برگزاری مسابقات حضوری شطرنج با وجود شیوع ویروس كرونا

برگزاری مسابقات حضوری شطرنج با وجود شیوع ویروس كرونا اسب من: خیلی از كشورها تصمیم گرفته اند كه با وجود ویروس كرونا مسابقات رسمی شطرنج خودرا به صورت حضوری برگزار كنند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا بیشتر رقابت های ورزشی لغو و به زمان دیگری موکول شد. مسابقات شطرنج همچون رشته هایی بود که به سبب شیوع این بیماری در خیلی از کشور ها کنسل شد. مسابقات کاندیداهای فیده که در روسیه در حال برگزاری بود به سبب شیوع ویروس کرونا و بسته شدن خط های هوایی روسیه نیمه کاره رها گردید. همین طور فدراسیون شطرنج آسیا تمام رویدادهای این رشته در آسیا را به تعویق انداخت.
لغو مسابقات قهرمانی جهان و رقابت های المپیاد جهانی همچون مسابقاتی بود که در شطرنج کنسل شد.
با لغو این مسابقات تنور رقابت های شطرنج آنلاین و مجازی داغ شد بطوریکه مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان تورهای مختلفی راه انداخت و از شطرنج بازان بزرگ جهان در آن رقابتها دعوت به عمل آورد. این حرکت کارلسن با استقبال خوب تماشاگران و بازیکنان همراه بود بطوریکه فعالیت شطرنج بازان در دوران کرونا بیش از حالت عادی شد.
اما در این بین کشور هایی بودند که با وجود کرونا تصمیم گرفتند رقابت ها را به صورت حضوری برگزار کنند. بسیاری دیگر از هواداران معتقد بوده که شطرنج حضوری و سنتی کیفیت بالایی داشته و مسابقات آنلاین نمی تواند جای آنرا بگیرد.
پروتکل های انتشار یافته از طرف فدراسیون جهانی شطرنج این امکان را به مسئولان برگزاری مسابقات داده که با خیال راحت این رقابت ها را برگزار کنند.
اولین مسابقات حضوری در پایتخت کشور فنلاند با رعایت فاصله اجتماعی اجرا شد. در این مسابقات محدودیت هایی برای تماشاگران در نظر گرفته شده بود. همین طور کرواسی دیگر کشوری بود که مسابقات حضوری شطرنج را با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کرد. طبق تصاویر انتشار یافته مسابقات در سالن شطرنج کرواسی بسیار عادی به نظر می رسید!

سالن مسابقات شطرنج کرواسی با وجود شیوع ویروس کرونا


منبع:

1399/04/27
21:23:48
5.0 / 5
2523
تگهای خبر: آنلاین , بازی , بیماری , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری