عضو كمیته بین المللی المپیك:

بازی های المپیك توكیو عقب می افتد

بازی های المپیك توكیو عقب می افتد به گزارش اسب من عضو كمیته بین المللی المپیك تصریح كرد كه بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو عقب می افتد و حتی امكان دارد در سال ۲۰۲۱ برگزار گردد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، تعداد زیادی از رویدادهای ورزشی در دنیا به خاطر شیوع كرونا لغو شده و یا به تعویق افتاده است. حالا و با تداوم این شرایط به نظر می آید بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو هم به این رویدادها اضافه شود.
كشور كانادا اعلام نموده ریسك حضور در المپیك را نمی پذیرد و اساسا در تابستان سال جاری در المپیك شركت نمی نماید. كمیته المپیك استرالیا هم تصریح كرد خواستار تعویق بازی ها تا سال ۲۰۲۱ است و ورزشكارانش را به المپیك ۲۰۲۰ توكیو نمی فرستد.
روز یكشنبه روزنامه «AS» اسپانیا تصریح كرد كه المپیك عقب می افتد. ژاپنی ها خیلی زود به این خبر واكنش نشان دادند. «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه برای اولین بار اظهار داشت كه امكان دارد بازی های المپیك به تعویق بیافتد.
همچنین «یوشیرو موری» رئیس المپیك ۲۰۲۰ توكیو در یك نشست خبری تصریح كرد كه مسؤلان برگزاری تعویق مسابقات المپیك را بعنوان یكی از سناریوها و راهكارهای پیش رو طی چهار هفته آینده بررسی می كنند اما المپیك اساسا لغو نخواهد شد.
این در حالی است كه «دیك پوند» عضو كمیته بین المللی المپیك (IOC) هم خبر از تعویق بازی های المپیك می دهد. پوند در گفتگو با روزنامه «USA Today» اظهار داشت: بر مبنای اطلاعاتی كه كمیته بین المللی المپیك دارد، تعویق بازی های المپیك تصمیم گیری شده است. سازوكارهای پیش رو هنوز تعیین نشده اما چیزی كه من می دانم این است كه بازی ها در تاریخ ۲۴ جولای (سوم مرداد) آغاز نخواهد شد.»
این روزنامه جهت بررسی بیشتر ادعای دیك پوند با كمیته بین المللی المپیك هم گفتگو كرده است. IOC درباره اینكه آیا صحبت های دیك موضع رسمی كمیته بین المللی المپیك است اظهار داشت: این حق هر عضو از IOC است كه تصمیم اعلام شده از جانب كمیته را تفسیر كند.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، كمیته بین المللی پارالمپیك طی دو روز گذشته اعلام نموده بود كه سناریوهای مختلف برای آینده بازی های ۲۰۲۰ توكیو بررسی و نتیجه تا چهار هفته دیگر اعلام خواهد شد.

1399/01/07
12:06:18
5.0 / 5
3245
تگهای خبر: المپیك , بازی , رسمی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری