سلب مسئولیت از شركت توسعه؛

رای مثبت وزیر ورزش برای انتقال مدیریت شیرودی به استان تهران

رای مثبت وزیر ورزش برای انتقال مدیریت شیرودی به استان تهران اسب من: مجموعه ورزشی شهید شیرودی كه 82 سال قدمت دارد با رای مثبت و اولیه وزیر ورزش و بمنظور مدیریت و نظارت مستقیم، به اداره كل ورزش و جوانان استان تهران واگذار می شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، تا قبل از ساخت و بهره برداری از ورزشگاه آزادی (۱۳۵۳)، محل برگزاری دیدارهای خانگی تیم ملی و تیم های پرسپولیس و استقلال ورزشگاه امجدیه بود که امروزه از آن با نام مجموعه ورزشی شهید شیرودی یاد می شود.
این ورزشگاه سال ۱۳۱۷ ساخته شد و تا سال ها عنوان نخستین و بزرگترین ورزشگاه فوتبال تهران را در اختیار داشت اما بعد از بهره برداری از ورزشگاه آزادی و به خصوص به سبب قرار داشتن در مرکز شهر و مسائل امنیتی حاصل از آن، برگزاری دیدارهای مهم و پُرتماشاگر فوتبال در این ورزشگاه منع شد و بدین ترتیب رونق همیشگی خودرا از دست داد.
با این حال و از آنجائیکه مجموعه ورزشی شهید شیرودی به صورتی دربرگیرنده بخش مهمی از تاریخ ورزش کشور است، همیشه اهمیت خاص خودرا داشته به خصوص برای مسئولان ورزش پایتخت طوریکه درخواست تغییر و جابه جایی مدیریت آنرا مطرح کرده و موافقت وزیر را هم گرفته اند.
مجموعه ورزشی شهید شیرودی همچون دیگر اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش است که تا ۱۵ - ۱۰ سال پیش تحت نظارت مستقیم تربیت بدنی وقت استان تهران قرار داشت اما طی این مدت این نظارت به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی سپرده شد.
از سه سال پیش اما اداره ورزش و جوانان استان برای انتقال و جابه جایی مدیریت مجموعه شیرودی به این اداره کل، رایزنی هایی داشت و در نهایت موفق شد طی نامه ای رسمی به وزیر ورزش، موافقت وی را برای آن بگیرد.
رضا گل محمدی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه پاسخ مسعود سلطانی فر به درخواست مکتوب برای انتقال و جابه جایی مدیریت مجموعه ورزشی شهید شیرودی از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به این اداره کل مثبت بوده است، اظهار داشت: با وجود موافقت اولیه وزیر، انجام مراحل قانونی و قضایی آن زمان بَر است.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، سلب مسئولیت های همیشگی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مورد مجموعه ورزشی شهید شیرودی در حالی با استقبال وزیر ورزش روبه رو شده که بتازگی این شرکت تغییر مدیریت باردیگر در این مجموعه را در دستور کار قرار داده است.
توفیق کابلی از شهریورماه سال ۹۷ مدیریت مجموعه ورزشی شهید شیرودی را عهده دار شد اما به خاطر بازنشستگی قادر به ادامه این حضور نبود. جلالیان مدیریت فعلی روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گزینه سرپرستی مجموعه شیرودی است.
مجموعه ورزشی شهید شیرودی دارای دو زمین فوتبال، سالن تمرین و مسابقه کشتی، کاراته، بوکس و همین طور سه استخر سرپوشیده و یک استخر روباز است. این مجموعه یکبار در سال ۱۳۸۵ بازسازی شد.


منبع:

1399/03/26
14:59:08
5.0 / 5
2987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری