زاده با اشاره به اینكه مسابقات جام ملت های آسیا (خرداد ماه ۹۷ ـ بنگلادش) و المپیاد جهانی (مهرماه ۹۷ ـ گرجستان)، دو رویدادی هستند كه تیم های ملی شطرنج مردان و زنان باید در آن حضور داشته باشند، در مورد تركیب تیم اعزامی هم توضیح داد و اظهار داشت: تیم ملی در هر یك از بخش های مردان و زنان با تركیب پنج نفره به این رقابت ها اعزام می شوند. تركیب اردونشینان تیم بانوان كه مشخص شده است. در بخش مردان هم بر مبنای نتایج نهایی قهرمانی كشور، تركیب اردونشینان و تیم اعزامی مشخص می گردد.
وی در مورد برنامه فدراسیون شطرنج برای جذب مربی خارجی هم خاطرنشان كرد: جذب مربی خارجی برای تیم مردان را در برنامه داریم؛ در همین زمینه با «سوكولوف» هلندی و «یوگنی میروشنیچنكو» از اوكراین مذاكراتی انجام داده ایم تا پیش از آخر سال و در واقع پیش از آغاز اردوهای تیم ملی مردان، تصمیم نهایی در این زمینه را اتخاذ می نماییم.
رئیس فدراسیون شطرنج با یادآوری اینكه اردوی تیم ملی بانوان در گلستان زیر نظر حامد موسویان و شادی پریدر پیگیری شد، در مورد جذب سرمربی خارجی برای این تیم اظهار داشت: فعلاً برنامه ای در این زمینه نداریم. در كل سطح تیم ملی بانوان به گونه ای است كه با مربیان داخلی هم می توان برنامه های آماده سازی این تیم را پیگیری كرد. به جز بازیكنانی مثل خادم الشریعه و حجازی پور كه نیاز به مربیانی با سطح بالاتر دارند، پیگیری تمرینات دیگر بازیكنان با گزینه های داخلی قابل انجام است، اما در كل وضعیت بودجه فدراسیون در این زمینه تعیین كننده است و بر همین مبنا فعلاً جذب مربی خارجی فقط برای تیم مردان را در برنامه داریم.
پهلوان زاده در مورد اینكه چرا اختلاف سطح و به شكلی اختلاف ریتینگ شطرنج بازان خانم زیاد است، اظهار داشت: طبیعی است بازیكنانی مثل خادم الشریعه و پریدر به واسطه حضور متوالی در رویدادهای مختلف، از تجربه بالایی برخوردار می باشند و بر همین مبنا ریتینگ بالایی هم در اختیار دارند؛ این یك مبحث طبیعی است. البته بازیكنانی مانند مبینا علی نسب كه قهرمان مسابقات كشوری هم شد، نسلی هستند كه بزودی از آنها بیشتر خواهیم شنید.

1396/11/08
13:11:22
5.0 / 5
4801
تگهای خبر: تیم , رقابت , شطرنج , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری