اختتام تعطیلی الزامی ورزش جهان نزدیك است؟

اختتام تعطیلی الزامی ورزش جهان نزدیك است؟ با ابلاغ برنامه رویدادهای ورزشی به كمیته ملی المپیك كشورها، این احتمال قوت می گیرد كه ورزش جهان از سال 2021 به حالت عادی برمی گردد.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، ترکش های شیوع ویروس کرونا ورزش جهان را فلج کرد چونکه از زمان شیوع این ویروس در سراسر جهان، رویدادهای مهم ورزشی کنسل شد و المپیک توکیو که چهار سال همه در انتظار برگزاری آن بودند، برای یک سال به تعویق افتاد. خیلی از فدراسیون های جهانی نیز رویدادهای خود ر فعلا تا آخر سال ۲۰۲۰ کنسل کرده اند و در نهایت ورزشکاران زیادی در سراسر جهان خانه نشین شده اند و الان هم در بلاتکلیفی به سر می برند که قرار ست از چه زمانی به میادین برگردند.

در مورد برگزاری المپیک توکیو هم هنوز اما و اگر های زیادی وجود دارد اما کمیته بین المللی المپیک IOC این روزها تمرکز خودرا بر روی برگزاری بازی ها گذاشته است و تابحال هم مقامات IOC حرف از لغو این رویداد به زبان نیاورده اند. بنظر می رسد IOC از ساخت واکسن اطمینان دارد. البته اگر واکسن کرونا تا زمان برگزاری المپیک ساخته شود این احتمال وجود دارد که شرط ورود به بازی ها و دهکده ورزشکاران زدن واکسن باشد.

کمیته برگزاری بازی ها نیز دست به کار شده و برنامه رقابت های المپیک را به صورت روزانه و برای هر رشته را به کمیته ملی المپیک کشورها ارسال کرده است و این نشان میدهد فعلا لغو المپیک در دستور کار قرار ندارد.

این احتمال وجود دارد که از سال ۲۰۲۱، ورزش از حالت تعطیلی بیرون رود و به شرایط عادی برگردد چونکه برگزاری بازی های ساحلی آسیا از آذرماه به فروردین ماه منتقل شد و الان هم کمیته برگزاری بازی ها برنامه رقابتها را ابلاغ کرده است و این کار در مورد بازی های کشورهای اسلامی هم صورت گرفته است.

همچنین برنامه تمام رویدادهای ورزشی که از دی ۹۹ تا آخر مرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود، به کمیته ملی المپیک کشورها ابلاغ گردیده است و این مسائل این احتمال را بیشتر می کند که مقرر است تعطیلی الزامی ورزش با شروع سال ۲۰۲۱، به اتمام برسد.

البته تمام این احتمالات زمانی به واقعیت تبدیل می شود که باید دید با گذشت زمان وضعیت شیوع ویروس کرونا به چه شکل خواهد شد از طرفی بالاخره ساخت واکسن کرونا موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.
1399/06/03
13:36:09
5.0 / 5
1722
تگهای خبر: المپیك , بازی , رشته , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری