مهمترین اتفاقاتی كه در المپیك توكیو باید منتظرشان بود

مهمترین اتفاقاتی كه در المپیك توكیو باید منتظرشان بود كمیته برگزاری بازی ها اعلام نمود در المپیك توكیو باید منتظر اتفاقات مهمی باشیم كه هواداران زیادی روی آن دارند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، بازی های المپیک توکیو به سبب شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد. کمتیه برگزار کننده بازی ها به دنبال این است که این رویداد را در سال آینده برگزار کند و بر این اساس اعلام نمود در المپیک توکیو باید منتظر چه اتفاقات مهمی باشند.
مهمترین اتفاقات به شرح زیر است:

بازی های المپیک توکیو بعد از تعویق یک ساله مقرر است در 23 جولای تا 8 آگوست 2021 (1 تا 17 مرداد 1400) اجرا شود. در طول 17 روز، رقابت در 339 رویداد از 33 رشته ورزشی را شاهد خواهیم بود. رقابت برخی از رشته ها نیز برای نخستین بار در بازی های توکیو برگزار می گردد.پس از نمایش دیدنی افتتاحیه بازی های المپیک لندن و ریو، نوبت به افتتاحیه بازی های المپیک توکیو خواهد رسید و چشمان زیادی منتظر این هستند، افتتاحیه را ببیند. پیش بینی می شود میلیون ها نفر درسراسر جهان این رویداد را تماشا کنند. بازی ها از ساعت 8 به وقت محلی شروع می شود.
مسابقات سافت بال، فوتبال بانوان دو روز پیش از افتتاحیه بازی ها، و رقابت روئینگ و تیرکمان هم در روز افتتاحیه برگزار می گردند. به سبب گرمای هوا، فینال خیلی از رشته ها در نوبت بامداد برگزار می گردد که شنا یکی از این رشته ها است.
* نخستین قهرمانان المپیک توکیو
بیشترین مدال طلا که در روز اول بازی ها توزیع می شود متعلیق به ماده تفنگ بادی 10 متر تیراندازی است. در تیرکمان، وزنه برداری، دوچرخه سواری جاده، جودو، شمشیربازی و تکواندو هم مدال طلا توزیع خواهد شد.
* چشم انداز حماسیدوچرخه سواری جاده مردان در روز نخست برگزار می گردد و رکابزنان باید به کوه فیجی بروند. پیش بینی می شود تصاویر این رقابتها یکی از تصاویر برجسته در بازی ها باشد.
* خوش آمدگویی به دو رشتهرشته های بیس بال و سافت بال پس از المپیک 2008 پکن، از بازی ها حذف شده بودند که باردیگر در المپیک توکیو به جمع رشته ها برگشتند. توکیو میزبان بازی ها، علاقمند بود که این رشته ها هم در المپیک باشد.
* کاراته به خانه آمد
کاراته که متعلق به ژاپنی ها است مقرر است برای نخستین بار در المپیک حضور داشته باشد. انتظار زیادی از کاراته کاهای ژاپنی در خاک خود وجود دارد.
* رشته هایی که برای نخستین بار در المپیک سر فرود می آورند
کاراته تنها رشته ای نیست که برای نخستین بار در المپیک توکیو حضور دارد و برای اولین مرتبه، مدال المپیک رشته های اسکیت، موج سواری و ورزش های صعودی هم توزیع خواهد شد.

* نخستین شنبه عالیشنبه 31 جولای (9مراد) یکی از مهترین روزها در بازی های المپیک توکیو است چونکه 18 مدال طلا در این روز توزیع خواهد شد.
همین طور در این روز، تماشگران به صورت ایستاده فینال 100متر زنان تماشا خواهند کرد.
* یکشنبه طلایی
یکشنبه اول آگوست (10 مرداد) رویدادهای دیدنی که خیلی ها منظر ان هستند، انجام خواهد شد. در این روز فینال 100 متر مردان، فینال ژیمانستیک مردان و زنان و فینال تنیس انفرادی مردان انجام خواهد شد. همین طور آخرین روز رقابت در رشته های شمشیربازی و شنا است.
* دومین شنبه عالی
شنبه 7 آگوست (16 مرداد) روزی است که هواداران زیادی رویای آنرا دارند. در این روز فینال بسکتبال، بوکس، فوتبال، سنگین وزن کشتی آزاد و والیبال ساحلی انجام می شود.
* چه کسی تاج یوسین بولت را بر سر می گذارد؟مرد بزرگ دوی سرعت رفته است و او بعد از کسب سه مدال طلا المپیک در 100 متر و 200 متر بازنشسته شد. در عصر روز یکشنبه اول آگوست(10 مرداد) مقرر است برای نخستین بار پس از المپیک 2004 آتن، قهرمان جدید دوی 100 متر معرفی شود.
* یکشنبه 8 آگوست (17 مرداد)، اختتام بازی ها
مراسم اختتامیه از ساعت 8 به وقت محلی برگزار می گردد و در این مراسم پرچم بازی ها پایین آورده می شود و به پاریس 2024 سپرده خواهد شد.
طبق سنت، مسابقه دوی ماراتن از ساعت 7 بامداد به وقت محلی در شهر ساپورو برگزار می گردد و سه نفر برتر در مراسم اختتامیه مدال های خودرا دریافت می کنند.
1399/05/25
13:52:39
5.0 / 5
2187
تگهای خبر: اسكی , المپیك , بازی , بوكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری