لغو احتمالی اعزام شمشیربازان ایران به جام جهانی مجارستان

لغو احتمالی اعزام شمشیربازان ایران به جام جهانی مجارستان به گزارش اسب من جام جهانی مجارستان همچون رویدادهای اثرگذار در امتیاز المپیكی شمشیربازان است با این وجود احتمال دارد فدراسیون ایران اعزام ملی پوشان كشورمان به این جام را منتفی كند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، فدراسیون جهانی شمشیربازی ۷ رویداد را بعنوان رویدادهای تعیین كننده امتیاز المپیكی شمشیربازان تعیین كرده بود. ششمین رویداد از این تقویم المپیكی از جمعه به میزبانی لوكزامبورگ شروع می شود و مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
علی پاكدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری نمایندگان ایران در جام جهانی لوكزامبورگ هستند. فدراسیون شمشیربازی در حالی این اعزام را در برنامه خود قرار داد كه پیش از این نمایندگان ایران كسب سهمیه خود در بخش تیمی المپیك را قطعی كرده اند.
جام جهانی اسپانیا، رقابت های قهرمانی آسیا، مسابقات قهرمانی جهان، جام جهانی مصر و جام جهانی لهستان پنج رویدادی بودند كه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با حضور در آنها صاحب سهمیه المپیك شد.
با این اوصاف حضور در جام جهانی لوكزامبورگ هم تاثیری در سهمیه المپیكی شمشیربازی ایران ندارد و فقط به بهبود موقعیت نمایندگان ایران در رنكینگ جهانی و رنكینگ المپیكی كمك می نماید.
به همین دلیل فدراسیون شمشیربازی ایران احتمالاً به دیگر جام جهانی باقی مانده از رویدادهای گزینشی المپیكی نماینده ای اعزام نخواهد كرد به خصوص كه به خاطر بحران كرونا محدودیت های پروازی زیادی برای ایران بوجود آمده طوریكه پیمان فخری و مجتبی عابدینی سرمربی و كاپیتان تیم ملی شمشیربازی نتوانستند دیگر اعضای تیم ملی را در جام جهانی لوكزامبورگ همراهی كنند.
جام جهانی مجارستان هفتمین و آخرین رویداد مصوب فدراسیون جهانی شمشیربازی است كه نتایج آن در وضعیت المپیكی شركت كنندگان تأثیر مستقیم خواهد داشت. این جام اول تا سوم فروردین ماه (۲۰ تا ۲۲ مارچ) برگزار می گردد اما هنوز مشخص است ایران نماینده ای در آن خواهد داشت یا نه.
فضل الله باقرزاه رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: ۷ رویداد برای تعیین امتیاز المپیكی شمشیربازان و تیم های شان تعیین شده اما فدراسیون جهانی فقط نتایج ۶ رویداد را برای هر شمشیرباز و تیمی محاسبه می كند. جام جهانی لوكزامبورگ كه از جمعه شروع می شود، ششمین رویدادی است كه در آن شركت می نماییم. ازاین رو حضور در جام جهانی مجارستان اهمیت زیادی ندارد به خصوص كه ما سهمیه خویش را قطعی كرده ایم.
وی تصریح كرد: البته از حیث تجربه حضور در هر جامی می تواند مثمرثمر باشد اما هم اكنون محدودیت های پروازی هم مشكلی است كه با آن مواجه هستیم. بنابراین در مورد حضور قطعی در جام جهانی مجارستان به جمع بندی نرسیده ایم.
باقرزاده اظهار داشت: نمایندگان ایران بعد از آخر كار خود در جام جهانی لوكزامبورگ به كشور بازمی گردند. سپس در مورد جام جهانی مجارستان به جمع بندی قطعی می رسیم اما احتمال حضور در این جام زیاد نیست.

1398/12/15
19:04:07
5.0 / 5
3559
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری