ابهام در كسب سهمیه المپیك؛

98 سال بدون استخر شنا و واترپلو

98 سال بدون استخر شنا و واترپلو به گزارش اسب من سال ۹۸ برای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در ابتدا و انتهای سال بدون استخر همراه شد تا یكی از بدترین سال های گذشته بر این فدراسیون باشد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، شنای و واترپلو ایران در سال ۹۸ یكی از بدشانس ترین سال های خویش را پشت سر گذاشت. درب استخر آزادی در ابتدا و انتهای سال هر بار بنا بر دلایلی بر روی شناگران بسته شد كه در هر صورت به ضرر ملی پوشان بود.
نخستین بار، ابتدای سال ۹۸ به علت اختلاف فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با سازمان تجهیز و توسعه استخر آزادی كه بیشتر از سه دهه در اختیار شنا بود به فدراسیون نجات غریق واگذار شد. واگذاری استخر آزادی و بلاتكلیفی ملی پوشان شنا، شیرجه و واترپلو صدای زیادی در رسانه ایجاد كرد چون كه ملی پوشان سه رشته خویش را برای حضور در مسابقات كسب سهمیه المپیك توكیو مهیا می كردند. استخر از ابتدایی ترین امكانات لازم برای آماده سازی ملی پوشان بود.
در نهایت بعد از آخر اختلافات و فشار رسانه ای استخر آزادی بار دیگر در اختیار فدراسیون شنا قرار گرفت تا ملی پوشان خویش را برای حضور در رویدادهای انتخابی المپیك مهیا كنند. تیم ملی شنا بعد از ایجاد وقفه تمرینات خویش را از سر گرفت. بنابر ادعای مدیر فنی تیم های ملی شنا، ملی پوشان شانس زیادی برای كسب سهمیه داشتند و سال جاری هیچ شناگری حق ندارد به وایلد كارت فكر كند.
تیم ملی واترپلو هم با عنایت به كسب مدال برنز در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاكارتا و شكست تیم قدرتمند چین در مسابقات شانس زیادی برای كسب سهمیه برای خود قائل بود.
اما شیوع كرونا در جهان یك دفعه تمام برنامه ها و آرزوهای تیم های شنا و واترپلو ایران را نقش بر آب كرد. با عنایت به انتشار ویروس در ابتدا مسابقات كسب سهمیه انتخابی المپیك واترپلو لغو شد و تكلیف نماینده آسیا برای حضور در المپیك نامعلوم باقی ماند.
در ادامه هم تمامی استخرها همچون استخر آزادی برای حفظ سلامتی شناگران تعطیل شد تا آخر سال ۹۸ هم همانند ابتدای سال با تعطیلی استخرها رقم بخورد. بسته شدن استخرها بدون شك ضربه بزرگی بر پیكره شنا خواهد بود و باید منتظر ماند و دید در سال ۹۹ چه اتفاقی پیش خواهد آمد.


منبع:

1399/01/15
12:51:00
5.0 / 5
3391
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری