شهرستانی ثروتمند با پیست دو و میدانی آسفالت!

شهرستانی ثروتمند با پیست دو و میدانی آسفالت! به گزارش اسب من خوزستان نایب رییس هیات دو و میدانی ماهشهر با اشاره به آسفالت بودن پیست ورزشگاه شهدای ماهشهر، اظهار داشت: این پیست آسفالت سبب شده به تمام دو و میدانی كاران صدمه وارد شود و دلخوری من این است كه چرا در شهری مثل ماهشهر كه این همه بودجه و ثروت دارد و حتی بودجه آن صرف كشور هم می شود، هنوز یك پیست تارتان وجود ندارد و دو و میدانی كاران روی پیست آسفالت تمرین می كنند.


مطهره شکاریان در گفتگو با ایسنا با گله مندی از وضعیت پیست دو و میدانی شهرستان ماهشهر، اظهار نمود: دو سالی است که فعالیت دو و میدانی دختران ماهشهر دیده شده است، در حالیکه در گذشته تعداد نفرات مان بسیار کم بود و حتی تمرینی هم نداشتیم. اما با عنایت به این که خود من یک فرهنگی و دبیر آموزش و پرورش هستم با همکاری همکارانم از راه مدارس، دختران را جذب این رشته کردیم ولی همچنان با مشکلی همچون نداشتن پیست مناسب مواجه هستیم و همین سبب شده که هم اکنون با استقبال کمتری از جانب علاقه مندان به این رشته مواجه شویم.
وی اضافه کرد: هیات فوتبال ماهشهر همکاری بسیار خوبی با ما دارد و پیست را در اختیار ما قرار می دهد. البته شده زمان هایی که به علت مسابقات فوتبال مجبور شویم آن چند ورزشکاری را که باید به مسابقات کشوری برسانیم، در پارک تمرین دهیم اما در مجموع همکاری آقای حیاتی، رئیس هیات فوتبال شهرستان با ما رضایت بخش است و از او تشکر می کنم.
نایب رئیس هیات دو و میدانی ماهشهر اظهار داشت: آنچه من را اذیت می کند، آسفالت بودن پیست دو و میدانی ورزشگاه شهدای ماهشهر است و همین سبب شده به تمام دو و میدانی کاران صدمه وارد شود. دلخوری من این است که چرا در شهری مثل ماهشهر که این همه بودجه و ثروت دارد و حتی بودجه آن صرف کشور هم می شود، هنوز یک پیست تارتان وجود ندارد و دو و میدانی کاران روی پیست آسفالت تمرین می کنند. من حتی قبلا با نماینده شهرستان هم در این خصوص صحبت کردم و او هم قول همکاری داد و الان هم منتظر تحقق این وعده هستیم.
وی اضافه کرد: زیر ساخت پیست استادیوم شهدای ماهشهر از سال ۸۱ فراهم گشته است و می توان آنرا به پیست تارتان تبدیل کند اما هیچ خبر و اراده ای در جهت تبدیل این پیست وجود ندارد. من حتی برای تهیه تاتامی معمولی که زیر پای دو و میدانی کاران بگذارم، چندین بار به اداره ورزش و جوانان اطلاع دادم اما این هم محقق نشد. تابحال تعداد زیادی از ورزشکاران ما به خاطر تمرین کردن روی پیست آسفالت گرفتار مصدومیت شده اند و واقعا باید فکری به حال این پیست شود. البته آن طور که نماینده فعلی شهرستان می گوید، هشت سال پیش هم که خودش نماینده بوده، بودجه لازم برای پیست ورزشگاه را پیگیری کرده است اما این که چرا این بودجه به پیست اختصاص پیدا نکرده است را نمی دانم.
شکاریان اظهار داشت: شاید باورتان نشود، پیش از این که با انتشار کرونا مواجه شویم ۱۰۰ دو و میدانی کار در پیست حاضر می شدند ولی اکنون به علت مصدومیتی که از تمرین در پیست آسفالت گریبان گیر آنها شده است، دیگر خانواده های شان به آنها اجازه تمرین نمی دهند و به خاطر این پیست آسفالت، حالا از تعداد علاقه مندان به این رشته در شهرستان کاسته شده است.
وی عنوان کرد: یعنی یک نفر در شهر ماهشهر نیست که صدای این دو و میدانی کاران ما را بشنود؟ امیدوارم وقتی حرفی زده می شود به عمل تبدیل گردد. این همه سرمایه در ماهشهر وجود دارد و باور کنید روزهای جمعه نمی توانیم به علت آمونیاک و گازهای گوگرد وارد حیاط شویم اما از حق آلایندگی ها هیچ چیزی عایدمان نشده است. دو و میدانی هم تنها تیم شهرستان است که در فضای باز کار می کند و آیا رسیدگی به تنها تیم شهرستان که در فضای باز کار می کند، سخت است؟
شکاریان بیان نمود: بندر ماهشهر ثروتمند و قدرتمند است اما چه چیزی عاید دو و میدانی این شهرستان شده است؟ وقتی ورزشگاهی که پیست آن آماده تبدیل به تارتان است اما تغییری در آن ایجاد نمی گردد، یعنی هیچ چیز نداریم. در این حوزه از راه اداره ورزش و جوانان شهرستان بسیار پیگیر بوده ایم و مگر می شود این اداره نتواند کاری کند؟ به نظر من نخواسته است کاری انجام دهد.
وی اضافه کرد: ما به سختی این دختران را جذب رشته دو و میدانی کردیم و حالا به چند نفری هم که باقی مانده است، باید دائما بگوییم حیف است حالا که موقع نتیجه گیری تان است این رشته را رها کنید و به روز اول برگردید. در گذشته این پیست با مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان قابل تبدیل به تارتان بود. این مبلغ سال قبل به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و سال جاری به دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بودجه برای تبدیل شدن به تارتان نیاز دارد. یعنی اگر سال جاری این پیست درست نشود، سال آینده مبلغ آن به سه میلیارد تومان خواهد رسید. پس تا دیر نشده است باید فکری به حال این پیست کنند و امیدوارم مسؤلان بخواهند و کاری انجام دهند.
منبع:

1399/06/14
08:36:28
5.0 / 5
2096
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری