صالحی امیری :

كسب سكوی المپیك هدف گذاری ورزش در سال 99 است

كسب سكوی المپیك هدف گذاری ورزش در سال 99 است به گزارش اسب من رئیس كمیته ملی المپیك با تاكید بر اینكه به واسطه كسب ۵۲ سهمیه به بخش اصلی اهداف تبیین شده برای المپیك ۲۰۲۰ توكیو رسیده ایم، اظهار داشت: كسب سكو در این رویداد هدف اصلی ورزش در سال جدید است.سیدرضا صالحی امیری در نخستین گفتگوی رسانه ای خود در سال ۱۳۹۹ كه با خبرنگار مهر داشت، مروری مختصر بر مسیر سپری شدن ورزش پارسال داشت و مهمترین هدف گذاری این عرصه برای سال جدید را هم شرح داد.
امید كه سال جاری، سال پیروزی ملت ایران باشد
وی در آغاز این گفتگو با ابراز امیدواری از اینكه سال جدید سال پرخیر و بركتی برای ملت ایران باشد، تصریح كرد: امیدوارم سال جاری، سال زدودن زنگارها، پیرایه ها و تمام چالش هایی باشد كه سال قبل ملت ایران با آن مواجه بود. امید كه سال پیروزی و شادكامی پیش روی ایرانی ها باشد.
مرور اتفاقات ناگوار ۹۸
رئیس كمیته ملی المپیك به برخی اتفاقات ناخوشایندی كه سال قبل ملت ایران را درگیر خود كرد، اشاره نمود و خاطرنشان كرد: سال قبل اتفاقات ناگوار زیادی افتاد؛ از سیل تا شهادت سردار سلیمانی همراه با تحریم های ظالمانه آمریكا و همینطور وقوع حادثه ای مثل سقوط هواپیما اتفاقات ناخوشایندی كه برای ایران رقم خورد. در ماه پایانی سال ۹۸ هم با ویروس منحوس كرونا مواجه شدیم، امیدواریم همه این چالش ها و شرها از سر ملت ایران دفع شده و سال جدید توام با خوشكامی و نشاط ملی باشد.
جهت گیری سال قبل ورزش برای كسب سهمیه المپیك بود
صالحی امیری در ادامه با یادآوری اینكه سال قبل عمده برنامه ها و اتفاقات حوزه ورزش پیرامون المپیك و كسب سهمیه برای این رویداد بزرگ بود، تصریح كرد: سال قبل سعی كردیم كه بتوانیم با انسجام و وحدت حداكثری میان اركان ورزش شامل وزارت ورزش، ملی المپیك و ۵۳ فدراسیون و همینطور رسانه ها جهت گیری مشخصی برای كسب سهمیه المپیك داشته باشیم.
وی در این رابطه افزود: باور داشتیم كه باید از حاشیه ها بپرهیزیم و با عنایت به متن، تمركزمان فقط به المپیك ۲۰۲۰ باشد. در این حوزه ظرفیت وزارت ورزش، كمیته ملی المپیك، فدراسیون ها و هیات های ۱۴ هزارگانه در سراسر كشور به طوركامل درگیر حمایت، هدایت و راهبری تیم ها برای حضور در رویدادهای بین المللی و كسب سهمیه المپیك بود.
به بخش اصلی اهداف خود برای المپیك توكیو رسیده ایم
رئیس كمیته ملی المپیك با یادآوری قطعی شدن ۵۲ سهمیه ورزش ایران برای المپیك ۲۰۲۰ توكیو تصریح كرد: تلاش مان این بود كه با برنامه ریزی هدفمند از راه تشكیل ستاد عالی به مدیریت وزیر و حضور فعال دو كمیته المپیك و پارالمپیك و فدراسیون ها بتوانیم جهت گیری روشنی برای كسب سهمیه داشته باشیم و به بخش اصلی اهداف خود برای حضور در این رویداد بزرگ رسیده ایم.
كسب سكوی المپیك هدف گذاری سال جاری است
صالحی امیری در بخشی از صحبت های خود تصریح كرد كه در سال ۹۹ هدف گذاری مجموعه ورزشی برای كسب سكو در المپیك توكیو خواهد بود. او همینطور اظهار داشت كه در این راه سه مساله حائز اهمیت می باشد.
تاكید بر حمایت مالی از فدراسیون ها
به قول این مقام مسئول در ورزش پشتیبانی مالی از فدراسیون ها و ورزشكاران نخستین مساله است كه آنهم جزو وظایف مدیران ورزش بشمار می رود. وی خاطرنشان كرد: سال قبل كمیته ملی المپیك صددرصد بودجه تكلیفی فدراسیون ها را پرداخت كرد و سال جاری هم این رسالتِ پشتیبانی مالی را تداوم خواهیم داد. سال جاری حمایت بیشتری نسبت به سال قبل خواهیم داشت.
كرونا و لغو اردوها و اعزام ها لطمه جدی به برنامه های المپیكی زد
رئیس كمیته ملی المپیك حضور فعال در اردوهای داخلی و بین المللی را بعنوان دومین مساله حائز اهمیت در راه تعیین شده برای سالجاری عنوان نمود و اظهار داشت: این مهم در جهت آمادگی حداكثری ورزشكاران باید صورت گیرد. در این حوزه برنامه ریزی جدی در سطح ملی و فدراسیون ها در حال انجام می باشد. البته اجرای بخشی از این برنامه در هفته های پایانی سال قبل به خاطر ویروس كرونا و شیوع آن با وقفه مواجه گردید كه به مبحث اردوها و رویدادهای گزینشی هم لطمه جدی وارد كرد.
اهمیت چگونگی حضور در المپیك
رئیس كمیته ملی المپیك به سومین نكته اشاره نمود و اظهار داشت: چگونگی حضور در المپیك و تدارك لازم برای آن مساله سوم است كه اتفاقاً اهمیت زیادی هم برای مان دارد. برای پیشبرد اهداف در این حوزه تمام ظرفیت خود در كمیته ملی المپیك را به كار گرفته ایم. سرپرست كاروان ایران هم با همكاری تیمی هماهنگ و منسجم در حال پیگیری امور مربوطه است، اعزام، اسكان، تغذیه، لباس، ترانسفر و … كه همگی مربوط به قبل، حین و پس از اعزام كاروان می شود، مسائلی است كه پیگیری آنها را در دستور كار قرار داده ایم.
می خواهیم از سكوی قهرمانی به پهلوانی برسیم
وی در بخش پایانی گفتگو با خبرنگار مهر به تشكیل و فعالیت ستاد فرهنگی المپیك ۲۰۲۰ توكیو اشاره نمود و اظهار داشت: میخواهیم با دمین روح فرهنگ در حوزه قهرمانی، بتوانیم از سكوی قهرمانیِ ورزش به پهلوانی برسیم، بنابراین مصمم به شروع به كار ستاد فرهنگی و فعالیت همزمان آن در كنار ستاد قهرمانی بودیم. در این حوزه از حضور تمام ارگان های ذی ربط بهره گرفته شده است. این فعالیت ها و همكاری سال جاری با جدیت بیشتر دنبال خواهد شد تا به اهداف نزدیك تر شویم.
در توكیو نمایش فرهنگی جدیدی خواهیم داشت
صالحی امیری تصریح كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان شهرداری ها، سازمان میراث فرهنگی، سازمان فرهنگ و ارتباطات، سازمان زیباسازی، مجموعه فرهنگی عباس آباد، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و … همچون ارگان هایی بودند در بحث فرهنگی و همكاری با ستاد فرهنگی به صورت فعال وارد شدند. به خصوص معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آماده سازی چندین گروه هنری مطرح فعالیت داشته و ان شاء الله نمایش فرهنگی جدید در المپیك خواهیم داشت.

1399/01/02
23:05:30
5.0 / 5
3510
تگهای خبر: اردو , المپیك , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری