كمیته ملی المپیك:

پیگیر تغییر رنگ مدال المپیك كمیل قاسمی هستیم

پیگیر تغییر رنگ مدال المپیك كمیل قاسمی هستیم به گزارش اسب من كمیته ملی المپیك اعلام نمود تابحال با نامه نگاری های مختلف خود پیگیر تغییر رنگ مدال كمیل قاسمی در بازیهای المپیك لندن بوده است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، متاسفانه طی چند روز گذشته ابهاماتی در خصوص عدم توجه لازم از جانب فدراسیون کشتی و یا کمیته ملی المپیک در خصوص تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی قهرمان با اخلاق ایران در بازیهای المپیک عنوان شد که جهت تنویر اذهان جامعه کشتی اعلام می دارد همانگونه که کارشناسان امر می دانند پیگیری مسائل مربوط به رقابتهای آسیایی و جهانی در هر رشته ای همچون کشتی در حیطه اختیارات کنفدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی و فدراسیون ملی رشته مربوطه می باشد ولی موارد مربوط به بازیهای آسیایی و المپیک و پیگیریهای مسائل آن بر عهده کمیته ملی المپیک، شورای المپیک آسیا و IOC می باشد.
بنابراین با عنایت به اتفاق پیش آمده در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن در خصوص دوپینگی بودن دارنده مدال طلا و نقره کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلو گرم و تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی از برنز به طلا؛ بالطبع پیگیریهای مربوط به آن برعهده کمیته ملی المپیک بوده و در اینباره تابحال دو بار مکاتبه رسمی با کمیته بین المللی المپیک صورت پذیرفته است.
در تاریخ چهارم دسامبر۲۰۱۹ یا همان ۱۳ آذر سال ۹۸ نامه ای از جانب کمیته ملی المپیک به IOCارسال گردید که در همان تاریخ هم جواب آن دریافت گردید در خصوص اینکه
۱. نمونه های دوپینگ کشتی گیران می بایست باردیگر تست شود و ما باید منتظر جواب باشیم.
۲. فدراسیون جهانی کشتی می بایست رده بندی مجدد را اعلام نمایند.
۳. در این خصوص هیات اجرایی IOC در جلسه سال آینده(۲۰۲۰) بحث خواهد نمود و مجوز رده بندی جدید را صادر خواهد نمود.
همینطور در ادامه در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۰ برابر با ۷ تیر ۱۳۹۹ از جانب کمیته ملی المپیک نامه ای در خصوص تخصیص مدال المپیک کمیل قاسمی در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ به کمیته بین المللی المپیک ارسال شد که به دلیل
۱- تعطیلی کمیته بین المللی المپیک به علت انتشار کرونا و دور کاری کارمندان IOC
۲-اعتراض دو ورزشکار دوپینگی و فرایند زمان بر بودن بررسی شکایت آنها و همینطور تست مجدد نمونه آزمایش B
۳ -به دلیل عدم برگزاری نشست هیات اجرایی IOC به جهت شیوع کرونا این امر کمی زمان بر شد. به عنوان مثال در موارد مشابه فرایند پیگیری مسائل مربوط به سعید محمد پور و نواب نصیر شلال بیشتر از یکسال زمان برده بود که بنا بر علل فوق هنوز پاسخی در این حوزه دریافت نگردید.
در همین راستا روز گذشته گفتگویی بین دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و کمیل قاسمی صورت پذیرفت و مقرر شد تا کمیل قاسمی هفته آینده با حضور در محل کمیته از نزدیک ضمن دریافت اصل نامه های ارسالی و مکاتبات انجام شده در جریان پیگیری کارهای صورت گرفته قرار بگیرد.
دستگاه ورزش کشور و ملت بزرگ ایران پهلوان کمیل قاسمی را قهرمان طلایی خود در بازیهای المپیک لندن دانسته و اعلام می دارد برای دستیابی به این هدف از جانب فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک هیچ قصوری صورت نپذیرفته است.
کمیته ملی المپیک مدال طلای کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلو گرم بازیهای المپیک ۲۰۱۲ را نه فقط حق کمیل قاسمی بلکه حق مسلم ورزش ایران می داند و به مکاتبات و پیگیریهای قانونی خود در این حوزه تا دستیابی به حصول نتیجه پیگیری کرده و خواهد نمود تا بعد از دستیابی به نتیجه طی مراسمی مابه التفاوت پاداش مدال طلای پای سکوی این قهرمان ارزشمند را هم به او اهدا کند.

1399/04/13
22:36:14
5.0 / 5
2646
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری