برگزاری پنجمین كورس اسب دوانی در بندرتركمن

برگزاری پنجمین كورس اسب دوانی در بندرتركمن به گزارش اسب من هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.


در هفته پنجم این رقابت ها عصر جمعه ۶۰ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در هفت دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در پایان ۷۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های هفت گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه یاسر جرجانی با اسب ریحان گل زودتر از خط پایان گذشت و جواد آچاك با اسب ایل طاها و قربان محمد اودك با اسب كارولین به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های تركمن سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر بود كه پیمان قلرعطا با اسب آریا گز عنوان اول را به دست آورد و ابراهیم قره داشلی با اسب شیر آق قلا و رامین قهرمانی با اسب وفا به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه جواد آچاك با اسب وای وای موفق به كسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب پرسا و آق اویلی بشگرد با اسب داز ثمر به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه نورمحمد بهادر با اسب آتلانتیك زودتر از خط پایان عبور كرد و آق اویلی بشگرد با اسب طوبی و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا به ترتیب دوم و سوم شدند.در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب تاوالیزا نخستین نفر از خط پایان عبور كرد و ستار مهرانی با اسب ناز سینا و پیمان قلرعطا با اسب رویال لاین نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
در دور ششم اسب های دوخون سه ساله و ۱۲ تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه نورمحمد بهادر با اسب خان یلمه موفق به كسب مقام اول شد و عیدمحمد غراوی با اسب لیلی ناز و یاسر جرجانی با اسب المینا به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور هفتم و پایانی اسب های تروبرد داخلی سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب سبیت خاطر موفق به كسب مقام نخست شد و جواد آچاك با اسب بوكی دی و نورمحمد بهادر با اسب پرنسس به ترتیب دوم و سوم شدند.
آرمین آق آتابای بهترین چابكسوار هفته
در پایان هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن، آرمین آق آتابای با كسب دو مقام نخست، یك مقام دوم و یك مقام سوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، نورمحمد بهادر دو مقام نخست و یك مقام سوم به دست آورد، جواد آچاك یك مقام نخست و دو مقام دوم كسب كرد و یاسر جرجانی و پیمان قلرعطا هر كدام صاحب یك مقام نخست و یك مقام سوم شدند.
لازم به ذكر است؛ هفته ششم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن جمعه ۱۳ مردادماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/05/07
23:11:03
5.0 / 5
5302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری