وضعیت اسكواش با انتشار كرونا

وضعیت اسكواش با انتشار كرونا به گزارش اسب من رئیس فدراسیون اسكواش می گوید كه انتشار كرونا سبب لغو و یا تعویق بعضی از مسابقات در این رشته شده اما خللی در برنامه های مدیریتی ایجاد نكرده است.


مسعود سلیمانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: خداراشکر کرونا برنامه های ما را بهم نریخته است و همچنان با برنامه جلو می رویم. انجام کارها در اسکواش تنها در دفتر فدراسیون صورت نمی گیرد. سازمان لیگ در مشهد، کمیته داوران در شیراز، کمیته استعدادیابی در اصفهان و.. مستقر هستند و همگی کارها را به خوبی انجام می دهند.
سلیمانی اضافه کرد: کارها در این رشته با علاقه و به خوبی پیش می رود. این سبب شده که از فروردین تابحال چندین مورد تقدیرنامه در حوزه های مختلف همچون همگانی، آموزش و استعدایابی و حتی از جانب رئیس فدراسیون جهانی اسکواش داشته باشیم.
وی اظهار داشت: اخیرا و در همین انتشار کرونا در بیرجند یک سالن دو طبقه اسکواش با حضور وزیر ورزش راه اندازی شد که همین مبحث باعث تقدیر رئیس فدراسیون جهانی از اسکواش ایران شد. همینطور مقرر است ۲ زمین پدل استاندارد هم در بیرجند راه اندازی شود. اگر این زمین ها به بهره برداری برسد انجمن پدل در بیرجند مستقر خواهد شد. همینطور می خواهیم ۴ پایگاه استعدادیابی در سطح تهران راه اندازی نماییم.
رئیس فدراسیون اسکواش اظهار داشت: در این سال مسابقات قهرمانی آسیا داشتیم که به جهت انتشار کرونا لغو شد. البته از کشورهای شرکت کننده نظرسنجی کردند و ما هم اعلام کردیم در این شرایط برگزاری به صلاح نیست. همینطور مسابقات بین المللی را به میزبانی بیرجند داشتیم که شورای برون مرزی به خاطر انتشار کرونا و به این علت که مسابقات در رده سنی بود خواست که به تعویق بیفتد و مقرر است مسابقات در سال ۲۰۲۱ برگزار گردد.
وی اظهار داشت: همینطور مقرر است دو مسابقه چلنج ۵ هزار دلاری (مسابقات حرفه ای بین المللی با جایزه نقدی) توسط دو باشگاه آراز و مهرسان در دو بخش بانوان و آقایان و با حضور ورزشکارانی از کشورهای مختلف برگزار گردد. این مسابقات ۵ سالی است که در بخش بانوان انجام نشده است. جایزه دلاری برای ورزشکاران سبب انگیزه خواهد شد و باید بگویم ارزی از کشور خارج نخواهد شد و ورزشکاران ما آنقدر پیشرفت کرده اند که جوایز را به خود اختصاص دهند.
رئیس فدراسیون اسکواش در مورد لیگ هم اظهار داشت: قرار بود جلسات لیگ از شهریورماه برگزار و مسابقات آغاز شود اما گویا مهر و آبان کرونا و آنفلوانزا شرایط را سخت خواهد نمود. اگر مشکل خاصی نباشد از آبان استارت می خورد اما اگر باردیگر کرونا اوج بگیرد از آذر یا بهمن آغاز خواهد شد. البته باید با نماینده باشگاه ها هم مشورت نماییم و تصمیم نهایی گرفته شود.
منبع:

1399/05/08
21:20:45
5.0 / 5
2419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری