معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش:

روش جدید برای تخصیص بودجه فدراسیون ها در نظر گرفته شد

روش جدید برای تخصیص بودجه فدراسیون ها در نظر گرفته شد معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: ارزیابی عملكرد فدراسیون ھای ورزشی از این پس با روش و متد جدیدی صورت می گیرد و تخصیص بودجه فدراسیون ھا بر طبق آن تعیین خواھد شد.به گزارش اسب من به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مھدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قھرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک بامداد امروز (یکشنبه ۸ تیرماه) با عبدالحمید احمدی، معاون توسعه ورزش ھای ھمگانی و مھین فرھادی زاد، معاون ورزش بانوان و مدیران ستادی این معاونت ھا، ضمن بیان مطلب بالا اظھار داشت: چون این ارزیابی منتج به تعیین بودجه فدراسیون ھا خواھد شد، با وسواس و دقت زیاد انجام شد تا ضریب خطا به حداقل ترین سطح برسد. اساسا فدراسیون ھایی که عملکرد بھتری داشتند از بودجه بیشتری برخوردار شدند.
علی نژاد درباب شاخص ھای تعیین شده برای ارزیابی عملکرد فدراسیون ھای ورزشی اشاره کرد: ارزیابی ھا روی سه شاخص قھرمانی، با تمرکز روی سه فاکتور مدال آوری، مبارزه با دوپینگ و توسعه روابط بین الملل؛ شاخص توسعه رشته ورزشی مربوطه با محوریت مسابقات قھرمانی کشور، رقابت ھای لیگ، ورزش ھمگانی و فرھنگی، استعدادیابی و شاخص مدیریت و رھبری با نگاه به آیتم های مدیریت مالی، تناسب نیروی انسانی، مدیریت و رھبری و نظارت و ارزیابی، صورت خواھد گرفت. مجموع امتیازات این سه شاخص اصلی ۱۰۰۰ امتیاز می باشد که حداکثر امتیاز، به شاخص قھرمانی ۵۷۰، شاخص توسعه رشته ورزشی ۲۹۰ و شاخص مدیریت و رھبری ۱۴۰ تعلق گرفت.
وی اضافه کرد: در تقسیم بندی فدراسیون ھا برای تخصیص بودجه، سوابق آنھا در بازیھای المپیک و بازیھای آسیایی لحاظ شده و بر این اساس به ۵ گروه قرار گرفتند که به ترتیب ضریب امتیاز ۵، ۵.۳، ۳، ۲ و یک برای آنھا لحاظ شد و این ضرایب در امتیازات ارزشیابی محاسبه شد.
معاون توسعه ورزش قھرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان یکی از خاصیت ھای مھم ارزیابی عملکردھا فدراسیون ھای ورزشی نداشتن نگاه جنسیتی است، اینکه در فدراسیون ھایی که برای ورزش قھرمانی محدودیتی وجود ندارد و تیم ھای بانوان آن رشته می توانند در مسابقات بین المللی و جھانی شرکت نمایند، عملکرد بانوان به ھمان اندازه اھمیت دارد که عملکرد تیم ھای ورزشی در بخش آقایان دارد. در این ارزیابی بااینکه نگاه جنسیتی وجود ندارد، اما باتوجه به محدودیت ھایی که گاهی بانوان کشور اسلامی مان در کسب مدال ھای آسیایی و جھانی و حتی کسب کرسی ھای بین المللی با آن مواجه ھستند، "تبعیض مثبت" را لحاظ خواھیم کرد. ما معتقدیم اگر بخواھیم در ورزش قھرمانی جھش صورت بگیرد، این جھش را بخش ورزش بانوان فدراسیون ھا باید ایجاد کنند. از ھمکارانم در معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان درخواست دارم با دقت عملکرد بانوان فدراسیونھای ورزشی را رصد و ارزیابی لازم را صورت دھند. جدا از ۱۰۰۰ امتیاز سه شاخص اصلی، بنا داریم ۱۰۰ امتیاز برای کارھای ویژه ای که برای توسعه بخش بانوان در فدراسیون ھا انجام می گیرد، ھم لحاظ نماییم و برای آن بودجه تخصیص دھیم.
علی نژاد ھمچنین اظهار داشت: باتوجه به دستور وزیر ورزش و جوانان و باور معاونت ھای وزارتخانه، ارزیابی فدراسیون ھا به شکل واحد و بدون نگاه جزیره ای و در چھارچوب شاخص ھای تعیین شده صورت گرفت و نھایتا بودجه سال ۹۹ بر اساس این ارزیابی برای ھر فدراسیون مشخص و با ھمکاری معاونت توسعه منابع و طبق سرفصل ھای تعیین شده در چارچوب تفاھم نامه ھای مربوطه به امضا خواھد رسید.


منبع:

1399/04/09
13:13:27
5.0 / 5
2513
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری