ادامه فعالیت سرمربی صربستانی با واترپلوی ایران

ادامه فعالیت سرمربی صربستانی با واترپلوی ایران هدف سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلوی ایران كسب موفقیت در بازی های آسیایی 2022 است.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی استخرها تمرینات تیم ملی واترپلوی ایران تعطیل شد. ملی پوشان واترپلو زیر نظر الکساندر چیریچ خودرا برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ آماده می کردند. پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی ۲۰۱۸ انگیزه ملی پوشان برای کسب سهمیه المپیک دو برابر شده بود اما شیوع ویروس کرونا همه معادلات را به هم ریخت.

در حال حاضر حدود ۶ ماه است که ملی پوشان واترپلو نتوانسته اند در اردوهای تیم ملی حاضر شوند و مدتی است که آنها به صورت انفرادی در استخر روباز تمرینات خودرا دنبال می کنند. باتوجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در ورزش نیز با بهتر شدن شرایط کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا استخرها و به خصوص تمرینات تیم ملی واترپلو همچون آخرین مواردی است که مجوز آغاز فعالیت خواهند گرفت.

با وجود این شرایط ملی پوشان، کادر فنی و همین طور فدراسیون مصمم به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ و همین طور کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هستند. بر خلاف تصور عده ای که فکر می کنند قرارداد الکساندر چیریچ، سرمربی صربستانی تیم ملی به انتها رسیده و او به کشورش بازگشته، تنها هدف او کسب موفقیت در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ است و منتظر است که استخرها بازگشایی شوند و تمرینات تیم ملی آغاز شود.

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره ادامه فعالیت سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلو اظهار نمود: قرارداد چیریچ تا بازی های آسیایی چهار ساله بود که پس از آن سال به سال تمدید می شود. مبلغ قرارداد این سرمربی بالا نیست و بر خلاف مربیان برخی تیم ها که ماهیانه ۵۰ هزار دلار می گیرند، دستمزد او برای یک سال هم ۵۰ هزار دلار نمی گردد. این سرمربی اهل مادیات نیست و تنها یک هدف دارد که موفقیت در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ است. این سرمربی نسبت به ایران و تیم ملی واترپلو عرق دارد و این را بارها اثبات نموده است. ما هم امیدواریم از تجارب این سرمربی استفاده نمائیم. برای تمدید قرارداد او همیشه اهتمام کرده ایم که به شکلی عمل نماییم که هر دو طرف راضی باشیم.

هرچند که هنوز فدراسیون جهانی شنا هیچ برنامه ای برای مسابقات کسب سهمیه المپیک در سال ۲۰۲۰ اعلام نکرده است اما طبق برنامه ریزی کنفدراسیون آسیا مسابقات قهرمانی آسیا واترپلو در آذرماه برنامه ریزی شده است. در این شرایط ملی پوشان واترپلو امیدوارند با تدابیری که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای رشته های پرخطر می گیرند زودتر تمریناتشان آغاز شود و خودرا برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنند.
1399/05/22
12:51:38
5.0 / 5
1723
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری