ثبت نام قطعی تا ۱۰ اردیبهشت؛

رضایی: هیچ رویدادی را برای كسب سهمیه پارالمپیك از دست نمی دهیم

رضایی: هیچ رویدادی را برای كسب سهمیه پارالمپیك از دست نمی دهیم به گزارش اسب من دبیركل كمیته ملی پارالمپیك با تاكید بر اینكه به خاطر لغو بعضی از رویدادهای گزینشی پارالمپیك ثبت نام قطعی برخی رشته ها انجام نشد، اظهار داشت: برای كسب سهمیه های جدید هیچ رویدادی را از دست نمی دهیم.هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینكه كسب سهمیه برای بازی های پارالمپیك توكیو در صورتی برای كمیته بین المللی پارالمپیك قطعی و نهایی به حساب خواهد آمد كه از سوی كمیته ملی المپیك مربوطه اعلام آمادگی رسمی جهت استفاده از آن صورت گیرد، اظهار داشت: نام نویسی قطعی در مورد سهمیه های كسب شده برای رشته های مختلف متفاوت می باشد. تا به امروز این اقدام در مورد برخی رشته ها انجام شده اما به خاطر كرونا و تأثیراتی كه بر رویدادهای ورزشی گذاشته، ثبت نام دیگر رشته ها انجام نشده است.
وی خاطرنشان كرد: بسكتبال با ویلچر، فوتبال پنج نفره و والیبال نشسته رشته هایی هستند كه ثبت نام لازم جهت استفاده از سهمیه توزیعی در آنها انجام شده است. وضعیت كاروان ایران هم در این رشته ها مشخص شده است اما در مورد سایر رشته ها كه عموماً انفرادی هستند، هنوز ثبت نام ها صورت نگرفته است.
سخنگوی كمیته ملی پارالمپیك لغو بسیاری رویدادهای گزینشی پارالمپیك در رشته های مختلف را دلیل این مورد عنوان نمود و افزود: خب قاعدتاً باید مسابقات انتخابی برگزار و تكلیف سهمیه ها در هر رشته به صورت كامل مشخص می شد، سپس كشورها موضع خویش را نسبت به سهمیه هایی كه در اختیارشان گذاشته شده، مشخص می كردند.
رضایی تصریح كرد: به خاطر برگزار نشدن مسابقات گزینشی رشته های مختلف، زمان ثبت نام برای سهمیه های رشته های مختلف تغییر نمود. تا ۱۰ اردیبهشت ماه سال آینده كه اول ماه میلادی بشمار می رود برای ثبت نام فرصت است البته به شرط برگزار شدن مسابقات انتخابی و كلاس بندی آنها.
دبیركل كمیته ملی پارالمپیك همینطور در مورد برنامه این كمیته برای حضور در رویدادهای گزینشی پیش روی پارالمپیك در رشته های مختلف اظهار داشت: برای مشخص شدن وضعیت نهایی كاروان باید در این رویدادها شركت داشته باشیم. برای كسب سهمیه هیچ رویداد گزینشی را از دست نمی دهیم البته مشروط به اینكه كنسل نشود یا اینكه شرایط حضور در آنرا داشته باشیم. به هر حال به خاطر شرایط پروازی تحت تاثیر ویروس كرونا محدود شده طوریكه امكان سفر به بسیاری از كشورها وجود ندارد. این مورد هم روی برنامه های ما برای اعزام های پارالمپیكی تاثیر خواهد داشت.
سرپرست كاروان اعزامی به بازی های پارالمپیك همینطور در مورد چگونگی پیگیری اردوی آماده سازی ورزشكاران برای حضور در این رویداد تصریح كرد: فعلاً كه اردویی نداریم. ورزشكاران به صورت انفرادی و در شهر محل سكونت خود پیگیر تمرینات هستند. پس از نوروز به صورت قرنطینه ای اردوی آماده سازی ورزشكاران در رشته های مختلف را تشكیل می دهیم تا با عنایت به بازه زمانی تعریف شده برای بازی های ۲۰۲۰ توكیو با كمبود فرصت برای آماده سازی مواجه نشویم.
رضایی اظهار داشت: فعلاً مبحث مهم سلامتی ورزشكاران و حفظ آن است. امیدواریم این ورزشكاران و همه مردم كشور این دوره را به سلامت طی كنند.

1398/12/28
21:08:02
5.0 / 5
3393
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری