باقر كلهر:

علیداد ساوه شمشكی به حرفش عمل نكرد

علیداد ساوه شمشكی به حرفش عمل نكرد به گزارش اسب من سرمربی تیم ملی اسكی آلپاین اظهار داشت: علیداد ساوه شمشكی به ما گفت هر كس در اردوی فرانسه بهتر كار كرد به المپیك 2006 برود اما به حرف خود عمل نكرد.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، ماجرای المپیک زمستانی ۲۰۰۶ ایتالیا و اعزام علیداد ساوه شمشکی(سرمربی سابق تیم ملی اسکی آلپاین) به این بازی ها این روزها حاشیه جدیدی را برای اسکی ایجاد کرده است. عبدی افتخاری رئیس این فدراسیون چند روز قبل اعلام نمود که پیش از اعزام نماینده ایران، باقر کلهر عملکرد بهتری داشته اما ساوه شمشکی به المپیک رفته است. علیداد ساوه شمشکی هم در واکنش به اظهارات رئیس فدراسیون اظهار داشت که سال ۲۰۰۶ رقابتی با باقر کلهر نداشته و رقیب اصلی او حسین ساوه شمشکی بوده است.

باقر کلهر نیز به این مساله واکنش نشان داد و به ایسنا اظهار داشت: پیش از المپیک هشت نفر ورزشکار به همراه آقای نیکولا زول (مربی فرانسوی تیم ملی) و مجید فقد الاسلامی در مجموعه ورزشی انقلاب اردوی بدنسازی المپیک ۲۰۰۶ ایتالیا را برگزار کرده بودیم که جلسه ای در فدراسیون با حضور مربیان اجرا شد. وقتی مربیان به اردو برگشتند به ما گفتند که فدراسیون تصمیم گرفته است علیداد ساوه شمشکی به المپیک اعزام شود. با این خبر انگیزه را از تمام ملی پوشان گرفتند اما از آنجایی که علیداد بزرگتر بود، کسی چیزی نگفت.

علیداد گفت هر که در فرانسه بهتر بود به المپیک برود

کلهر در این ادامه اضافه کرد: پس از این مساله علیداد اظهار داشت که چند ماه دیگر به اردوی فرانسه می رویم و هر کسی در آن اردو از من بهتر بود به المپیک می رود. فدراسیون در اردوی فرانسه من و علیداد را به مسابقه مارپیچ کوچک در یک شهر و بقیه را به مارپیچ بزرگ در شهری دیگر برد چون آن سال حسین ساوه شمشکی بهتر و قوی تر بود و از همه بیشتر شانس المپیک داشت اما من و علیداد را با هم به مسابقه بردند تا اگر من بهتر باشم چون دور قبل المپیک رفته بودم، چیزی نگویم و علیداد برود.

کلهر در مورد مسابقه فرانسه اظهار داشت: در مسابقه بهتر از علیداد بودم اما اصلا به روی خودش نیاورد و به المپیک رفت. اگر آن سال همه با هم در یک مسابقه عادلانه شرکت می کردیم به احتمال خیلی زیاد حسین ساوه شمشکی به المپیک می رفت.

وقتی سرمربی شدم وسیله ای نداشتم

کلهر با اعلان اینکه وقتی علیداد ساوه شمشکی از سرمربیگری تیم ملی کنار گذاشته شد، وسایل اسکی را تحویل نداد، اشاره کرد: به او گفتم تو با فدراسیون مشکل داری اما با من که رفیق هستی، وسایل را تحول بده اما نداد. سال قبل مربی تیم ملی شدم و هیچ چیزی نداشتم تا اینکه امسال با فشار فدراسیون و واسطه گری افراد مختلف وسایل را تحویل داد هرچند لیستی که فدراسیون دارد و وسایلی که تحویل داده شده با هم همخوانی ندارد و به نظرم هنوز کامل تحویل نداده است.

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین در آخر اظهار داشت: علیداد ساوه شمشکی از قهرمان و پیشکسوتان ایران است و باید می آمد مشکلاتش را حل می کرد نه اینکه اینگونه مسائلی را مطرح کند.

منبع:

1399/03/03
21:56:01
5.0 / 5
2912
تگهای خبر: اردو , اسكی , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری