شروع تمرینات ورزشكاران پارالمپیكی پس از تعطیلات نوروز در قرنطینه

شروع تمرینات ورزشكاران پارالمپیكی پس از تعطیلات نوروز در قرنطینه به گزارش اسب من دبیركل كمیته ملی پارالمپیك اظهار داشت: در جهت آماده سازی ورزشكاران پارالمپیكی در سال آینده اردوی ورزشكاران معلول به صورت قرنطینه برپا خواهد شد تا مشكلی در روند آماده سازی آنها ایجاد نشود.


هادی رضایی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت اردوهای پارالمپیكی اظهار نمود: به سبب پیش گیری از مبتلاشدن به ویروس كرونا هم اكنون تمام اردوهای پارالمپیكی تعطیلست و ما اهتمام داریم در جهت حفظ آمادگی آنها در سال جدید پس از تعطیلات اردوهای ورزشكاران را حتی به صورت قرنطینه برگزار نماییم تا مشكلی در روند آماده سازی آنها برای شركت در توكیو ایجاد نشود.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا امكان دارد بازی های پارالمپیك توكیو به تعویق بیفتد اظهار داشت: فعلا نامه ای از طرف كمیته بین المللی پارالمپیك برای لغو و یا به تعویق انداختن این بازی ها به دستمان نرسیده است بدین سبب چاره ای نداریم كه ورزشكاران را در این شرایط آماده نگه داریم تا ببینیم وضعیت در آینده از نظر ویروس كرونا چگونه خواهد بود.
وی با اشاره به لغو بیشتر مسابقات كسب سهمیه در رشته های مختلف معلولان اشاره كرد: خیلی از مسابقاتی كه پیش رو داشتیم برای تأیید كلاس بندی بین المللی ورزشكاران برای شركت در پارالمپیك توكیو بود كه به سبب شیوع ویروس كرونا از طرف كشورهای میزبان لغو شده است و دراین زمینه منتظر راهكار جدید از طرف كمیته بین المللی پارالمپیك هستیم.
رضایی همین طور درباب وضعیت رشته تیراندازی و اینكه هنوز سهمیه دو نفر از ورزشكاران تیرانداز از نظر كمیته ملی پارالمپیك به تأیید نرسیده است، اظهار نمود: این دو ورزشكار سهمیه ورودی را كسب كرده اند اما از نظر ما به ركورد حد نصاب دست نیافته اند. البته تصمیم گیری دراین زمینه بستگی به نظر كمیته ملی پارالمپیك دارد و اینكه ببینیم در آینده مسابقه ای جهت بررسی ركورد این دو ورزشكار وجود دارد یا خیر تا تصمیم نهایی درباره اعزام یا عدم اعزام این دو ورزشكار گرفته شود. هم اكنون وضعیت كشور از نظر ویروس كرونا در شرایط عادی نیست و كل ورزش از برنامه های خود عقب است و این تنها مختص كمیته ملی پارالمپیك نیست.
دبیركل كمیته ملی پارالمپیك درانتها درباب وضعیت بودجه این كمیته اظهار داشت: تا امروز از 30 میلیارد بودجه پیش بینی شده 22 میلیارد بودجه خودرا دریافت كرده ایم و مشكلی از نظر وضعیت بودجه نداریم. امیدوارم كه تا آخر سال مابقی بودجه نیز به كمیته اختصاص داده شود تا در روند آماده سازی ورزشكاران پارالمپیكی با مشكل خاصی مواجه نشویم.
منبع:

1398/12/25
23:00:05
5.0 / 5
3633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری