اردوهای غیر متمركز روشی اشتباه برای ورزشكاران پارالمپیكی

اردوهای غیر متمركز روشی اشتباه برای ورزشكاران پارالمپیكی به گزارش اسب من سرپرست انجمن وزنه برداری معلولان اظهار داشت: با برگزاری اردوهای غیر متمركز نه تنها كنترلی بر عملكرد و وضعیت ورزشكاران پارالمپیكی نداریم بلكه روش اشتباهی است كه می تواند جان ورزشكار را به خطر بیندازند.


محمد رضا میرشفیعی در گفت و گو با ایسنا، بعد از درگذشت سیامند رحمان اظهار نمود: متاسفانه بارها به سیامند درباره افزایش وزنش تذكر و به او تاكید كرده بودم كه وزنش در حال افزایش می باشد و زودتر باید به فكر كاهش وزنش باشد ولی او این مورد را خیلی جدی قلمداد نمی كرد.
وی ادامه داد: اگر سیامند در اردوهای متمركز شركت می كرد بطور قطع از هر نظر تحت كنترل ما بود و می توانستیم با روش های علمی و اصولی و تغذیه او كنترل داشته باشیم و مانع افزایش وزن بیش از اندازه او شویم.
سرپرست انجمن وزنه برداری معلولان خاطرنشان كرد: كمیته ملی پارالمپیك به خاطر این كه سیامند در راه رفت و آمد از شهرستان به تهران كمتر صدمه ببیند از او خواسته بود اردوهای خویش را به صورت غیر متمركز و در شهرستان پیگیری كنند و وی تنها در اردوی كه وصل به اعزام بود به تهران می آمد و در كنار سایر وزنه برداران قرار می گرفت. به اعتقاد من اردوهای غیر متمركز زمانی مثمر ثمر است كه یك كادر پزشكی مجرب در كنار ورزشكاران پارالمپیكی قرار گیرد كه مرتب وضعیت جسمانی آنها از نظر تغذیه، روانشناسی و تمرینات مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی افزود: من نمی دانم در خلال مدتی كه سیامند رحمان در اردوهای غیر متمركز حضور داشت آیا از كادر پزشكی مجرب برخوردار بود یا خیر و این كه چقدر تمرینات خویش را در این اردوها به صورت جدی پیگیری می كرد. اگر وی در اردوهای متمركز شركت می كرد ما می توانستیم وضعیت او را به صورت مرتب مورد ارزیابی قرار دهیم تا چنین شرایطی برای او پیش نمی آمد.
میرشفیعی تصریح كرد: من خود مخالف برگزاری اردوهای غیر متمركز هستم و بارها در هر اردوی سیامند رحمان را به اردوهای متمركز دعوت می كردم تا در كنار سایر ورزشكاران وزنه بزند و تمرینات خویش را انجام دهد. اردوهای غیر متمركز به اعتقاد من سمی برای ورزشكاران پارالمپیكی است كه تحت هیچ شرایطی نمی توان ورزشكار را كنترل و مورد ارزیابی قرار داد. اگر وی در تهران بود شاید چنین مشكلی برای او پیش نمی آمد و امروز سیامند را در كنار خود داشتیم.
او در آخر زمان برگزاری اردوی تیم ملی پاراوزنه برداری را از روز جمعه 16 اسفند ماه عنوان نمود و اظهار داشت: قرار بود این اردو از 5 اسفند برگزار گردد كه به علت كنترل و پیشگیری ویروس كرونا و ضدعفونی كردن فدراسیون به تعویق افتاد و از روز جمعه 6 اسفند اردوی وزنه برداران باردیگر برگزار می گردد و تا 25 اسنفد ادامه دارد. البته ما در سال آینده از فروردین مسابقات امارات را پیش رو داریم كه هنوز به ما اعلام نكردند امكان شركت در این مسابقات را داریم یا خیر.

منبع:

1398/12/14
22:11:34
5.0 / 5
3620
تگهای خبر: اردو , المپیك , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری