رییس فدراسیون ورزش های همگانی مطرح كرد:

سبقت شدید بانوان از آقایان در ورزش همگانی

سبقت شدید بانوان از آقایان در ورزش همگانی به گزارش اسب من رئیس فدراسیون ورزش های همگانی از مشاركت بالای بانوان نسبت به آقایان در حوزه ورزش های همگانی در سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: باید به منظور مشاركت میلیونی آقایان در این عرصه نگاه مجددی داشته باشیم.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، افشین ملایی در مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به عملکرد این فدراسیون در سال ۹۸، اظهار نمود: آمار ورزشکاران سازمان یافته در این سال بر مبنای اعلام فدراسیون پزشکی ورزشی معادل ۲۳۷ هزار و ۴۹۱ نفر بود که از این بین ۸۵ تا ۸۷ درصد مربوط به بانوان با جمعیت ۲۰۶ هزار و ۸۰۱ نفر و مابقی مربوط به آقایان با جمعیت ۳۰ هزار و ۶۹۰ نفر است.
وی افزود: در وهله اول این آمار نشان داده است بانوان مخاطب اصلی برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی بوده و شرکت موثری این رابطه داشته است و باید یک نگاه مجددی به کیفیت برنامه ها با جذب آقایان هم ردیف بانوان داشته باشیم.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه شورای ورزش های همگانی استان ها با ریاست استانداران باید فعال نگه داشته شود، تصریح کرد: هیئت های استانی باید به این مساله توجه داشته باشند و متناسب با نیاز استان ها در جهت بهبود وضعیت سلامت و اثربخشی فعالیتهای ورزش های همگانی گام بردارند.
ملایی با اشاره به آمار تکان دهنده کم تحرکی مردم ایران، عنوان کرد: لزوم توجه ویژه به ورزش های همگانی بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود و بودجه ای که در سایر کشورها به توسعه فعالیت بدنی و مبارزه با کم تحرکی اختصاص داده اند، بیش از اندازه تصور است و باید اعلام نماییم که تنها در یکی از ایالات کشوری پیشرفته، بیشتر از ۴۰۰۰ میلیارد دلار جهت ترغیب جوانان به فعالیت بدنی در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر اینکه ورزش همگانی کشور منتظر تخصیص و اعطای ۰.۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای توزیع در میان نهادهای متولی ورزش همگانی، فدراسیون ورزش های همگانی و هیئت های استانی است، اظهار داشت: ما برای تحقق پشتوانه قانونی ورزش های همگانی مبادرت به تشکیل شورای مشورتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی کردیم و رایزنی های جدی با فراکسیون ورزش مجلس و سایر نمایندگان مسئول در حوزه ورزش صورت گرفته است.
منبع:

1399/05/29
21:06:38
5.0 / 5
2020
تگهای خبر: اسب , پزشك , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری