مهر در گزارشی بررسی كرد؛

كدام ورزشكاران مطرح از به تعویق افتادن المپیك خوشحال شدند؟

كدام ورزشكاران مطرح از به تعویق افتادن المپیك خوشحال شدند؟ به گزارش اسب من به تعویق افتادن سی و دومین دوره بازیهای المپیك كه قرار بود مرداد سالجاری در ژاپن برگزار شود، هرچند سبب ناراحتی بسیاری از اهالی ورزش شد، اما برای چند ورزشكار كاملا خوشحال كننده بود.خبرگزاری مهر - گروه ورزش: شائبه هایی كه چند هفته ای بود پیرامون المپیك ۲۰۲۰ و برگزاری آن در تاریخ از پیش تعیین شده، بوجود آمده با تصمیم مسؤلان كمیته بین المللی المپیك رنگ تحقق به خود گرفت و در آخرین تصمیم اتخاذ شده این بازی ها با تعویق یك ساله روبرو شده است. هر چند كه امكان دارد زمان این تعویق كمتر هم شود.
آنچه سبب ایجاد ابهامات پیرامون المپیك سی و دوم شده بود، بحران حاصل از شیوع كرونا بود كه منجر به لغو بسیاری از رویدادهای انتخابی المپیك شد. همین مساله برگزاری بموقع این دوره بازی ها را منوط به تصمیمی كرد كه در نهایت مدیران كمیته بین المللی المپیك تصمیم به تعویق مسابقات گرفتند.
ورزشكارانی كه از تعویق المپیك خوشحال شدند
به هر حال طی هفته های گذشته به خاطر فراگیری ویروس كرونا، نه تنها رویدادهای انتخابی المپیك لغو شد بلكه در بعضی كشورها تصمیم به لغو تمام فعالیت ها و اردوهای داخلی هم گرفته شد. در ایران اعمال الزامی این تصمیم، ورزشكاران را از روندی كه برای كسب آمادگی المپیك طی می كردند، دور كرد و همچنان هم این شرایط برای آنها پابرچاست.
این در حالی است كه به زمان مقرر برای برگزاری سی و دومین دوره بازی های المپیك چهار ماه باقی مانده بود. حالا كه این فاصله زمانی بیشتر شد فرصت جدیدی برای ورزشكاران ایجاد می شود تا بتوانند خویش را به حد نصاب بیشتری از آمادگی لازم نزدیك كنند اما اساسا هستند ورزشكارانی كه به خاطر شرایط خاص شان، بیشتر از بقیه از تعویق المپیك خوشحال شدند. مانند آن دسته المپین هایی كه امید كاروان ایران برای مدال آوری به حساب می آیند در صورتی كه فعلاً با مصدومیت دست و پنجه نرم می كنند.

سهراب مرادی؛ بدون سهمیه اما امیدوار
همچون ورزشكارانی كه هنوز برای المپیك توكیو كسب سهمیه نكرده اما امید كاروان ایران برای كسب مدال در این بازی ها به حساب می آید، سهراب مرادی است. وزنه برداری كه طی ۱۴ - ۱۳ ماه گذشته دو بار از ناحیه دیسك كمر و كتف دست گرفتار صدمه دیدگی جدی شد طوریكه سفر به آلمان، درمان و جراحی زیر نظر متخصصان این كشور برای او تجویز شد.
با این شرایط و به رغم شركت در رقابت های گزینشی اخیر، سهراب مرادی هنوز نتوانسته به حد نصاب برای كسب یكی از دوسهمیه وزنه برداری ایران برسد با این وجود امیدها به وی و عملكردش همچنان قوت دارد به خصوص اگر رقابت های لغو شده گزینشی المپیك در زمانی جدید برگزار گردد و مرادی هم با شرایطی ایده آل تر به آن اعزام شود؛ این هم میسر نمی گردد مگر با تمرین بیشتر در بازه زمانی طولانی تر.
تنها تأخیر در زمان برگزاری المپیك است كه می تواند این شرایط را برای سهراب مرادی به خوبی مهیا كند؛ وزنه برداری كه قهرمانی المپیك ۲۰۱۶ ریو، مسابقات جهانی ۲۰۱۷ آناهیم و بازی های ۲۰۱۸ داخل سالن آسیا (عشق آباد) و آسیایی (جاكارتا) را در اختیار دارد و ركورددار یك ضرب، دو ضرب و مجموع جهان در دو وزن ۹۴ و ۹۶ كیلوگرم هم بشمار می رود.

حسن یزدانی؛ ستاره مصدوم كشتی جهان
آذرماه سال قبل و د رحین پیگیری تمرینات برای حضور در مسابقات جام باشگاه های جهان، حسن یزدانی به علت پارگی مینیسك از ناحیه زانو گرفتار صدمه دیدگی شد و علاوه بر از دست دادن این رقابت ها، روند تمرینی اش برای المپیك هم مختل شد.
یزدانی كه قهرمانی المپیك ۲۰۱۶ ریو و دو قهرمانی جهان را در كارنامه دارد به خاطر این صدمه دیدگی شوكه كننده، جراحی شد و بعد از طی دوران ۶۵ روزه نقاهت از اوایل اسفندماه سال قبل به تشك كشتی بازگشت و تمریناتش را از سر گرفت. قاعدتاً اما یزدانی به زمان كافی نیاز دارد تا بتواند همان فوق ستاره همیشگی كشتی ایران شده و پاسخگوی قطعی امید ایرانیان برای طلایی شدن یا حداقل كسب مدال در توكیو شود.

حمیده عباسعلی؛ المپین بدشانس
نخستین سهمیه المپیكی كاراته ایران در بخش بانوان به نام حمیده عباسعلی به ثبت رسید. او یك ماه پیش با صعود به فینال لیگ جهانی اتریش صاحب این سهمیه شد و یك روز پس از آن هم با پیروزی در دیدار نهایی همین رقابت ها به مدال طلا دست یافت اما اتفاق بد در این دیدار مصدومیت جدی عباسعلی بود كه سبب شد نتواند حتی برای گرفتن مدال خود روی سكو برود و در نهایت هم پای مصدومش را در آلمان به تیغ جراحان سپرد.
البته به قول پزشك معالج حمیده عباسعلی، این كاراته كا می تواند بزودی تمریناتش را از سر بگیرد و طبق پیشبینی ها مشكلی برای حضور در المپیك با زمان قبلی هم نداشت اما دور از ذهن نیست كه برای یك ورزشكار هیچ چیز به اندازه زمان و فرصت لازم و ضروری نیست تا بتواند ایده آل ترین شرایط را در میزان آمادگی خود ایجاد كند.

1399/01/07
22:17:49
5.0 / 5
3242
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری