ارائه گزارش عملكرد حوزه قهرمانی ورزش كشور در هفته دولت

علی نژاد: از ممنوعیت حضور خارجی ها در فوتبال دفاع می كنم

علی نژاد: از ممنوعیت حضور خارجی ها در فوتبال دفاع می كنم به گزارش اسب من معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان آخرین اقدامات انجام شده در حوزه ورزش قهرمانی كشور را شرح داد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در امتداد تشریح اقدامات حوزه ورزش قهرمانی امروز(شنبه) در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، آخرین کارهای صورت گرفته در این راستا طی هفت سال اخیر را تشریح نمود.
او با اشاره به اینکه در المپیک جوانان ۲۰۱۸ ایران رتبه هشتم را بدست آورد که بهترین نتیجه در دوره های قبلی است، اظهار داشت: رده سنی این دوره ۱۵ تا ۱۸ سال بود و این اتفاق بزرگ نوید بخش روزهای خوب برای آینده ورزش ایران است.
وی افزود: در بازی های آسیایی جاکارتا در سال ۲۰۱۸ بیشترین تعداد مدال را پس از انقلاب بدست آوردیم و اگر اندونزی ها در یک رشته خاص و ملی مدال های زیادی کسب نمی کرد ایران به رتبه پنجم می رسید که در نهایت رتبه ششم را کسب کردیم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اعلان اینکه در بازیهای آسیایی اینچئون نیز به مقام پنجم دست یافتیم و پس از بازی های گوانگژو، در ورزش قهرمانی توانستیم ۲۰ تا ۲۱ مدال طلا را حفظ نماییم. در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز بهترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران را در گروه مرگ بدست آوردیم و به چهار امتیاز دست یافتیم.
علی نژاد با اشاره به قهرمانی جوانان والیبالیست در رقابت های قهرمانی جهان با یک مربی ایرانی برای نخستین بار، اشاره کرد: مقام اول کشتی فرنگی قهرمانی جهان، قهرمانی بزرگسالان ووشوی جهان، مدال طلای سارا خادم الشریعه، نخستین مدالی که در رشته شمشیربازی کسب کردیم و مدال های رشته ژیمناستیک از دیگر مدال ها مهم کشور بود.
وی با اشاره به اینکه ۵۷ درصد سهمیه های المپیک تا پیش از همه گیری کرونا، کسب شد و ۴۳ درصد باقی مانده، اظهار نمود: در این بین ایران ۵۱ سهمیه گرفت و اگر شرایط ادامه پیدا می کرد، پیش بینی این بود که رکورد دوره قبلی که ۶۳ سهمیه در ریو بود، شکسته شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اعلان اینکه در رقابت های آسیایی توانسته ایم در تربیت مربی عملکرد مطلوبی داشته باشیم، بیان کرد: استفاده از توانایی های داخلی در میان مربیان مدنظر قرار گرفته است و در کشتی، تکواندو، کاراته، ووشو، کبدی مردان و... با مربیان ایرانی توانستیم به مدال طلا دست یابیم.
با حضور مربیان خارجی مخالف نیستیم
علی نژاد با تاکید بر اینکه با حضور مربیان خارجی مخالف نیستیم، عنوان کرد: حتما در صورت نیاز به انتقال دانش، لازم است از مربیان خارجی استفاده نمائیم و در عین حال فدراسیون ها باید به استفاده از مربیان داخلی توجه ویژه داشته باشد.
وی افزود: دو دوره المپیاد استعدادهای برتر در سالهای ۹۷ و ۹۸ برگزار شد، اظهار نمود: این مسابقات با نگاه به مسابقات در آینده انجام شد و این مسئله نشان میدهد که دولت به دنبال کار گلخانه ای نبوده است و حدود ۱۰ هزار نفر در این المپیادها شرکت کردند و استعدادهای زیادی در طول این مسابقات شناسایی شدند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه پروسه بودجه نویسی تغییر کرده است، اشاره کرد: برمبنای ارزیابی عملکرد فدراسیون ها هر فدراسیونی که موفق تر باشد بودجه بیشتری کسب می کند و بودجه سال ۹۹ برمبنای عملکرد ۹۸ فدراسیون های مدنظر قرار گرفت، بدین سبب خروجی ملاک عمل قرار گرفته است و از فردا نیز تفاهم نامه با فدراسیون ها شروع می شود و تا اواخر شهریور این اقدام تمام می شود.
باشگاه داری ۴۰ ساله دولت کار غلطی بوده است
علی نژاد با اشاره به اینکه در یکسال گذشته خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: دولت ۴۰ سال مشغول باشگاه داری است که کار بسیار غلطی است و در هیچ کجای دنیا وزارت ورزش نمی تواند در رقابتها سهیم باشد و بعنوان پدر همه رشته های ورزشی باید فعالیت کند، علاوه بر این طبق برنامه های توسعه تزریق بودجه به باشگاه ها ممنوع شده است و حدود ۶ تا ۷ سال است که هیچ پولی به این دو باشگاه پرداخت نشده است.
تا اواخر مهر پروسه ورود استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه آغاز می شود
وی افزود: پیش بینی می نماییم تا اواخر مهرماه پروسه ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه آغاز شود و برای هریک از این دو باشگاه دو مجموعه ورزشی اختصاص داده شد و مرغوبکار و کمپ حجازی به نام باشگاه استقلال و ورزشگاه های درفشی فر و شهدای گم نام به نام باشگاه پرسپولیس خواهد بود. همچین درآمدهای دو باشگاه گرفتار شفافیت شده است و در حال درنوردیدن قدم های آخر برای حسابرسی و برگزاری مجامع آنها خواهیم بود و در نهایت برای وارد شدن به بازار سرمایه آماده خواهند شد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه این دو باشگاه به افراد حقیقی و حقوقی خاص واگذار نمی شوند، اظهار داشت: وارد شدن به بازار سرمایه موجب می شود که باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مردم واگذار شوند.
در حال رفع ایرادات اساسنامه ها در شورای نگهبان هستیم
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از بازبینی در اساسنامه های فدراسیون های ورزشی آگاهی داد و اعلام نمود: در حال رفع ایرادات اساسنامه ها در شورای نگهبان هستیم و امیدواریم در همین دولت فعلی اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی ابلاغ شود.
علی نژاد با تاکید بر ضرورت صرفه جویی با وجود تحریم ها، اظهار داشت: در سال ۹۶ حدود ۲۰ هزار نفر به مسابقات خارجی اعزام شده اند که به تعداد ۱۵ هزار ورزشکار در سال ۹۷ و ۱۱ هزار ورزشکار در سال ۹۸ کاهش یافتند.
سال گذشته بیش از ۶ میلیون یورو ارز نیمایی به فدراسیون ها دادیم
وی افزود: در سال قبل ۶ میلیون و ۶۷۳ هزار یورو بوسیله بانک مرکزی ارز نیمایی به فدراسیون های مختلف دراین زمینه پرداخت گردید.
۸۹ معافیت از خدمت سربازی داشتیم
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه امور مربوطه به استخدام ۷۳ ورزشکار در طول یکسال گذشته پیگیری شد، اظهار داشت: بعضی از این پیگیری ها نتیجه بخش بوده و برخی نیز در دست پیگیری است و ۸۹ مورد نیز معافیت از خدمت سربازی داشته ایم.
علی نژاد همین طور اضافه کرد: همین طور با هماهنگی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و وزارت کار، حدود ۴ هزار پرونده متقاضیان وام جبران خسارات ناشی از کرونا ثبت شده که مربوط به باشگاه های خصوصی است و ۱۰۰ میلیارد تومان وام در این رابطه مدنظر قرار گرفته که ۲۳ میلیارد تومان تا ۲۶ مردادماه پرداخت شده است و پرداخت مابقی آن نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه این جلسه در پاسخ به سوالی مربوط به در نظر گرفتن دوره سرپرستی در فدراسیون ها، بیان کرد: در اساسنامه و بخشنامه های فعلی صراحتی در مورد زمان برگزاری انتخابات وجود ندارد و جمع بندی وزارت بر این بود که به شکلی عمل شود تا فردی که خود رئیس بوده بعنوان رئیس در انتخابات شرکت نکند و با انتصاب سرپرست انتخابات اجرا شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: همین روند در مورد انتخابات فدراسیون ها ادامه خواهد یافت و ثبت نام نامزدهای انتخابات فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری نیز از هفته جاری شروع می شود و در صورتیکه شرایط تهران از قرمز به زرد تغییر پیدا کند مجامع مدنظر قرار می گیرد.
از تصمیم سازمان لیگ دفاع می کنم
علی نژاد در مورد قانون ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی، اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان در مورد باشگاه های استقلال و پرسپولیس چنین تصمیمی گرفت و سازمان لیگ نیز در مورد سایر تیم ها چنین تصمیمی را اتخاذ نمود که بنده از آن دفاع می کنم. باتوجه به شرایط اقتصادی کشور، شرایط تحریم و نیز عدم تعادل به وجود آمده تصمیم منطقی و به هنگام بود.
وی افزود: این تصمیم موقتی است و مربوط به فصل آتی است و سازمان لیگ می تواند بعنوان متولی در مورد تمامی باشگاه های کشور چنین تصمیمی را اتخاد کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد نحوه خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اعلام نمود: ابتدا ۱۰ درصد برای کشف قیمت سهام عرضه می شود و بعد از آن مابقی سهام عرضه می شود و دولت برنامه دارد که ۱۰۰ درصد سهام این دو باشگاه را واگذار کند و قصد ندارد حتی یک سهم را در این راستا نگه دارد.
علی نژاد افزود: اساسنامه، هیئت مدیره را مشخص خواهدنمود و همانند سایر شرکت ها، هیئت مدیره این دو باشگاه نیز تعیین می شود.
به گفته او همینطور در امتداد پشتیبانی از بخش خصوصی لایحه نظام جامع باشگاه داری در حال آماده شدن است و به زودی به دولت ارائه می شود و حمایت های جدی از بخش خصوصی در این لایحه مدنظر قرار می گیرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد کارهای رشته های ورزشی، باتوجه به انتشار ویروس کرونا، اظهار نمود: تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا از طرف وزارت ورزش اجرا می شود و به جز شهرهای سفید از سرگیری رشته های پربرخورد اجازه فعالیت ندارد.
امیدواریم اردوی تیم ملی کشتی را به شکل قرنطینه برگزار کنیم
علی نژاد در مورد درخواست فدراسیون کشتی در خصوص از سرگیری تمرینات و اردوهای این رشته ورزشی، اظهار داشت: جلسه ای با مسئولان وزارت بهداشت مختص به رشته کشتی انجام شد و موافقت های اولیه صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم اردوهای ملی را به صورت قرنطینه و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز نماییم.
وی افزود: همین طور باید تاکید کنم اگر فدراسیون کشتی و ادارات کل وزارت ورزش و جوانان با کارهای صورت گرفته در رشته کشتی برخورد نکنند و از برخی اقدامات باخبر باشند، متخلف خواهند بود چونکه مصوبه ستاد مقابله با کرونا گردنگیر آور است.
در مورد لیگ های رشته های پربرخورد موافقتی نشده است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با اشاره به وضعیت لیگ های ورزشی، اظهار داشت: در مورد لیگ های رشته های پربرخورد موافقتی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا صورت نگرفته است و باید بدانیم که کشتی ورزشی است افراد به همدیگر متصل هستند و درحالی که برگزاری مراسم عزاداری در فضای بسته صورت نمی گیرد باید حواسمان به برخی نکات باشد.
علی نژاد در مورد برخی احضارهای صورت گرفته در ورزش ایران، اعلام نمود: در رشته فوتبال احضارهایی صورت گرفته است و این مسئله در ادامه نیز پیگیری می شود.
وزیر و معاونش عملا از مجمع فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شده اند
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با اشاره به اینکه پاداش ورزشکاران برمبنای بخشنامه اصلاح شده، در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: پرداخت ها مربوط به سال ۹۸ برمبنای بخشنامه جدید انجام شده است.
علی نژاد همین طور در مورد حضور وزیر ورزش و جوانان و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای این وزارتخانه در مجمع فدراسیون فوتبال، اظهار نمود: این حضور افتخاری خواهد بود و وزیر و معاونش عملا از مجمع فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شده اند.
ورزشکاران شان الگو بودن را حفظ کنند
وی در رابطه با فعالیت ورزشکاران در فضای مجازی نیز، عنوان کرد: مردم از ورزشکاران توقع دارند که شان الگو بودن را حفظ کنند و مردم و دولتی که پشتیبانشان بوده اند را فراموش نکنند، نه اینکه از امکانات مادی و معنوی یک کشور بهره مند شویم و با هر انگیزه ای به خدمات گذشته توجه نداشته باشیم.
ورزشکاران بعد از مهاجرت توفیقی بدست نمی آورند
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با اشاره به اینکه آخر و عاقبت ورزشکاران مهاجرت کرده نیز مشخص است، اظهار داشت: حمایت مردم و دولت ایران بود که این ورزشکاران برمبنای آن توانستند به موفقیت هایی دست یابند و عملا بعد از مهاجرت گرفتار افت شدیدی شدند و نتوانسته اند توفیقی به دست آورند.
علی نژاد افزود: به طور قطع مهاجرات اگر به یک ابزار سیاسی تبدیل گردد و مقابل مردم و حاکمیت باشد، جای اشکال دارد و از فدراسیون ها می خواهیم هم مراقبت کنند و هم در صورت ضرورت برخوردهای لازم را مدنظر قرار دهند.1399/06/01
22:56:24
5.0 / 5
1764
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری