حسین توكلی:

احسان حدادی گاهی تنگی نفس می گیرد

احسان حدادی گاهی تنگی نفس می گیرد اسب من: مربی بدنساز احسان حدادی می گوید این ورزشكار با آنكه كرونا را پشت سر گذاشته است اما اگر در تمرینات به خود فشار بیاورد گرفتار تنگی نفس می شود.حسین توکلی، قهرمان وزنه برداری المپیک سیدنی و مربی بدنساز احسان حدادی (نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن) در مورد شرایط این ورزشکار به ایسنا اظهار داشت: این روزها اخبار به سمت کرونا و تعویق المپیک رفته است اما جدا از اتفاقات ناگواری که در کشورها می افتد و مردم گرفتار مشکل شده اند، ورزشکاران هم با تعویق المپیک گرفتار مشکل شده اند؛ بسیاری از قهرمانان برای بازی های توکیو برنامه داشتند و حتی برای برخی این آخرین المپیک محسوب می شد اما حالا در شرایط معلق حرکت می کنند و نمی دانند که چه اتفاقی می افتد.

او در این مورد اضافه کرد: ۱۰ نفر در پرتاب دیسک حرف اول را می زنند که یکی دو نفرشان کیفیت بهتری دارند و بقیه می توانند برای مدال جهش داشته باشند، احسان حدادی هم جزو این نفرات است. پیش از تعویق المپیک در اردوی کیش بودیم و قرار بود پس از آن اردوی آمریکا، تور اروپا و چند تورنمنت را داشته باشیم اما متاسفانه همه برنامه هایمان بهم ریخت و تمام تلاش مان در اردوی کیش و پیش از آن در بلاروس از بین رفت. احسان حدادی هم با ۳۵ سال سن که سنی ایده آل است چون در مرز پختگی قرار دارد، عضلاتش نسبت به قبل ریلکس شده و انقباض دوره جوانی را ندارد. اگر المپیک سر موعد برگزار می شد او می توانست از تجربیات خود نهایت استفاده را ببرد و ما را به دومین مدال تاریخ دوومیدانی در المپیک برساند. حالا هم در یک دوره استراحت هستیم.

توکلی به شرایط بدنی احسان حدادی پس از مبتلاشدن به بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: این مساله یکی از اتفاقات بد بود و احسان را گرفتار مشکل کرد. هرچند حالا شرایطش خوب است اما هنوز بعضی از عوارض بیماری باقی مانده و اگر بیش از اندازه به خودش فشار بیاورد، تنگی نفس می گیرد. به هر حال کرونا بیماری سختی است که دنیا با آن دست و پنجه نرم می کند و احسان با آنکه از سختی کار گذشته اما برای برگشتن به شرایط قبل به کمی زمان نیاز دارد. اساسا خطر رفع شده اما یکسری عوارض باقی مانده است که باید با تمرین و گذر زمان آنها را حل نماییم. گاهی به مشکل برمی خورد اما موضوع جدی نیست و امیدوارم زودتر به شرایط قبل برگردد.این مربی بدنساز در مورد ادامه همکاری با حدادی بیان کرد: هنوز با هم کار می نماییم و موضوع جدایی نداریم اما شرایط مثل قبل نیست که با سختی و شدت کار نماییم چون تا حدودی فضا را آرام تر می بینیم و شرایط را از نظر روانی و بدنی به آرامی جلو می بریم. در واقع بیشتر برنامه های معمول ورزشی را انجام می دهیم. حدادی حالا در اردوی کیش است و بیشتر ریکاوری می کند اما بعد از آن که تصمیم قطعی در مورد المپیک گرفته شود، برنامه هایمان را انجام می دهیم و با قدرت جلو می رویم.

او به بلاتکلیفی فدراسیون و نداشتن رئیس اشاره نمود و اظهار داشت: بعضی از شرایط ما به وضعیت فدراسیون برمی گردد؛ پس از رفتن آقای کیهانی، آقای عرب سرپرست شد و بعد از آن که انتخابات فدراسیون کنسل شد، آقای مبینی سرپرستی فدراسیون را برعهده گرفت، هر چند او با احسان تعامل کافی دارد اما باید ببینیم چه می شود.

توکلی در مورد ضرورت تعیین و تکلیف سریع تر وضعیت ریاست فدراسیون بیان کرد: سرپرست شرح وظایفی دارد که شاید اجازه انجام اقدامات کامل را نداشته باشد و این کار ورزشکاران را سخت می کند، به شکلی که معلق بودن امور در رشته دوومیدانی بیداد می کند. فدراسیون باید باتوجه به تعویق المپیک برنامه های خودرا جدی تر جلو ببرد، برنامه ریزی لازم را انجام دهد و از آنجایی که تعدادی سهمیه باقی مانده است، می تواند عملکرد بهتری داشته باشد اما حال و روز دوومیدانی خیلی خوب نیست. از طرفی بحث های مالی در فدراسیون خیلی زیاد است و هنوز حق و حقوق ما را پرداخت نکرده اند. اساسا با این شرایط اتفاق بدتری برای دوومیدانی می افتد. با این وجود همکاری من با احسان ادامه دارد. این همکاری جدا از هر چارچوب، قرارداد و بحث مالی است و در واقع دوستانه جلو می رویم.

او در مورد این احتمال که توکیو آخرین المپیک حدادی است، اظهار نمود: اصلا نمی توان گفت آخرین المپیک است چون شرایط زندگی و شخصی ورزشکار و تمریناتی که انجام می دهد، خیلی فرق می کند اما در پرتاب دیسک ورزشکاران زیادی با سن بالا کار می کنند. حتی شاید برای المپیک بعد هم بتوان تا حدودی روی او حساب کرد اما کسی آینده را ندیده است. گاهی ورزشکارانی تا سن و سال بالا توان شرکت در المپیک را دارند اما موضوع مدال آوری در این بازی ها مهم می باشد. نمی دانم شرایط احسان در آینده چگونه می شود اما تا المپیک بعد خدا کریم است.

توکلی در مورد دستمزدش برای کار با احسان حدادی اظهار داشت: وقتی پول را پرداخت نمی کنند، ۵ یا ۵۰ میلیون تومان فرقی ندارد. هنوز حقوق اردوی دو سه ماهه قبل را دریافت نکرده ام اما با فدراسیون به تعامل می رسیم و مشکلی وجود ندارد. برای اعلام مبلغ دستمزدم ترسی از کسی ندارم اما به نظرم موضوع قشنگی نیست.
منبع:

1399/04/04
11:25:08
5.0 / 5
2353
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری