علی نژاد در پاسخ به خبر ایسنا:

اگر پروتكل ها اجرا شود كوهنوردی ممنوع نیست

اگر پروتكل ها اجرا شود كوهنوردی ممنوع نیست به گزارش اسب من معاون وزیر ورزش در واكنش به خبر ایسنا درباره صعود ۳ هزار نفر از كوهنوردان در تعطیلات آخر هفته به دماوند می گوید كه اگر پروتكل ها رعایت شود هیچ مشكلی برای صعود به وجود نمی آید اما باید بگویم كه اقامتگاه ها امكان سرویس دهی ندارند.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش وجوانان در جمع خبرنگاران درباره کنترل حوادث زیادی که در کوهستان اتفاق می افتد، بیان نمود: باشگاه هایی زیر نظر فدراسیون فعالیت می نمایند و سفارش اکید من به هموطنان این بوده که اگر می خواهند صعودی داشته باشند بهتر است که از راه باشگاه رسمی اقدام نمایند. این باشگاه ها افراد کار بلدی دارند که با محیط آشنا بوده و می توانند تمام جوانب ایمنی را در نظر بگیرند. با این شرایط مشکلاتی برای هموطنان مان در کوه ها ایجاد نخواهد شد.

او اضافه کرد: گروه های که در فضای مجازی شکل می گیرد سبب شده جمعی با هم قرار گذاشته و برای صعود اقدام نمایند. سفارش اکید من به کوهنوردان این است که این کار را انجام ندهند.

علی نژاد بیان نمود: گسترش آموزش همگانی کوهنوردی که با بیان آمار رسمی فدراسیون حدود ۳۳ هزار نفر بوده بسیار کار خوبی است. هرچه این آمار آموزش بالا باشد حوادث کم تری در کوهستان اتفاق می افتد. اگر از مراجع ذی ربط اقدام نماییم معتقدم که می توانیم حفظ جان خود و دوستان مان را تضمین نماییم.

وی در واکنش به خبر ایسنا درباره حضور ۳ هزار نفر در دماوند با عنایت به اعلام ممنوعیت صعود به علت کرونا اظهار داشت: ستاد ملی کرونا مصوباتی دارد که برپایه آن اگر در فضای باز پروتکل ها را رعایت نماییم و فاصله اجتماعی حفظ شود، فعالیت ورزشی ایرادی ندارد. در بحث کوهنوردی باید بگویم اقامتگاه های فدراسیون را تعطیل کرده ایم چونکه این اقامتگاه ها می توانست باعث سرایت این بیماری شود. به صورت کلی اگر بگوییم در کرونا کوهنوردی ممنوع می باشد، به هیچ وجه این چنین نیست. اگر پروتکل ها رعایت شود هیچ اشکالی برای صعود نیست اما اقامتگاه امکان سرویس ندارند.

او در باره رویکرد وزارت ورزش درباره صخره نوردی اظهار داشت: در ورزش قهرمانی یکسری اهداف داشته که این هدف ها بخصوص در المپیک و بازی های آسیایی تعریف می شود. تاکید ما تمرکز بر صخره نوردی و سنگ نوردی است اما این به معنای نادیده گرفتن بخش های دیگر قهرمانی نیست اما اولویت ما رویدادهایی است که در بازی های المپیک و مسابقات آسیایی وجود دارند.

معاون وزیر ورزش افزود: باتوجه به ارتباطات خوب این فدراسیون در زمینه بین المللی باید تبلیغات بیش تری صورت بگیرد که از گردشگر های بیش تری در ایران استفاده گردد. هم چنین این رویکرد سبب خواهد شد که این فدراسیون از منابع دولتی بی نیاز شود.

منبع:

1399/05/22
22:23:49
5.0 / 5
2328
تگهای خبر: آموزش , اقامت , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری