فوت یك كوهنورد با وجود ممنوعیت صعود

فوت یك كوهنورد با وجود ممنوعیت صعود رئیس امداد و نجات فدراسیون كوه نوردی از فوت یك كوهنورد مشهدی در دماوند با وجود ممنوعیت های به وجود آمده آگاهی داد و اظهار داشت كه دماوند همچنان شلوغ است.حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه نوردی در گفت و گو با ایسنا، در باره حادثه پیش آمده که منجر به فوت یک کوهنورد در جبهه شمالی دماوند به رغم اعلام محدودیت ها برای صعود به قلل مرتفع شده بود، اظهار داشت: خیلی از کوهنوردان باتوجه به تعطیلات پیش رو اهتمام دارند از جبهه شمالی دماوند بدون توجه به ممنوعیت و محدودیت ها مبادرت به صعود کنند. همچین این کوهنوردان برای صعود مسیر شمالی دماوند را انتخاب نموده اند. باید ذکر کرد که مسیر شمالی از مسیر های دیگر صعود کمی سخت تر است. دیشب (پنج شنبه) حدود ساعت ۱۲ در راه شمالی قله دماوند یک تیم از کوهنوردان استان خراسان رضوی در حین صعود گرفتار حادثه شدند. بنابرگزارش های اولیه یکی از اعضای این تیم در حین صعود گرفتار به هدف خوردن سنگ بزرگی قرار می گیرد. در اثر این حادثه کوهنورد مصدوم گرفتار شکستگی های مکرر و مولتیپل تروما می شود که یکی از موارد خطرناک آن شکستگی استخوان ران است.

او افزود: پس از این حادثه بلافاصله به ما تماس گرفته می شود و سریعا یک تیم امداد و نجات با تجهیزات کامل در نیمه های شب به سمت محل حادثه اعزام کردیم. همین طور باتوجه به حضور کوهنوردان مختلف در مسیر، به همراهان وی سفارش به انتقال مصدوم به ارتفاعات پایین تر می شود و همین طور باتوجه به تاریکی هوا امکان اعزام هلی کوپتر وجود نداشته و حدود ۶ بامدادان امروز (لحظه مخابره خبر) تیم امداد به محل حادثه می رسد.

مساعدیان افزود: کوهنورد مشهدی حادثه دیده در راه شمالی قله دماوند بعد از رسیدن تیم امداد و نجات هلال احمر و انجام عملیات احیای قلبی ریوی که به مدت۳۵ دقیقه تا یک ساعت طول کشید، متاسفانه پاسخی نداده و این حادثه منجر به فوت وی شده است. این کوهنورد ۳۰ ساله به نام "احسان صبوریان" نیمه شب گذشته گرفتار حادثه سقوط و شکستگی استخوان فمور شده و اقدامات انجام شده جهت امدادرسانی به وی متاسفانه موفقیت آمیز نبود.

مساعدیان در پاسخ به اینکه آیا خبر دارید که با وجود ممنوعیت صعود به قلل مرتفع، چند کوهنورد در دماوند حضور دارند؟ اظهار داشت: تعداد دقیق کوهنوردان هنوز اطلاع رسانی نشده است اما در جبهه شمالی، جبهه شمال شرق و چه جبهه غربی دماوند همچنان شلوغ است!
1399/06/08
01:11:20
5.0 / 5
1691
تگهای خبر: تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری