الهه احمدی در گفتگو با مهر:

لازلو در كشورش ماهیگیری می كند، فعلا بدون فشنگ تمرین می كنیم!

لازلو در كشورش ماهیگیری می كند، فعلا بدون فشنگ تمرین می كنیم! اسب من: تیرانداز كشورمان با اشاره به اینكه تمرینات تنفگ خفیف فعلا بدون فشنگ پیگیری می شود، اظهار داشت: در مورد اینكه مربی خارجی برای ما بهتر است یا ایرانی نظری ندارم اما حضور لازلو سوچك مثبت بود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، حضور متوالی در دو دوره بازی های المپیك همراه با مدال های كسب شده از بازی های آسیایی گوانگژو و اینچئون (۳ مدال نقره و یك مدال برنز)، مسابقات قهرمانی آسیا (۲ مدال برنز) و جام های جهانی (مدال نقره و برنز) بخشی از كارنامه پرافتخار الهه احمدی در تیراندازی است. ورزشكاری كه یكی از بهترین ها در رنكینگ فدراسیون جهانی تیراندازی است (رده پانزدهم تفنگ بادی) و تلاش دارد تا برای سومین بار صاحب سهمیه المپیك شود و این دفعه حضور در این رویداد را به مدال ختم كند.
الهه احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه برای تحقق این مهم تلاش می كند، اظهار داشت كه با در نظر گرفتن شرایط تیراندازی و زندگی شخصی اش و تفاوت های آنها نسبت به گذشته، نتیجه گیری در این زمینه قابل پیش بینی نیست اما دستیابی به آن یكی از مهمترین اهدافش است. او همینطور در مورد هدایت تیم ملی و اینكه مربی خارجی بهتر است یا ایرانی؟ صحبت كرد و اینكه این روزها لازلو سرمربی سابق تیم ملی به چه كاری مشغول می باشد.
حضور در جام های جهانی ۲۰۱۸ را از سال آینده آغاز می كنیم
الهه احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد برنامه های پیشروی تیم ملی تیراندازی اظهار داشت: از یك ماه دیگر رقابت های وردكاپ در سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز می گردد اما شروع این رقابت ها برای تیراندازی ایران از سال آینده شمسی است. مرحله نخست وردكاپ ۲۰۱۸ اسفندماه برگزار می گردد اما به احتمال خیلی زیاد اعزام تیراندازان ایران از مرحله دوم مسابقات آغاز می گردد.
وی در این رابطه ادامه داد: مرحله اول وردكاپ ۲۰۱۸ به میزبانی مكزیك برگزار می گردد. اساساً اعزام تیم ملی به این مسابقات هزینه زیادی خواهد داشت و فكر می كنم اصلا حضور در این مرحله از رقابت ها در برنامه فدراسیون نباشد. تا به امروز هم هیچ صحبتی در خصوص شركت در مسابقات مكزیك مطرح نشده است. ازاین رو فكر می كنم حضور ما در وردكاپ جاری میلادی، از سال ۹۷ شمسی آغاز شود. مرحله دوم این مسابقات اردیبهشت ماه در كره جنوبی برگزار می گردد و آلمان هم میزبان مرحله بعدی خواهد بود.
حضور در دیگر رویدادهای آسیایی و جهانی
تیرانداز ملی پوش كشورمان تاكید كرد: پس از این مرحله از رقابت های وردكاپ، باید آماده شركت در بازی های آسیایی اندونزی بشویم. این بازی ها هم اهمیت خیلی زیادی برایمان دارد و یكی از اولویت های فدراسیون برای سال آینده است. پس از آن هم مسابقات قهرمانی جهان را داریم كه در كره جنوبی برگزار می گردد. در كل اینكه سال شلوغی در پیش داریم.
آمادگی خویش را در حد متوسط نگه می داریم
احمدی در مورد برنامه های تمرینی برای حضور در این رقابت ها توضیح داد و خاطرنشان كرد: تا زمان حضور در این رقابت ها حدودا فاصله داریم. به صورت طبیعی شیوه تمرینات ما به گونه ای خواهد بود كه بتوانیم فعلاً خویش را در حد متوسط نگه داریم و نزدیك به هر رویداد، سطح آمادگی مان را بالاتر ببریم بطوری كه شرایط حضور در مسابقه را پیدا نماییم.
پیگیری تمرینات در بخش خفیف
این ملی پوش تیرانداز كشورمان كه تجربه حضور در دو دوره بازی های المپیك را دارد خاطرنشان كرد: در یك دوره ۶ ماهه، تمرینات برای مسابقات جهانی و كسب سهمیه المپیك جوانان در بخش تفنگ بادی بود كه نتیجه آن هم خیلی اهمیت داشت. بر همین مبنا تمرینات در بخش تفنگ بادی مورد پیگیری قرار|گرفت. ازاین رو از این پس تمرینات بیشتر در بخش تفنگ خفیف پیگیری خواهد شد كه در این بخش هم به آمادگی برسیم.
تمرین بدون فشنگ
احمدی تصریح كرد: شروع تمرینات خفیف اینطور نیست كه خیلی سریع با فشنگ كار نماییم. احیانا تمرینات خفیف به حالت خشك و استقامتی است و فعلا تمرین با فشنگ نخواهیم داشت. ظاهرا پس از اینكه تركیب تیم مشخص شد، فشنگ در اختیار ملی پوشان گذاشته می گردد.

از وضعیت فشنگ بی اطلاعم
این تیرانداز در مورد وضعیت فشنگ و اینكه ظاهرا همچنان مشكل كمبود آن حس می شود، تصریح كرد: بهتر است در این زمینه از مربیان سئوال كنید. من خیلی اطلاع دقیقی در این زمینه ندارم. فقط می دانم از اردوهای قبل تمرینات خفیف به صورت خشك و استقامتی و بدون فشنگ شروع شده است. آنطور كه می گویند ظاهرا آنقدر فشنگ نداریم تا تمام اعضای تیم بتوانند با آن تمرین كنند. پس از اینكه تركیب مشخص شد، فشنگ در اختیارشان گذاشته می گردد. در هر صورت بهتر است در این زمینه از مربیان و مسئولان بپرسید.
مسابقات باشگاهی تا آخر بهمن ماه تمام می شود
وی همینطور در مورد مسابقات باشگاهی تیراندازی اظهار داشت: پنجشنبه و جمعه همین هفته مسابقات لیگ برگزار می گردد. این آخرین هفته رقابت ها است و با انجام دیدارهای این هفته، تكلیف قهرمان در هر دو بخش زنان و مردان مشخص می گردد. از سه هفته دیگر هم رقابت های قهرمانی كشور در دو بخش تپانچه و بادی آغاز می گردد. در كل تا آخر بهمن ماه مسابقات داخلی به صورت كامل تمام می گردد.
تاثیر حضور لازلو در تیراندازی ایران غیرقابل انكار است
الهه احمدی در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد «لازلو» مربی پیشین تیم ملی تیراندازی كه مدتی است با فدراسیون ایران قطع همكاری كرده و تأثیری كه حضور این مربی در اوضاع تیراندازی ایران داشت، اظهار داشت: اساساً حضور لازلو در ایران تأثیر زیادی روی تیراندازی و تیم ملی داشت. البته نه اینكه صرفاً حضور وی سبب پیشرفت های اخیر شده باشد. درواقع باید اینطور گفت حضور سیدمهدی هاشمی در رأس فدراسیون تیراندازی و دیدگاه هایی كه داشت خیلی خوب بود. همكاری با لازلو كمك كرد تا این دیدگاه ها بهتر به نتیجه برسد.
لازلو خودش می خواست برود اما نه به خاطر مسائل مالی
این ورزشكار المپیكی با تاكید بر اینكه به صورت حتم در موفقیت تمام تیراندازان، حضور لازلو یك پای ثابت بوده است، تصریح كرد: این كه گفته می گردد قطع همكاری لازلو با تیراندازی ایران به علت مسائل مالی بوده، درست نیست. لازلو از ایران رفت فقط به خاطر اینكه قراردادش تمام شد و اصلاً قصد تمدید آن را نداشت. این تصمیمی بود كه وی از خیلی وقت پیش گرفته بود.
احمدی در این رابطه این طور توضیح داد: قرارداد اولیه لازلو تا المپیك لندن بود؛ پس از آن دوره بازی ها این مربی خودش تمایل داشت كه با تیراندازی ایران ادامه همكاری داشته باشد و این همكاری را طبق یك قرارداد رسمی تا المپیك ریو ادامه داد. اما پیش از آغاز بازی های ریو اعلام نموده بود كه دیگر نمی خواهد به صورت رسمی حرفه مربیگری را ادامه دهد و می خواهد بیشتر استراحت كند. به هر حال لازلو مربی جوانی نیست. سن و سال بالایی دارد وطی 40 سال قبل به صورت متوالی مربیگری كرده است.
احمدی با اشاره به اینكه ترك ایران از جانب لازلو با اوضاع مالی نامناسب فدراسیون تیراندازی همزمان شده بود، تصریح كرد: همین مسئله سبب شد تا این مربی با طلب به همكاری خود آخر دهد اما این مورد دلیلی بر قطع همكاری او نبود. لازلو مربی پرثمری برای تیراندازی ایران بود.
لازلو در كشورش ماهیگیری می كند!
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا همچنان با لازلو درارتباط هستید؟ اضافه كرد: اخیراً با او تماس داشتم. او فعلا فعالیت خیلی جدی در تیراندازی فعالیت ندارد. اصلا جایی فعالیت ندارد كه بخواهد جدی باشد. تا جایی هم كه می دانم با یك آكادمی تیراندازی در كشور خودش همكاری دارد و در حال ماهیگیری است!
ملی پوش تیرانداز ایران در توضیح این مورد اظهار داشت: لازلو همیشه تصوری كه از آرامش و آسودگی خیال داشت این بود كه ماهیگیری كند. همه می دانیم ماهیگیری با آرامش و آسودگی فكر و خیال انجام می گردد. آخرین باری كه من با او صحبت كردم اوایل سال میلادی جدید بود. لازلو در صحبت هایش اظهار داشت كه در حال استراحت است. من بر همین مبنا می گویم كه ماهیگیری می كند.
برای تیراندازی ایران مربی خارجی بهتر است یا ایرانی؟
«در مجموع و با عنایت به شرایط كلی تیراندازی ایران گزینه ایرانی را برای هدایت تیم ملی مناسب می بینید یا خارجی؟» الهه احمدی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: تا وقتی من مربی نشوم نمی توانم اظهارنظر دقیقی در این باره داشته باشم. اساساً هر فردی از تجربه خود در مسیر تیراندازی كمك خواهد نمود. نه می توانیم با قاطعیت بگوییم گزینه خارجی به درد نمی خورد نه می توانیم بگوییم گزینه داخلی صلاحیت ندارد. باید شرایط به صورت كلی سنجیده شود. در مجموع اینكه تا وقتی یك ورزشكار هستم وارد مسائلی كه به من مربوط نمی گردد و از عمق ماجرای آنها بی اطلاع هستم نمی شوم و اظهار نظری مرتبط با آنها نخواهم داشت.
تیراندازی ایران مربیان خوبی دارد
وی در این رابطه خاطرنشان كرد: به صورت كلی تیراندازی ایران ورزشكاران مستعدی دارد. البته چینی ها واقعا همیشه جزو بهترین ها هستند و یك پای مدال آوری در المپیك به حساب می آیند. كشورهایی مانند آلمان و آمریكا هم همین پتانسل را دارند اما در ایران هم استعداد تیراندازی قابل توجه است و به همان اندازه كه ورزشكاران خوبی داریم اساساً مربیان خوبی هم داریم.
شرایطم نسبت به سال هایی كه سهمیه المپیك گرفتم، سخت تر شده است
احمدی اظهار داشت: شرایط تیراندازی ایران با ۸ سال یا ۴ سال پیش كه من برای المپیك لندن و ریو كسب سهمیه كردم اصلا قابل مقایسه نیست. رقیبان بیشتر شده اند و شرایط تیراندازی روز به روز سخت تر می گردد. از طرفی شرایط زندگی خود من هم سخت تر می گردد. درست است كه تجربه من نسبت به سال های قبل بیشتر شده اما شرایط دیگر هم در تیراندازی و نتیجه گیری در آن خیلی نقش دارد. تیراندازی ارتباط مستقیمی با شرایط فكری و ذهنی دارد. تلاشم این است كه مدال المپیك بگیرم اما در تیراندازی واقعا هیچ چیز مشخص نمی باشد. باید كسب سهمیه كنم و پس از آن برای مدال تمرینات و تلاشم را ادامه دهم. این برنامه من است و برای آن تلاش می كنم.
رقابت با كشورهای گمنام
در رشته ای مانند وزنه برداری خیلی مسائل قابل پیش بینی است. وضعیت اوزان و اینكه حریفان اصلی در هر وزن چه نفراتی هستند، مشخص بوده و بنابراین نتیجه گیری در این رشته تا حدی مشخص است اما در تیراندازی این طور نیست. كشورهای گمنامی بودند كه طی چند سال قبل پیشرفت كردند و واقعا مطرح شدند. باید با آنها رقابت نماییم. پیشرفت این كشورها تا حدی بوده كه حتی چین هم باید با آنها رقابت كند. در كل اینكه باید تلاش نماییم و امیدوار باشیم. ان شاءالله بتوانیم به اهداف و برنامه هایمان برسیم.

1396/11/03
13:20:57
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: اسب , المپیك , تیراندازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری