كسب سهمیه تیمی المپیك برای اولین بار

مجتبی عابدینی ستاره شمشیربازی ایران در سال ۹۸

مجتبی عابدینی ستاره شمشیربازی ایران در سال ۹۸ اسب من: شمشیربازی ایران در سال 98 به لطف تیم سابر خود توانست دستاوردهای خوبی داشته باشد كه مهمترین آنها كسب مدال جهانی و سهمیه تیمی المپیك بود.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، شمشیربازی در سالهای اخیر به لطف تیم سابر خود توانست نام خودرا بر سرزبان ها بیاندازد و حتی در جهان هم جزو مدعیان قرار بگیرد. سابر برخلاف اپه و فلوره در سال ۹۸ هم دستاوردهای بزرگی داشت كه مهمترین آن كسب مدال جهانی و سهمیه تیمی المپیك بود. اما در این میان مجتبی عابدینی سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. عابدینی كه سال قبل تصمیم به خداحافظی داشت با عملكرد خود در سال ۹۸ ثابت كرد هنوز زود است كه بخواهد با دنیای قهرمانی خداحافظی كند.
در ادامه مهمترین اتفاقات شمشیربازی را در سال ۹۸ مرور می كنیم:

*خرداد ۹۸، مدال آوری در قهرمانی آسیا به لطف سابریست ها


تیم ملی شمشیربازی ایران با ۱۷ ورزشكار مرد و زن در سه اسلحه سابر، اپه و فلوره قهرمانی آسیا به رقابت پرداخت. این رقابتها در ژاپن انجام شد و حاصل حضور ایران كسب یك مدال برنز انفرادی و یك نقره تیمی به لطف تیم سابر بود. مجتبی عابدینی در بخش انفرادی برنز آسیا را گرفت و تیم سابر ایران با تركیب مجتبی عابدینی، علی پاكدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی در فینال به كره جنوبی باخت و مدال نقره را كسب نمود.

*تیر ۹۸، تاریخ سازی عابدینی در قهرمانی جهان


فدراسیون شمشیربازی باتوجه به عملكرد شمشیر بازان در قهرمانی آسیا تصمیم گرفت برای قهرمانی جهان مجارستان تنها تیم های سابر مردان، اپه و سابر زنان را اعزام كند. حاصل این اعزام مدال برنز مجتبی عابدینی بود و توانست برای اولین مرتبه مدال جهانی را برای ایران به ارمغان آورد. تیم سابر هم در جهان ششم شد. عابدینی بعد از این مدال توانست در رده دهم رنكینگ جهانی قرار بگیرد تا دستاوردهایش تكمیل شود.

*مرداد ۹۸، بركناری عابدینی از شغلش در آكادمی ملی المپیك
عابدینی در شرایطی كه روزهای خوب خودرا پشت سر می گذاشت با اتفاق غیر منتظره روبرو شد و در حالی كه دو سال و نیم بود كه در آكادمی ملی المپیك استخدام شده بود، از كار بركنار شد. علت این اتفاق ایراد سازمان بازرسی عنوان شد. بعد از این اتفاق فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی عابدینی را به استخدام فدراسیون درآورد.* اسفند ۹۸، كسب سهمیه تاریخی المپیك

فدراسیون جهانی شمشیربازی هفت مسابقه را برای كسب سهمیه المپیك در نظر گرفته بود كه تیم سابر ایران بعد از پشت سر گذاشتن پنج مسابقه و در جام جهانی لهستان با كسب عنوان پنجمی توانست سهمیه تیمی المپیك را قطعی كند و برای اولین مرتبه در تاریخ شمشیر بازی، ایران یك سهمیه تیمی و چهار سهمیه انفرادی المپیك را كسب نمود.
*اسفند ۹۸، ماندگاری الزامی در اروپا بخاطر كرونا
تیم سابر ایران به سبب شیوع ویروس كرونا و لغو پروازها در ایران ریسك نكرد و بعد از جام جهانی لهستان در این كشور ماند و اردویی را آنجا برگزار كرد. سپس از لهستان عازم جهانی بعدی شد. البته پیمان فخری سرمربی تیم ملی و مجتبی عابدینی كاپیتان تیم ملی به ایران برگشتند و بعد هم نتوانستند خودرا به جام جهانی بعدی برسانند.
این جام جهانی هم داستان جالبی داشت و به سبب شیوع ویروس كرونا چهار مرتبه میزبان از ایتالیا به كروواسی، آلمان و نهایتا لوكزامبورگ تغییر نمود. در این جام جهانی علی پاكدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری حضور داشتند و ایران در بخش تیمی هشتم شد و در رنكینگ جهانی هم از رده پنجم به هفتم جهان سقوط كرد.
*شمشیربازی سال ۹۸ در یك نگاه:


مهمترین اتفاق: كسب سهمیه تیمی المپیك توكیو
تاریخ سازی: كسب نخستین مدال جهانی توسط مجتبی عابدینی
بهترین ورزشكار: مجتبی عابدینی با كسب برنز آسیا و جهان و نقره تیمی آسیا
مهمترین رویدادهای پیش: بازی های المپیك ۲۰۲۰
1399/01/02
14:46:14
5.0 / 5
3295
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری