سمیع زاده :

قرنطینه شناگران دشوار است

قرنطینه شناگران دشوار است مدیر تیم های ملی شنا اظهار داشت: شرایط كرونا بهتر شود تعداد شناگران حاضر در تمرین را افزایش خواهیم داد.محسن سمیع زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آغاز به کار تمرینات ملی پوشان شنا اظهار داشت: ابتدا از رسانه ها تشکر می کنم که با قلم خوب خبرنگاران، تمرینات شناگران شروع شد. در واقع ما اردویی نداریم. از شروع کارم بعنوان مدیر تیم های ملی، برگزاری تیم های ملی را برچیده ام و قرار شد تمرینات به صورت غیرمتمرکز اجرا شود. هر شناگر در شهر خود تمرین می کند. هم اکنون به سبب انتشار ویروس کرونا، پافشاری ما برای عدم برگزاری اردو بیشتر است. صحبت هایی مطرح بود که فضایی برای تمرینات شناگران داشته باشیم چونکه ما پایبند به قوانین فدراسیون پزشکی ورزشی هستیم.
مدیر تیم های ملی شنا افزود: تمرینات را با سه شناگر آغاز کردیم. همانطور که می دانید کرونا روز به روز جدی تر می شود بنا بر این ما با سه شناگر تمرینات را آغاز کردیم که شانس کسب سهمیه بیشتری دارند. اهتمام می نماییم با رعایت پروتکل های بهداشتی، نفرات دیگری را نیز به اردو اضافه نماییم. هفته دوم را نیز با همین تعداد شناگر ادامه می دهیم تا شرایط بهتر شود و کم کم شناگرانی که پتانسیل دارند، به اردو اضافه شوند.
وی اضافه کرد: هم اکنون فدراسیون جهانی شنا برنامه ای برای کسب سهمیه ورودی المپیک اعلام نکرده البته گمانه زنی ها این است که اوایل سال ۲۰۲۱ و اگر ویروس کرونا اجازه دهد، استارت مسابقات زده شود؛ تلاش و برنامه ریزی ما هم بر این مبنا است.
سمیع زاده در پاسخ به این پرسش که باتوجه به انتشار ویروس کرونا، بهتر نبود سه شناگر در اردو می ماندند؟ اظهار داشت: بالسینی ساکن تهران است، قره حسنلو در کرج زندگی می کند و انصاری نیز از شهر میانه حضور دارد که او نیز در تهران خانه ای اجاره کرده است؛ مربیان شنا در زمان تمرین سخت گیری های لازم را انجام می دهند. بیشترین نگرانی ما برای زمان خروج بازیکنان از تمرینات است که به آنها تاکید کرده ایم با رعایت پروتکل های بهداشتی و با وسایل شخصی، بلافاصله بعد از اختتام تمرین به منزل بروند. بنظر می رسد اگر شناگران نزد خانواده ها باشند، ایمن تر هستند چونکه حضور سه یا چهار شناگر در یک اتاق، خطر کرونا را بیشتر می کند. همین طور تهیه غذا در این برهه زمانی کار سختی است. شرایط قرنطینه دشوار است بنا بر این ترجیح دادیم که شناگران با وسایل شخصی، بعد از تمرینات به منزل بروند.
مدیر تیم های ملی شنا در آخر اظهار داشت: از مسئولان می خواهم که برای حل ویروس کرونا کمک بیشتری کنند چونکه مردم رعایت می کنند و امیدوارم مسئولان نیز توجه بیشتری داشته باشند. طرح ترافیک موجب افزایش تجمع در وسایل حمل و نقل عمومی همچون مترو و اتوبوس شده که یک فاجعه است. قبول دارم که استفاده از وسیله شخصی، ترافیک را بیشتر می کند اما در یک بحران، انتخاب بد و بدتر است. تجمع مردم در اتوبوس و مترو، موجب شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا می شود؛ وگرنه مگر چند مراسم عروسی در تهران برگزار می شود؟

1399/04/15
11:40:04
5.0 / 5
2401
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری