این هفته انجام می شود؛

آغاز غربالگری 52 ورزشكار المپیكی برای تشخیص كرونا

آغاز غربالگری 52 ورزشكار المپیكی برای تشخیص كرونا به گزارش اسب من فدراسیون پزشكی ورزشی به منظور مقابله با كرونا در بین ورزشكاران المپیكی، برنامه ای ویژه غربالگری آنها دارد كه اجرای آن از این هفته شروع می شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، باآنكه موج تعطیلی ناشی از كرونا تعویق یك ساله بازی های المپیك توكیو را سبب شده اما شیوع این ویروس و نفوذ آن به جمع ورزشی ها سبب شده تا برنامه ای ویژه ورزشكاران المپیكی و تشخیص احتمالی كرونا در بین آنها پیشبینی شود.
این برنامه با عنوان «غربالگری المپین ها» از سوی فدراسیون پزشكی ورزشی و با همكاری كمیته ملی المپیك ویژه ۵۲ ورزشكاری كه سهمیه المپیك توكیو را كسب كرده اند، در نظر گرفته شده است. اجرای برنامه موردنظر از هفته جاری شروع می شود.
رضا سعیدی سخنگوی فدراسیون پزشكی ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر اظهار داشت: برای ما، مبارزه با كرونا و پیشگیری از مبتلا شدن به آن در بین تمام ورزشكاران اهمیت خاص خویش را دارد اما به خاطر مهم بودن بازی های المپیك و سلامت كامل ورزشكارانی كه مقرر است در این رویداد حضور داشته باشند، برنامه غربالگری را ویژه آنها در نظر گرفته ایم.
وی در این حوزه افزود: طبق این برنامه با هر یك از ورزشكارانی كه مقرر است بعنوان نماینده ایران در المپیك توكیو شركت داشته باشند، تماس گرفته می شود. در این تماس دو دسته اطلاعات جداگانه از ورزشكار مربوطه گرفته می شود؛ اول اینكه طبق پروتكل های سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، آموزش و درمان پزشكی ایران اطلاعات مربوط به كرونا و علایم ابتلای احتمالی به آنرا از ورزشكار می گیریم. دوم اینكه پیگیرِ اطلاعات خاص ورزشی او شامل اضافه وزن احتمالی، وضعیت تمرینی، مكمل های مورد استفاده، وضعیت تغذیه و … خواهیم بود.
سخنگوی فدراسیون پزشكی ورزشی تصریح كرد: نتیجه این دو دسته اطلاعات نشان دهنده شرایط كلی ورزشكار در مورد مبتلا شدن به كرونا خواهد بود. اگر علایم به نفع كرونا باشد، مرحله دوم برنامه را به معاینه او اختصاص می دهیم در غیر اینصورت برنامه مشاوره برای ورزشكار موردنظر كه علائمی از مبتلا شدن به كرونا ندارد، تجویز خواهد شد.
به گفته دكتر سعیدی، مشاوره ورزشكاران المپیكی در طرح ویژه غربالگری آنها شامل تمام موارد همچون روانشناسی، تغذیه، مكمل ها و … است.
سخنگوی فدراسیون پزشكی ورزشی تصریح كرد كه در اجرای برنامه غربالگری المپین ها، هیچ اولویتی مدِ نظر نیست، تمام ورزشكارانی كه سهمیه المپیك توكیو را كسب كرده اند به نوبت در این طرح شركت داده می شوند.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، سی و دومین دوره بازی های المپیك با یك سال تاخیر مردادماه سال آینده به میزبانی توكیو انجام می شود. برای حضور در این بازی ها ورزش ایران تا كنون صاحب ۵۲ سهمیه در ۱۲ رشته شده است.
بسكتبال (۱۲ سهمیه - تیمی)، والیبال (۱۲ سهمیه - تیمی)، شمشیربازی (۴ سهمیه - تیمی)، تیراندازی (۶ سهمیه)، دوومیدانی (۲ سهمیه)، كشتی آزاد (۳ سهمیه)، كشتی فرنگی (۳ سهمیه)، تكواندو (۲ سهمیه)، دوچرخه سواری (یك سهمیه)، تیروكمان (یك سهمیه)، كاراته (۴ سهمیه) و بوكس (۲ سهمیه) رشته هایی هستند كه ورزشكاران شان كسب سهمیه كرده اند.

1399/01/30
22:14:04
5.0 / 5
3159
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , بوكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری