سلطان سواركاری ایران درگذشت بعلاوه فیلم

سلطان سواركاری ایران درگذشت بعلاوه فیلم اسب من: اسطوره و پیشكسوت سواركاری ایران فوت كرد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، استاد علی اكبر رضایی اسطوره سواركاری ایران فوت كرد و جامعه سواركاری را عزادار كرد. رضایی متولد 24 آذر 1318 بود در تمامی رشته های سواركاری همچون رشته های پرش با اسب، درساژ، كورس، چوگان و استقامت تبحر داشت و مدالهای رنگارنگ و فراوانی را كسب نمود.
رضایی سواركاری را از سن 6 سالگی نزد پدر بزرگوار خود (عبدالحسین رضایی) شروع كرد و توانست در سن 9 سالگی با خشن ترین اسب ها در باشگاه شهدا سواری كند. او موق شد در سن 11 سالگی همراه با تركمن ها در باشگاه جلالیه در مسابقات كورس با سیلمی عربی به نام غُراب شركت نماید. نخستین اسبی كه بعنوان هدیه دریافت كرد ارزش 130 تومان داشت كه از آن اسب در مسابقات اسبدوانی استفاده می كرد.علی رضایی نه تنها در رشته پرش با اسب و اسبدوانی توانسته خوش بدرخشد، بلكه در مسابقات چوگان و سواری خوبی هم افتخارات زیادی را كسب نموده است تا آنجا كه توانست هندیكاپ 3 را در چوگان از آن خود كند.
این استاد ارجمند طی سواركاری در سالیان متمادی حوادث مختلفی را پشت سر گذاشت كه منجر به شكستگی در اعضای بدن ایشان شد، همچون این شكستگی ها می توان به موارد زیر اشاره كرد:
2 بار شكستگی روی سر
2 بار شكستگی پیشانی
1 بار شكستگی بینی
1 بار شكستگی فك پایین
2 بار شكستگی دنده های جلو
1 بار شكستگی دنده پشت
3 بار شكستگی ستون فقرات
1 بار شكستگی ران راست
1 بار شكستگی زانوی راست
2 بار شكستگی قلم پای راست
5 بار شكستگی قلم پای چپ
3 بار شكستگی انگشتان پای چپ
4 عدد دندان های جلو
1 بار شكستگی مچ پای راسترضایی سالها عضو تیم ملی و سرمربی تیم ملی پرش با اسب ایران بود و شاگردان بزرگی را تربیت كرد. از 46 سواركاری كه از سال 1352 تا امروز در پرش با اسب ایران مفتخر به كسب مدال های طلا، نقره و برنز شده اند، بیشتر از 15 سواركار شاگرد استاد علی رضایی بودند و همین تاثیر فراوان و بی بدیل استاد رضایی بر سواركاری ایران را ثابت می كند. بدون هیچ شكی و تردیدی سواركاری ایران سلطان واسطوره خودرا ازكف داد.
فیلمی كوتاه از اسطوره سواركاری ایران:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/12/10
16:28:39
5.0 / 5
4072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری