اینانلو:

با تیراندازان اندونزی در قرنطینه تمرین می نماییم

با تیراندازان اندونزی در قرنطینه تمرین می نماییم به گزارش اسب من سرمربی سابق تیم ملی تیراندازی اظهار داشت: هر كشوری كه تیم خودرا خوب آماده كند در المپیك مدال خواهد گرفت.


ابراهیم اینانلو مربی سابق تیم ملی تیراندازی ایران که هم اکنون سرمربی اندونزی است، در گفت و گو با ایسنا، در مورد نحوه تمرینات تیراندازان اندونزی در شیوع کرونا اظهار نمود: در این کشور مثل همه کشورهای دیگر مشکل کرونا وجود دارد اما خیلی کمتر از سایر کشورها است و تابحال کمتر از ۱۰ هزار نفر مبتلا شده اند. این کشور چون جزیره های زیادی دارد تمامی پروازها، متروها، اتوبان ها و... را بسته اند تا مردم قرنطینه شوند و کرونا از یک شهر به شهر دیگر نرود. اما ما همچنان تمرینات خودرا داریم. ۱۰ روز به جهت تمرینات سختی که پشت سر گذاشته بودیم استراحت داشتیم و باردیگر از فردا تمرینات آغاز خواهد شد. البته ماه رمضان هم شروع شده و با عنایت به این که تیراندازان تیم اندونزی مسلمان هستند روزه می گیرند.
وی ادامه داد: فدراسیون تیراندازی اندونزی ورزشکارانش را قرنطینه کرده است. ورزشکاران در یک هتل هستند و تمامی خورد و خوراکشان در هتل تامین می شود. با مینی بوس فدراسیون به سالن تمرین می روند و بعد به هتل برمی گردند. تنها تمریناتشان بامداد در سالن برگزار می گردد تا زیاد رفت و آمد نداشته باشند. سالن ورزشی هم که در هتل از آن استفاده می نمایند مختص تیم ملی تیراندازی است و ورزشکار دیگری در هتل اقامت ندارد. موضوع قرنطینه را وزارت ورزش به فدراسیون سپرده است و فدراسیون هم تا جایی که امکان دارد همه چیز را کنترل می کند و اهتمام دارد که تیراندازان در شرایط خوب و ایمن تمریناتشان را ادامه دهند.
اینانلو در مورد نوع تمرینات تیم ملی اندونزی اظهار داشت: چون تمامی مسابقات لغو شده تمرینات تیم را به سمت سه وضعیت بردم. تیراندازان این کشور بخصوص تیرانداز المپیکی هیچ تمرینی در این بخش ندارند و او باید در المپیک در بخش سه وضعیت هم مسابقه دهد. همین طور در مسابقات Sea Games که مخصوص کشورهای شرق آسیا است و برای اندونزی جزو مسابقات مهم بشمار می رود نیز ماده سه وضعیت برگزار می گردد. حالا اولویت تمرینات سه وضعیت است و در کنار آن تمرینات بادی نیز انجام می دهیم تا ببینیم در آینده چه خواهد شد.
سرمربی تیم ملی تیراندازی اندونزی در مورد ورزشکار المپیکی اش اظهار داشت: شرایط ورزشکار المپیکی نیز خوب است. تنها ورزشکاری که از نظر شرایط جسمی و روانی در شرایط مناسب باشد همین ورزشکاری است که سهمیه المپیک گرفته است. در این مدت کاملا عملکردش بهبود یافته و نسبت به قبل باتجربه تر شده است. تنها چیزی که نیاز دارد مسابقات بین المللی و تجربه است که باید دید پس از بحران کرونا چه خواهد شد.
وی افزود: پیش از شیوع ویروس کرونا با مسئولان وزارت ورزش اندونزی جلساتی را داشتم تا برنامه هایم را ارائه دهم. آنها برنامه هایم را تائید کردند و قرار بود تمام مسابقاتی که پیش بینی کرده ام صورت گیرد. همه وسایل مورد نیاز آماده بود تا بتوانیم برای المپیک آماده شویم. متاسفانه مسابقات کنسل شد و شاید از یک جهت تعویق المپیک به نفع تیم اندونزی شد چون فرصت بیشتری دارند تا سه وضعیت را تمرین کنند. همین طور در این فرصت چند جوان را به اردوها دعوت کردم تا نیم نگاهی هم به آینده داشته باشم تا بتوانند در دو سال آینده تیم خوبی را برای بازی های آسیایی داشته باشند.
اینانلو اظهار نمود: ایران جزو معدود کشورهایی است که مسابقات لیگ را هر هفته و مسابقات آزاد را ماهانه برگزار می نماید. ایران تیراندازان خوب و فوق العاده با تجربه دارد و کلا تیراندازی ایران با اندونزی قابل قیاس نیست. اندونزی تا به امروز ورزشکار شاخصی که بتواند پیش رو باشد و سایر ورزشکاران با دیدن او روحیه و اعتماد به نفس بگیرند و از تجربه اش استفاده کنند نداشته است. با مدال هایی که در مسابقات شرق آسیا گرفتند و سهمیه المپیک که کسب شد شرایطشان فرق کرده و بهتر شده است. مسابقات ماهیانه را برایشان پیش بینی کردم که به صورت منسجم دنبال می کنند. از بابت تجهیزات مشکل ندارند اما مشکلشان فاصله زیاد با اروپا است. هزینه اردو در اروپا برایشان زیاد خواهد شد. در اندونزی هر چیزی که بخواهیم در اختیار است. تیم را برای مسابقات سلاح های بادی آسیا آماده می کردیم که قرار بود پاییز در اندونزی صورت گیرد که فعلا عقب افتاده و باید ببینیم چه پیش می آید.
سرمربی سابق تیم ملی تیراندازی ایران در مورد پیش بینی اش از تیم ملی ایران در المپیک اظهار داشت: همه چیز بستگی به شرایط و تمرینات دارد. هر چقدر شرایط تمرینات، مسابقات و اردوهای برون مرزی و داخلی کیفیت و تعدادش بیشتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. هر کشوری که تیم خودرا خوب آماده کند در المپیک مدال خواهد گرفت. تیم ملی ایران یک تیم جوان است که چند سال پیش در تیم جوانان و نوجوانان در مسابقات شرکت می کردند و الان بدنه اصلی تیم ملی را می سازند. ایران حالا یک تیم کاملا پرقدرت و بی هراس دارد.
وی ادامه داد: چیزی که حالا تیراندازان ایرانی احتیاج دارند تجربه، تمرین و مسابقه پیش از المپیک است تا بتوانند از نظر روانی خودرا به شرایط خوب برسانند. اگر فدراسیون بتواند این ها را فراهم و وزارت ورزش نیز کمک نماید این تیم می تواند تتیجه درخشانی در المپیک بگیرد.
وی اظهار داشت: هم اکنون تمرینات ورزشکاران بسیاری از کشورهای دنیا به صورت خشک است. با ورزشکاری از هند در ارتباط بودم می گفت در خانه و با دستگاه شبیه ساز تمرین می کنند. این اتفاق برای خیلی از کشورها افتاده است اما اگر چند ماه مانده به المپیک شرایط ایده آل باشد وزارت ورزش و فدراسیون می تواند به نتیجه خوب در المپیک امید داشته باشد.
وی اظهار داشت: بدون آمادگی، اردو و مسابقه پیش از المپیک حتی برای قهرمان المپیک هم شرایط سخت خواهد بود. ورزشکار آمریکایی که در نخستین روز المپیک ریو مدال طلا گرفت ناشناخته بود اما شرایط آماده سازی و تمرینی آنها خیلی خوب بود. چه در اردوهای آلمان که ما با تیم ایران تمرین می کردیم و چه پس از آن در سایر کشورها اردو زد و توانست طلای المپیک بگیرد. این اتفاق می تواند برای ورزشکار در هر کشوری رخ دهد فقط نیاز به برنامه ریزی و پشتیبانی از سوی فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هر کشور است که شرایط را پیش از المپیک برای ورزشکار مهیا کنند.
منبع:

1399/02/16
23:09:40
5.0 / 5
3071
تگهای خبر: اردو , اسب , اقامت , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری