انتقاد دوومیدانی كار پارالمپیكی:

شش ماه هیچ پرتابی نداشتم

شش ماه هیچ پرتابی نداشتم دوومیدانی كار پارالمپیكی و شانس كسب مدال طلا در پارالمپیك توكیو اظهار داشت: شش ماه است كه هیچ تمرین و پرتابی نداشتم و با افت شدید ركورد روبرو شده ام.


حامد امیری در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت تمرینات خود از زمان شیوع کرونا اظهار نمود: با وجود اینکه در رشته دوومیدانی شاید تنها کسی که شانس کسب مدال طلا در توکیو را دارد من باشم اما متاسفانه از اسفند ماه که اردوها که به علت شیوع کرونا تعطیل شده است جایی برای تمرین نداشتم و در خلال شش ماه گذشته نتوانستم پرتابی داشته باشم. من در رشته پرتاب نیزه فعالیت می کنم و با وجود اینکه بارها با کمیته ملی پارالمپیک نامه نگاری کردم که برای انجام تمرینات در رشته پرتاب نیزه احتیاج به مکان مناسب و تجهیزات دارم اما تا به امروز حمایتی از من نشده و شش ماه است که بدون هیچ تمرینی در منزل استراحت می کنم.
وی اظهار داشت: به تمام مسئولین چندین بار زنگ زده ام و به آنها درباره وضعیتم گوشزد کردم اما متاسفانه حرف مسئولین بر این است که کل کشور در شرایط سخت قرار دارد و امکان تمرین در هیچ جایی وجود ندارد. من از اسفند تا امروز هیچ پرتابی نداشتم و واقعا با این شرایط چطور می توانم خویش را برای بازی های پارالمپیک توکیو آماده نگه دارم.
وی ادامه داد: آخرین رکورد من 33.50 متر بود و توانستم حتی دو متر بالاتر از رکورد جهانی را به ثبت برسانم اما الان حتی نمی توانم 25 متر را هم پرتاب کنم.
امیری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه رضایی رئیس انجمن پارادومیدانی مرتب پیگیر کارهای من است اما تا امروز به هیچ نتیجه ای دست پیدا نکرده است. واقعا در بلاتکلیفی قرار دارم. نه مکان مناسبی برای تمرین دارم و نه نیزه ای برای انجام تمرینات.
این دوومیدانی کار پارالمپیکی اظهار نمود: به صورت رسمی چندین بار درخواست تجهیزات کرده ام که البته کمیته ملی پارالمپیک به درخواست من پاسخ مثبت داد و نامه مرا جهت بررسی به فدراسیون جانبازان و معلولان ارسال کرده بود اما آنها در جواب به من گفتند هم اکنون تجهیزات برای انجام تمرینات شما نداریم. مگر می شود تجهیزاتی وجود نداشته باشد؟ من سال قبل در اردوی کیش چهار نیزه داشتم و مرتب با آنها تمرین می کردم اما الان فدراسیون می گوید تجهیزاتی ندارند که به من تحویل بدهند.
وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود ورزشکاران پارالمپیکی در اردوی غیر متمرکز و تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک تمرینات خویش را پیگیری می کنند اظهار داشت: رشته من پرتابی است و در خانه نمی توانم تمرین حتی به صورت بدنسازی داشته باشم. هم اکنون حریفان خارجی من در حال تمرین هستند و مشکلی برای تمرینات خود ندارند. مگر کرونا در سایر کشورها وجود ندارد. من شش ماه است که در خانه بدون تمرین مانده ام و واقعا نمی دانم این بلاتکلیفی کی تمام می شود. اگر شرایط با همین روند ادامه پیدا کند ترجیح می دهم که در پارالمپیک شرکت نکنم چونکه با افت رکوردی که پیدا کرده ام بطور قطع آبروی خویش را زیر سوال می برم.
او در آخر پیرامون این پرسش که آیا مشکلی در دریافت حقوق پارالمپیکی خود نداشتهاید، اضافه کرد: من تا امروز 11.5 میلیون دریافت کردم که البته این مبلغ جوابگوی هزینه مکمل من نیست. چیزی که هم اکنون مرا نگران می کند حقوق پارالمپیکی نیست بلکه نداشتن فضای مناسب برای تمرین و تجهیزات است. من دوست ندارم که رکوردم گرفتار افت شود. الان این مساله برای من نگران کننده تر است تا دریافت حقوق.1399/05/16
11:54:56
5.0 / 5
1979
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری