باقرزاده:

المپیك برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می كند

المپیك برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می كند به گزارش اسب من رئیس فدراسیون شمشیربازی اظهار داشت: در صورتیكه المپیك توكیو برگزار نشود شمشیربازی متضرر خواهد شد اما المپیك برگزار می گردد و ما تیم ایده الی را راهی بازی ها می نماییم.


فضل الله باقرزاده در گفتگو با ایسنا درباره ی اینکه اگر المپیک توکیو برگزار نشود، برای المپیک 2024 تغییر نسل در سابر اتفاق می افتد یا خیر، اشاره کرد: باتوجه به تحلیل هایی که داشتیم و از ظواهر امر پیدا است المپیک سال آینده برگزار می گردد و اگر برگزار نشود باید برای 2024 آماده شویم. تیم سابر ما هم بازیکنان جوانی دارد. بیشتر آنها تا دوره بعد به 30 سالگی می رسند مثل پاکدامن، فتوحی و رهبری. نیما زاهدی و فرزاد باهر هم نفرات جوانی هستند. مجتبی عابدینی به مرز چهل سال می رسد اما تجربه بسیار خوبی دارد و باید دید تا آن موقع چه چیزی پیش می آید اما تیم سابر ما یکی دو نسل خوب دارد.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک در مورد اینکه المپیک توکیو برگزار نشود تیم سابر متضرر می شود یا خیر، اشاره کرد: ما به شکلی برنامه ریزی کرده بودیم که اوج آمادگی سابریست ها در المپیک توکیو باشد و آنجا درخشش داشته باشند. اگر المپیک برگزار نشود شمشیربازی متضرر می شود. اما المپیک برگزار می شود و ورزشکاران ما هم فرصت زمانی خوبی دارند به جهت اینکه آماده شوند و تیم ایده آلی را باردیگر راهی المپیک خواهیم کرد.
باقرزاده در مورد اینکه باتوجه به وضعیت انتشار ویروس کرونا، ممکنست لیگ شمشیربازی نیمه کاره باقی بماند، اشاره کرد: اگر من بخواهم لیگ را برگزار کنم باید در سالن شهید کلاهدوز تهران این کار را انجام دهم و فضای کافی نداریم همه را در آن مکان جا بدهیم. خدایی نکرده اگر یکی از ورزشکاران بیمار شود و کرونا روی ریه اش اثر بگذارد، دیگر نمی تواند ورزش کند. ما هفته اول لیگ را برگزار کردیم و سپس به سبب شیوع ویروس کرونا مسابقات تعطیل شد و فکر نمی کنم تا یکی، دو ماه آینده هم آنرا برگزار نماییم. حفظ سلامتی ورزشکاران اولویت تمام برنامه هایمان است.
وی در مورد تعطیلی تمرینات شمشیربازی به سبب خطر شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در تازه ترین بخشنامه ای که آقای علی نژاد صادر کرده، مقداری آزادی عمل به ما داده است و در شهر هایی که وضعیت سفید است، ورزشکاران می توانند تمرین کنند اما بحث این است ما در شهرهای سفید سالن شمشیربازی نداریم و در بسیاری از شهر هایی با وضعیت زرد هم سالن نداریم و بیشتر سالنهای ما در مراکز استانها هستند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی اضافه کرد: درست است که وضعیت ما نسبت به رشته هایی چون کشتی، کاراته و تکواندو بهتر است اما به هر حال ما هم رشته رقابتی هستیم و ورزشکاران با هم برخورد دارند.
منبع:

1399/03/13
23:05:41
5.0 / 5
2471
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری