بایدها و نبایدهای ورزش همگانی؛

یك استاد دانشگاه: كرونا فرصت دیده شدن ورزش همگانی را فراهم نمود

یك استاد دانشگاه: كرونا فرصت دیده شدن ورزش همگانی را فراهم نمود استاد دانشگاه به نقش مثبت بیماری كرونا در دیده شدن ورزش همگانی اشاره نمود و اظهار داشت: كرونا بستر لازم را برای آشتی مردم با ورزش همگانی فراهم نموده است.محمد پورپناهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره نقش فدراسیون ورزش های همگانی در فقر حرکتی مردم اظهار داشت: مشکلاتی که با فقر حرکتی، کمبود حرکتی و چاقی مردم مواجه هستیم ریشه در سال های گذشته فدراسیون همگانی دارد که متاسفانه نتوانستند عملکرد لازم را داشته باشند، یعنی ورزش همگانی که باید سلامت محور و نشاط محور باشد و در واقع فلسفه و شاکله ورزش همگانی این است که مردم به صورت ارزان، راحت و با امکانات در دسترس بتوانند سلامتی خودرا به دست آورند و فعالیت بدنی را انجام دهند منتهی فدراسیون در سال های پیش از مسیر خود خارج شد و به سمت حوزه قهرمانی که اصلاً فلسفه همگانی نیست، رفت.
استاد دانشگاه در ادامه اشاره کرد: خوشبختانه هم اکنون کرونا این فرصت را ایجاد کرده تا ورزش همگانی خودرا نشان دهد. کرونا موجب شد رویدادهای ورزش همگانی خاصیت و تنوع خودرا از دست بدهد و رسانه به سمت ورزش همگانی روی آورد. در حدود ۶ ماه اخیر فدراسیون ورزش های همگانی در حال انجام کارهایی است و پویش آماده باش را اخیرا راه اندازی کرده است.
وی اضافه کرد: آموزش هایی توسط مربیان در کمیته های مختلف انجام داده خواهد شد. همانطور که می دانید فدراسیون ورزش های همگانی بیشترین تعداد انجمن و کمیته ها را در اختیار دارد و طرح آماده باش ایده خوبی است تا با وجود کرونا مردم در فضای مجازی آموزش های لازم را ببینند و حداقل کارهایی را در منزل انجام دهند.
پورپناهی اظهار نمود: متاسفانه باشگاه های ورزشی به سبب کرونا تعطیل هستند و نمی توانند خدمات را عرضه کنند. نباید ورزش در فضای باز را تعطیل نماییم، علم نیز این را پذیرفته و بیشتر کارشناسان در حوزه ویروس شناسی و فعالیت در فضای باز را با رعایت فاصله اجتماعی تایید می کنند. مطمئنم پویش آماده باش و فعالیت مجازی در بوستان های شهر و فضاهای باز شهرداری ها می تواند مردم مشتاق و علاقمند را به سمت خود جذب نماید بطور قطع با حضور مربیان فاصله اجتماعی نیز رعایت خواهد شد. می توانیم درصد زیادی از مردم را با ورزش آشتی دهیم.
استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه کرونا فرصت لازم برای آشتی مردم با ورزش همگانی را فراهم نموده است، اظهار داشت: بسیاری اعتقاد دارند کرونا ورزش را نابود کرده اما اعتقاد من بعنوان فردی که سال ها در حوزه همگانی فعالیت نموده است، این است که کرونا بستر لازم برای دیده شدن ورزش همگانی را به وجود آورده است. فرصت ایده آلی است و امیدوارم فدراسیون همگانی و همکارانم در وزارت ورزش بتوانند از این موقعیت استفاده کنند و ورزش همگانی را در سطح گسترده با مردم آشنا کنند و مردم بدانند ورزش فقط ورزش قهرمانی نیست.
پورپناهی در آخر اظهار داشت: کسانی که در ورزش های همگانی فعالیت می نمایند در واقع کسانی هستند که توان فعالیت در حوزه قهرمانی را ندارند، مانند سالمندان، کودکان، بانوان باردار، بیماران خاص و … یعنی ورزش همگانی این خاصیت را دارد که همه را در زیر سایه خودش قرار دهد.

1399/05/20
14:18:43
5.0 / 5
1979
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری