علی نژاد درباره انتخابات فوتبال:

وزارت از حقوق حاكمیتی خود كوتاه نمی آید

وزارت از حقوق حاكمیتی خود كوتاه نمی آید به گزارش اسب من معاون قهرمانی وزارت ورزش درباره برگزاری انتخابات فدراسیون های مختلف می گوید باید مصلحت كشور فكر شود.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد درباره روند برگزاری انتخابات فدراسیون دو و میدانی اظهار نمود: ما در شرایط ویژه هستیم و باید این انتخابات برگزار می شد. در موردی كه نسبت به آن اعتراض وجود داشت، اعلام رای یك هیات از راه فكس بود. رئیس هیات استان سیستان و بلوچستان مشكوك به كرونا بود و به همین خاطر از اختیار وزارت ورزش استفاده كردیم و تصمیم بر این شد این هیات رای خویش را غیر حضوری و به صورت فكس ارسال نماید. البته رای رئیس این هیات با فرد انتخاب شده در انتخابات یكی نبود.
وی اضافه كرد: باید به مصلحت كشور فكر نماییم. با این وجود ما شواهدی داریم كه با برخی اعضای هیات ها تماس گرفتند و به آنها گفته اند رای ندهید. ما این مورد را از راه مراجع نظارتی پیگیری می نماییم. این را هم باید اظهار داشت كه وزارت ورزش در انتخابات دوومیدانی واقعا بی طرف بود.
وی درباره انتخاب فدراسیون فوتبال هم اظهار داشت: فیفا به خاطر مشكلاتی كه در مورد اساسنامه اعلام نموده بود اجازه نداد این انتخابات برگزار نشود. آنها در آخرین نامه خود اظهار كرده بودند كه نسخه انگلیسی و فارسی اساسنامه یكی نیست. این مورد خطرناك و شبهه بر انگیز است.
وی درباره تصمیم هیات رییسه فدراسیون فوتبال برای لغو انتخابات هم اظهار داشت: الان شبهه وجود دارد كه آیا آن ۶نفر اعضای هیات رییسه در جلسه حضور داشتند و چنین تصمیمی گرفتند یا امضای آنها بعداً گرفته شده است. چون ما امیدوار بودیم با رایزنی ها تا آخرین ساعت امروز اجازه انتخابات را از فیفا بگیریم.
او افزود: فیفا اگر این اساسنامه را قبول ندارد پس منتخبین این اساسنامه چه شرایطی دارند؟ الان فدراسیون فوتبال را با چه فرآیندی اداره می كنند؟ چون طبق ایرادهایی كه فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال گرفته است، نهادهای حسابرسی، انضباطی، اخلاق و استیناف باید با رای مجمع انتخاب شوند. ما بر مبنای دیدگاه فیفا این حرف ها را می زنیم. برای ما جای سوال است كه اصلاح اساسنامه با چه فرآیندی انجام می پذیرد؟
علی نژاد تصریح كرد: در مجامع بین المللی سازمان ها باید با دولت ها همراهی داشته باشند كه این مورد با دخالت متفاوت می باشد. وقتی اینفانتینو به ایران آمد با رئیس جمهور و وزیر ورزش ملاقات كرد. این مسأله اهمیت دولت ها را نشان داده است.
او درباره اینكه گفته می شد بحث بازنشسته ها نوعی دخالت در امور فدراسیون فوتبال به حساب می آید، اظهار داشت: بحث بازنشسته ها دخالت نیست و قانون است. اگر انتخابات برگزار می شد بازنشسته ها نمی توانستند شركت نمایند. رئیس بطور قطع مشمول قانون بازنشستگی می شود و درباره نایب رییس هم برخی نهادهای نظارتی گفتند نایب رئیسی هم شغل به حساب می آید. الان سازمان بازرسی كل كشور نهادی زیر مجموعه قوه قضاییه است. در دنیا دیدیم نهادهای قضایی ورود كردند و افرادی همچون بلاتر را كنار گذاشتند.
معاون قهرمانی وزارت ورزش افزود: ورود فیفا در انتخابات فدراسیون فوتبال را به فال نیك می گیرم و فكر می كنم اصلاح اساسنامه به سود فوتبال ایران است. اما سوال اینجاست كه وقتی فیفا می گوید اساسنامه را قبول ندارد، پس چطور بر مبنای آن مقرر است این اساسنامه اصلاح بشود؟ برای ما سوال است كه فدراسیون فوتبال ایران بر مبنای كدام ماده قانونی شكل گرفته است؟
وی تصریح كرد: وزارت ورزش هم مقررات بین المللی را رعایت می كند و هم از حقوق حاكمیت خودش كوتاه نمی آید. ما معتقدیم خیلی از مشكلات با گفت و گو حل می شود. اگر پختگی و عقلانیت وجود داشته باشد مشكلی به وجود نمی آید.
او همینطور در مورد اظهارات مدیر عامل مستعفی پرسپولیس اظهار داشت: ادعای آقای انصاری فرد در خصوص دخالت وزارتخانه در امور پرسپولیس را قبول ندارم و آنچه اتفاق افتاده، نظر و تصمیم هیات مدیره پرسپولیس بوده است. بزرگی استقلال و پرسپولیس به افراد نیست. همه مدتی خدمتگزار هستند و بایستی پاسخگوی اعمال و تصمیمات خود باشند. باشگاه پرسپولیس به سرعت با انتخاب سرپرست مدیر عاملی برنامه های خویش را ادامه می دهد. به هیچ عنوان در امور پرسپولیس یا استقلال دخالتی نداریم و در انتخاب های خود مستقل هستند.1398/12/24
15:50:55
5.0 / 5
3630
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری