رئیس فدراسیون دو و میدانی:

مماشاتی با دوپینگی های دو و میدانی نخواهیم داشت

مماشاتی با دوپینگی های دو و میدانی نخواهیم داشت به گزارش اسب من رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور اظهار داشت: برای رصد وضعیت دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی، هر سال از فعالان شاخص در این رشته تست گرفته می شود و در این امر با هیچ کس مماشات نمی نماییم.


هاشم صیامی در گفت و گو با مهر در مورد دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی اظهار نمود: برگزاری رقابت ها در رده های مختلف سنی از اقدامات انجام شده در فدراسیون بوده که در این خصوص لیگ جوانان از سال قبل افتتاح شد. وی با اشاره به اینکه از آغاز آبان ماه سال قبل اردوهای ورزشکاران تیم ملی برگزار شد، اضافه کرد: با وجود این که بازی های آسیای در چین لغو شد، اردوهای ما برای کسب آمادگی ورزشکاران لغو نخواهد شد و ادامه دار است. رئیس فدراسیون دو و میدانی افزود: اعضای مجمع عمومی انتخاب رئیس هیئت دو و میدانی خراسان جنوبی در بسیار فضای خوب رای دادند و نظرات خویش را بیان نمودند که امیدواریم با حمایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی قدم های خوبی در رشته دو و میدانی بعنوان ورزش اول المپیک برداریم. به قول صیامی یکی از پیشنهاداتی که اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به فدراسیون داد، برگزاری جام زعفران در این استان در روز زعفران است که امیدواریم بتوانیم در خراسان جنوبی این جام را برگزار نماییم. وی با اشاره به اینکه امید است بهترین های دو و میدانی کشور را در مسابقات جام زعفران داشته باشیم، اظهار داشت: همینطور امیدواریم معرفی مربیان خوب خراسان جنوبی را جهت شرکت در کلاس های بین المللی و دعوت ورزشکاران این استان را به اردوهای تیم ملی را داشته ایم.اشانتیون رئیس فدراسیون به خراسان جنوبیصیامی افزود: اگر هیئت دو و میدانی خراسان جنوبی تشخیص دهد که داوری توان داوری در مسابقات ملی را دارد، برای داوری در رقابت ها داوری ها و دریافت آموزش های لازم به او کمک می نماییم. وی با اشاره به اینکه اگر خراسان جنوبی جهت شرکت در رقابت های کشوری تیمی اعزام کند، هیچ مبلغی ورودی از این تیم ها نخواهیم گرفت، افزود: برای رصد وضعیت دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی، هر سال ورزشکاران شاخص این رشته
دو تا سه بار تست می دهند. رئیس فدراسیون دو و میدانی افزود: به شکل جدی در این خصوص پیگیری و رصد می نماییم و به هیچ عنوان با کسی مماشات نخواهیم کرد. صیامی با اشاره به اینکه فدراسیون به جد پیگیر است که در تمام مسابقات و اردوهای ورزشی تست گرفته شود تا مشکلی در اینباره نداشته باشیم، اظهار داشت: همینطور در زمینه آموزش هم برنامه هایی دنبال می شود. وی ضمن اشاره به این که بزرگانی بسیاری در این رشته در خراسان جنوبی همچون مرحوم شمشیری داشته ایم، افزود: ظرفیت و استعدادهای بالایی در خراسان جنوبی در این رشته ورزشی وجود دارد که توجه به این رشته دستاورهای خوبی را برای استان در سطح ملی خواهد داشت.انعقاد تفاهمنامه ای با آستان قدس رضویصیامی با اشاره به اینکه در زمینه تجهیزات مورد نیاز خراسان جنوبی کمک خواهیم کرد، اضافه کرد: همینطور در فدراسیون دو و میدانی هر کاری از دست ساخته باشد، برای خراسان جنوبی با افتخار انجام خواهیم داد. وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی یکی از استان هایی است که فدراسیون تابحال تجهیزاتی به آن ارسال کرده است، اضافه کرد: با عنایت به ظرفیت های موجود در مورد مربیان خوب در این استان نباید برای آموزش از دیگر استان ها مربی بیاوریم. صیامی افزود: اگر ماهانه یک مسابقه دوی خیابانی در استان برگزار شود، ورزش دو و میدانی زنده شده و استعدادهای خوبی شناسایی خواهد شد. به نقل از ایشان، باید در مناسبت های مختلف از ظرفیت ادارات به خوبی استفاده گردد و کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که پیست های خاکی بهترین پیست ها برای دو و میدانی است. رئیس فدراسیون دو و میدانی بیان نمود: پیست دو و میدانی استادیوم غدیر بیرجند استاندارهای لازم را ندارد و باید اصلاح گردد. وی از انعقاد تفاهمنامه ای با آستان قدس رضوی اطلاع داد و اضافه کرد: در چارچوب این تفاهمنامه آستان قدس رضوی هزینه هایی در ارتباط با ورزش دو و میدانی را در سه استان پرداخت کند که یکی از استانهای هدف، خراسان جنوبی است.


منبع:

1401/02/25
10:21:49
5.0 / 5
184
تگهای خبر: آموزش , اردو , اسب , استادیوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری