سعیدی:

انتخابات كمیسیون ورزشكاران كاملا قانونی بود

انتخابات كمیسیون ورزشكاران كاملا قانونی بود دبیركل كمیته ملی المپیك اظهار داشت: انتخابات كمیسیون ورزشكاران كاملا قانونی بود و با وجود شائبه هایی كه مطرح شده بود هیچ جهت گیری نداشت.کیکاوس سعیدی در گفت و گو با ایسنا در باره انتخابات کمیسیون ورزشکاران و بحث های زیادی که بین اعضا شکل گرفت، بیان کرد: با وجود اینکه شائبه به وجود آورده بودند که انتخابات جهت گیری دارد اما با انتخاب آقای ساعی ثابت شد که اینطور نبوده و انتخابات مسیر خودرا به درستی دنبال کرده است. با وجود کدورت هایی که بین بعضی از اعضای کمیسیون بود اما در نهایت جمع بندی مثبت بود و تعیین تکلیف شد و کمیسیون سر و سامان پیدا کرد.

او افزود: امیدوارم کمیسیون به اهداف خودش برسد و دستاورد خوبی برای کمیته ملی المپیک و قهرمانان و ورزشکاران باشد. این کمیسیون باید مدافع منافع و حقوق ورزشکاران و پل ارتباطی بین آنها و کمیته ملی المپیک باشد. کمیسیون ها ماهیت اجرایی ندارند و نقش آنها مشورتی است و امیدوارم کمیسیون ورزشکاران نقش خودرا در تصمیم سازی ها ایفا کند.

* طبق خط مشی IOC حرکت کردیم

سعیدی در پاسخ به این پرسش که بهتر نبود کمیته ملی المپیک تاییدیه را از IOC می گرفت تا بیشتر وقت انتخابات به مجادله بر سر این مساله نگذرد، اشاره کرد: یک بحث انتزاعی بود. ما طبق خط مشی که IOC برای ایجاد کمیسیون ورزشکاران اعلام نموده، حرکت کردیم. صراحتا در آن اشاره شده که رئیس کمیته ملی المپیک می تواند افرادی را منصوب کند. حتی ذکر نشده که تعداد آن حتما باید دو نفر باشد و خود آقای صالحی امیری ملاحظاتی داشت وگرنه می توانست افراد بیشتری را معرفی نماید. تنها شرطی که وجود دارد این است تعداد افراد منصوبی نباید بیشتر از انتخابی باشد. شائبه ای که برخی ایجاد کردند قابل قبول نبود و رد شد. آقایان فخری و فتاحیان مسئول امور بین الملل هم عنوان کردند که مجوز IOC را دارد.

* برای مشورت با رئیس کمیسیون، بایدی در کار نبود

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که تکلیف این مساله که برخی ها اعتراض داشتند باید تعییرات به تایید رئیس کمیسیون هم می رسید، چه می شود، اظهار داشت: بایدی در کار نبود و فقط قید شده بود با مشورت رئیس کمیسیون. دوره مسئولیت رئیس کمیسیون تمام شده بود و این جلسه هم برای این بود که رئیس تعیین تکلیف شود. دو فردی هم که برای ریاست و نایب رییسی انتخاب شدند افراد خوش نامی هستند که سالها افتخار آفرینی داشته اند.

او در مورد اینکه اعتراضی بعد از اختتام انتخابات وجود داشت یا خیر، اظهار داشت: خیر، انتخابات کمیسیون کاملا قانونی بود و ما هم به نظر اعضا احترام می گذاریم. رقابت دو کاندیدا برای ریاست بسیار نزدیک بود. آقای ساعی نیز حمایت حداکثری ما را در کمیسیون دارد.

* بعد از اعتراض یک کاندیدا، محرومیت عضو کمیسیون را بررسی کردیم

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی اینکه که کمیته ملی المپیک از محرومیت یکی از اعضای کمیسیون ورزشکاران باخبر بوده است یا خیر، چون یکی از اعضای کمیسیون معترض بود که کمیته دو سال از موضوع اطلاع داشته و چرا شب پیش از انتخابات موضوع علنی شده است، اشاره کرد: خیر، خود ورزشکار باخبر بوده و حتی آنرا پذیرفته بود. در سایت فدراسیون جهانی مربوطه هم محرومیت او درج شده بود. یکی از کاندیداها معترض بود که چرا فردی که محرومیت دارد باید در جلسه شرکت نماید ما هم باید بررسی می کردیم و روشن شد که بله او نمی تواند در انتخابات کمیسیون باشد. با آن فرد صحبت شد و خودش پذیرفت و اتفاقا اعتراضی از جانب آن فرد نداشتیم. دیگرانی که معترض بودند یا از مسیر اطلاعی نداشتند یا اگر اطلاع داشتند، نخواستند شفاف سازی کنند.

* اعضا با هم اختلاف سلیقه داشتند نه اختلاف شخصی

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد اینکه فکر می کند کمیسیون ورزشکاران در یک سال باقی مانده بتواند بدون اختلاف کار کند، اشاره کرد: یک سال کاری برای کمیسیون باقی مانده و باید عقب ماندگی ها جبران و خلأ ها پر شود. از ظرفیت تمام اعضای کمیسیون استفاده گردد تا کمیسیون به اهداف خود برسد. اختلاف سلیقه با اختلافات شخصی فرق دارد و به نظرم اعضای کمیسیون با هم اختلاف سلیقه داشتند. امیدوارم آقای ساعی هم موفق باشد و بتواند مدیریت کند و همگرایی و انسجام را در کمیسیون ایجاد کند.
1399/05/09
12:03:08
5.0 / 5
2171
تگهای خبر: المپیك , تیم , رقابت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری