حسین كیهانی:

قول داده ام قوی تر برگردم

قول داده ام قوی تر برگردم به گزارش اسب من مدال آور ایران در بازی های آسیایی جاكارتا كه به خاطر دوپینگ چهار سال محروم شده می گوید: مقرر است مسئول حقوقی سابق باشگاه پرسپولیس پیگیر كاهش محرومیتم باشد.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، حسین کیهانی، مدال آور ایران در بازی های آسیایی جاکارتا دوم تیر ۹۸ به علت ارتکاب به دوپینگ برای چهار سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد. دلیل محرومیت او وجود ماده ممنوعه "اپو" در نمونه آزمایشش بود. این ورزشکار در گفتگو با ایسنا به وضعیت خود اشاره نمود و اظهار داشت: این روزها یک گروه مستند ساز در حال ساخت زندگی نامه ام هستند و در کنار آن روی زمین کار می کنم اما تمریناتم را قطع نکرده ام و هر هفته چند جلسه تمرین دارم تا بدنم نخوابد. البته به شدت قبل نیست و تمریناتم سبک است. از طرفی به خاطر انتشار کرونا مسابقات مختلف عقب افتاده که از نظر شخصی خوشحال هستم چون برای من خوب است اما به خاطر وضعیت مردم ناراحت هستم.

او در مورد پیگیری برای کاهش مدت محرومیت چهار ساله خود بیان نمود: زمانی که آقای ایرج عرب سرپرست فدراسیون بود، با مسئول حقوقی باشگاه پرسپولیس تماس گرفت تا پیگیر کاهش محرومیتم باشد. در نهایت قرار شد آقای مهدی ذاکر (مسئول حقوقی سابق باشگاه پرسپولیس) این کار را انجام دهد اما رسیدگی به این کار را به پس از انتخابات موکول کردیم. حالا که انتخابات ملغی شده باید به همراه آقای ذاکر، آقای مبینی(سرپرست فدراسیون دوومیدانی) و دکتر اردیبهشت در فدراسیون بررسی نماییم که چکار نماییم. اگر محرومیتم کاهش پیدا کند عالی می شود چون محکم تر از قبل برمی گردم. این دفعه می خواهم به خودم ثابت کنم و باردیگر رکورد در بازی های آسیایی را بشکنم.

این دونده در مورد اینکه قبلا گفته بود محرومیتش منصفانه نیست، بیان نمود: جاستین گاتلین در سن ۳۸ سالگی جزو سه نفر برتر دنیا است. وی در دوی 100 متر مسابقات جهانی لندن طلا و در مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۱۹ نقره گرفت در حالیکه چندین سال محروم بود اما با پیگیری مسئولانش محرومیت ۴ ساله اش به دو سال کاهش پیدا کرد و وقتی برای بار دوم دوپینگ کرد و ۸ سال محروم شد باز هم محرومیتش را به چهار سال کاهش دادند. دوپینگ من اصلا خنده دار است چون این ماده تا سال ۲۰۱۸ اصلا جزو مواد ممنوعه نبود اما از شانس من جزو مواد ممنوعه قرار گرفت و محروم شدم. اگر یک وکیل بگیرند حتی یک سال هم کاهش پیدا کند، خوب است. از محرومیت من یک سال گذشته، یک سال آخر را هم تمرین می کنم و همین را از مسؤلان می خواهم که پیگیر کاهش محرومیتم باشند. قول می دهم محکم تر از قبل برای کشورم افتخار آفرینی کنم.

کیهانی با اشاره به اینکه از نظر ذهنی تحت تأثیر محرومیت قرار نگرفته است، اضافه کرد: از نظر ذهنی قوی هستم. مشکلات بزرگتری پیش از این محرومیت داشته ام؛ زمانی که هزار تومن در جیبم نبود دست از هدفم نکشیدم. حالا هم مسابقات به علت انتشار کرونا عقب افتاده و این برای من خوب است. روحیه ی خوبی دارم و اگر مشکلی برایم پیش بیاید محکم تر می شوم. البته این محرومیت برایم حسرت هایی داشت چون در مسیری قرار داشتم که به مدال المپیک فکر می کردم اما بخت و اقبال اینگونه شد. اگر محرومیتم کاهش پیدا کند، شاید به المپیک برسم حتی از راه رنکینگ جزو ۲۵ نفر اول بودم و سهمیه دارم اما همه چیز در حد اما و اگر است.

او به درخواست خود در خصوص استخدام شدن در استانداری کرمانشاه از راه بخشنامه استخدام قهرمانان که شامل مدال آوران بازی های آسیایی و المپیک است اشاره نمود و اظهار داشت: پیش از کسب مدال بازی های آسیایی می گفتند که بخشنامه شامل حال من نمی گردد اما پس از گرفتن مدال هم کارم را راه نمی اندازند و خیلی بی تفاوت رفتار می کنند. یک سال و نیم است که برای استخدام در استانداری درخواست داده ام تا از این امتیاز استفاده کنم. حتی درخواستم به سازمان مدیریت برنامه ارجاع داده شده اما در این مرحله گیر کرده است و نمی دانم چرا پیش نمی رود. ورزشکاری مثل من درآمد خاصی ندارد و مستاجر است بنابراین به حمایت نیاز دارم تا حداقل شرایط پرداخت اجاره خانه ام را داشته باشم.

این دونده در انتها بیان نمود: حالا زمانی است که به حمایت مسؤلان استانی و وزارت ورزش نیاز دارم. من و دیگر ورزشکاران همیشه کار خودمان را که مدال آوری درتورنمنت های بین المللی است، انجام داده ایم اما حالا که از ورزش دور شده ام به حمایت نیاز دارم وگرنه زمانی که مشکل محرومیتم حل شود، برمی گردم و باز هم خودم با توکل به خدا تلاش می کنم و به هدفم می رسم. به وجدانم قول داده ام که خیلی قویتر از قبل برگردم چون از نظر سنی هم مشکلی ندارم و در دوی استقامت می توان خیلی راحت تا سن ۳۸ یا ۴۰ سالگی افتخارآفرینی کرد.
1399/03/21
11:29:00
5.0 / 5
2767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری