مهر منتشر كرد؛

۹۵۳ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سهم ورزش از بودجه ۹۹

۹۵۳ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سهم ورزش از بودجه ۹۹ به گزارش اسب من طبق لایجه ابلاغی بودجه سال ۹۹ ورزش، سهم ورزش ایران در این سال كه به خاطر برگزاری بازی های المپیك اهمیت زیادی دارد ۹۵۳ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، حسن روحانی رئیس جمهور در اجرای اصل یكصد و بیست و سوم قانون اساسی، قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور را در آخرین روز سال ۹۸ برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه كشور ابلاغ نمود.
این ابلاغ در حالی انجام شد كه به علت شیوع كرونا و برگزار نشدن جلسات علنی مجلس شورای اسلامی، لایحه پیشنهادی دولت تنها به تصویب كمیسیون تلفیق رسید سپس با موافقت مقام معظم رهبری به شورای نگهبان ارجاع داده شد. در نهایت هم رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه تایید شده در شورای نگهبان را به حسن روحانی ابلاغ نمود.
تغییرات چشم گیر در اعتبارات وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك
بر اساس لایحه ابلاغ گردیده برای بودجه سال ۹۹، رقم اعتبارات مصوب برای ورزش كشور در سه نهاد وزارت ورزش، كمیته ملی المپیك و كمیته ملی پارالمپیك مشخص شد. این ارقام با آنچه در لایحه پیشنهادی دولت كه آذرماه عرضه شد، تغییراتی داشته است.
در لایحه پیشنهادی كه آذرماه دولت مبادرت به عرضه آن كرد، رقمی معادل یك هزار و ۴۵۱ میلیارد و ۶۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای وزارت ورزش پیشبینی شده بود. این رقم برای كمیته ملی المپیك ۱۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود و ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هم برای كمیته ملی پارالمپیك در نظر گرفته شده بود.
بر اساس لایحه ابلاغی اما بودجه وزارت ورزش و كمیته ملی المیك كاهش داشته است اما بودجه كمیته ملی پارالمپیك با افزایش روبرو شده است.

نتیجه چند مرحله بررسی و چكش زنی در لایحه بودجه ۹۹ كشور برای بخش ورزش به این نتیجه رسید:
وزارت ورزش
رقم مندرج در لایحه: ۷۵۳ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
رقم مصوب در كمیسیون تلفیق: ۷۸۱ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
كمیته ملی المپیك
رقم مندرج در لایحه: ۹۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان
رقم مصوب در كمیسیون تلفیق: ۱۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان
كمیته ملی پارالمپیك
رقم مندرج در لایحه: ۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
رقم مصوب در كمیسیون تلفیق: ۵۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
* برای هر سه نهاد ورزشی، رقم مصوب در كمیسیون تلفیق ملاك تخصیص خواهد بود
تغییرات بودجه ورزش نسبت به سال ۹۸
برای سال ۹۸ بودجه وزارت ورزش معادل یك هزار و ۲۳۸ میلیارد و ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تصویب شده بود در صورتی كه این رقم برای سال ۹۹ و طبق جدول عرضه شده كاهش قابل ملاحظه ای داشته و به ۷۸۱ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این در شرایطی است كه در مورد اعتبارات سال ۹۹ دو كمیته ملی المپیك و پارالمپیك مسیری متفاوت طی شده است.
بودجه مصوب سال ۹۸ كمیته ملی المپیك ۱۰۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود اما طبق لایجه جدید به ۱۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ارتقا پیدا كرده است. البته ارتقای بودجه برای كمیته ملی پارالمپیك محسوس تر بود طوریكه از رقم ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی سال قبل به میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای سال جدید رسیده است.
سهم كلی ورزش و اعتبار ویژه برای كشتی
به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هر صورت اینكه برای سال ۹۸ كه سال برگزاری المپیك ۲۰۲۰ توكیو است، سهم كلی ورزش ایران از بودجه كشور ۹۵۳ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شده است.
دیگر اینكه بودجه مصوب برای وزارت ورزش افزایش اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی مربوط به هر یك از فدراسیون های كشتی و ناشنوایان (جداگانه) و همینطور اعتبار ۳۰ برای فدراسیون تنیس لحاظ شده است.

1399/01/03
11:51:08
5.0 / 5
3611
تگهای خبر: المپیك , بازی , تنیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری