علامت سوال بزرگ در انجام تست های كرونا

علامت سوال بزرگ در انجام تست های كرونا به گزارش اسب من صحبت های اخیر مدیرعامل یكی از باشگاه های لیگ برتری ابهامات گوناگونی را درباره نحوه انجام تست های كرونا و سرنوشت از سرگیری لیگ نوزدهم به وجود آورده است!


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، این روزها تب و تاب برگزاری رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران بالا گرفته است اما سرنوشت لیگ را تعداد مبتلایان به کرونا در تیم های مختلف تعیین خواهند کرد، اما چالش اصلی موجود هم اکنون نحوه انجام تست های کرونا و نظارت بر آن است که ابهامات مختلفی را بنابر اظهارات برخی افراد ایجاد کرده است و باید نسبت به آن شفاف سازی لازم از جانب مسئولان متولی صورت گیرد.
مهم ترین مسئله هم اکنون تست های کرونا است که باید برای تیم های مختلف شرایط یکسانی دراین زمینه وجود داشته باشد و شاهد تفاوت در نحوه و وضعیت تست ها نباشیم.
مقوله دیگر نظارت بر انجام تست ها است و اگر در این راستا از جانب افسران سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی و ناظران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نظارت لازم و کافی صورت نگیرد نمی توان به نتایج به دست آمده اطمینان داشت.
انجام تست بدون حضور ناظران فدراسیون پزشکی ورزشی؟
مدیرعامل گل گهر سیرجان اخیرا اعلام نموده است که در تست گیری مخاط، آثار کرونا در چندین نفر از بازیکنان این تیم دیده شده است و این نفرات فعلا مشکوک به بیماری هستند و در تست گیری بعدی وضعیت شان به صورت کامل معلوم می شود.
نکته قابل تامل اما در بخش دیگری از اظهارات محمد جواهری است؛ وی اشاره کرد که تا کنون هیچ ناظری از فدراسیون فوتبال و فدراسیون پزشکی ورزشی در محل تست گیری این تیم حضور نداشته است و وضعیت به شکلی است که هر تیمی هر جا بخواهد، تست می دهد و انتقادی که داریم این است که کاش یک یا دو آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای همه تیم ها در نظر گرفته می شد و تست ها هم مشابه بودند.
ادعای نظارت از جانب افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی
این درحالی است که چند روز قبل رضا سعیدی- سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام نمود که نظارت انجام تست های کرونا به صورت جدی از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی، مدنظر قرار می گیرد و این نظارت از جانب افسران کنترل سلامت این فدراسیون که به صورت خاص در سرتاسر کشور آموزش دیده اند انجام می شود و هیچ گونه مماشاتی در این راستا صورت نخواهد گرفت.
وقتی نظارت نباشد هر اتفاقی ممکن است!
علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس اما نگاه دیگری به مبحث داشته که هر چند احتمال آن کم است اما در صورتیکه نظارتی بر انجام تست های کرونا صورت نگیرد بدون شک امکان پذیر است.
وی در مورد نامه انصرافی چهار باشگاه لیگ برتری بیان کرد که این چهار تیم خیلی زود انصراف دادند و فکر می کنم یک هفته پیش از شروع بازی ها این تیم ها می شوند ۹ تا ۱۰ تیم! من الان ذهن تمام مدیرعامل ها و سرمربیان دیگر تیم ها را می خوانم که اگر الان بگویند بازیکنان ما کرونا دارند، وقت برای قرنطینه دارند اما خب صد درصد مواردی را دارند که رو نمی کنند، پرسپولیس هم ۲ نفر از تدارکاتش کرونا گرفته و خداراشکر کنار ما نیستند، اما مطمئنم دیگر تیم ها که می گویند ما مورد کرونایی نداریم درک شان می کنم هرچند یک هفته پیش از مسابقات دارنده می شوند و آن موقع وقت برای قرنطینه دو هفته ای نیست.
تعلیق در انتظار تیم ها در صورت وجود بیشتر از ۵ مبتلا
حتی یک مبتلا به کرونا بیش تر در تیم های لیگ برتری می توان سرنوشت برگزاری یا آخر لیگ را با تعویق، تعلیق و یا تعطیلی روبه رو کند چون که بر مبنای راهنمای گام دوم مبارزه با کووید-۱۹(کرونا ویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط لیگ فوتبال در صورت وجود بیشتر از پنج نفر با علائم مثبت یا مثبت شدن تست های تشخیصی در خصوص ابتلای فرد به کووید ۱۹، فعالیت تیم مربوطه تا زمان بهبود مبتلایان و کسب گواهی سلامت، معلق خواهد شد، ازاین رو مبحث مهم در این بخش سرنوشت برگزاری مسابقات در صورت تعلیق تیم هایی است که تعداد مبتلایان آنها به بیشتر از پنج مورد می رسد و به طور قطع چنین اتفاقی پرونده لیگ دستخوش تصمیمات متفاوتی خواهدنمود.1399/03/08
13:09:14
5.0 / 5
2565
تگهای خبر: آموزش , بازی , باشگاه , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری